شماره تماس: 09351209516  پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گوگل کارد بورد چیست؟

واقعیت مجازی فناوری‌ای است که در آن محیط مجازی در جلوی چشمان شما قرار می‌گیرد. به این‌گونه که بدن انسان با محیط عینک مجازی همگام می‌شود. وقتی هدست واقعیت مجازی را در جلوی چشمان خود قرار می‌دهید، فضایی را می‌بیند که با تغییر حرکت صورت به اطراف، محیط نیز تغییر می‌کند و با جهت دید شما همگام می‌شود. این محیط‌ها ممکن است یا به‌صورت گرافیک رایانه‌ای سه‌بعدی یا فیلم و تصویری 360 درجه از محیط‌های مجازی باشند که از قبل ثبت‌شده‌اند. تصویر ایجادشده در عینک واقعیت مجازی به‌گونه‌ای است که هر وقت سرخود را حرکت می‌دهید، تصویری که می‌بینید هم تغییر می‌کند، به صورتی که احساس می‌کنید در آن محیط قرار گرفته‌اید و واقعیت را لمس می‌کنید. با عینک واقعیت مجازی می‌توانید بازی‌هایی با هیجان بالا را تجربه کنید. در این حالت حس این که خودتان نقش اول آن بازی هستید را خواهید داشت. یا می‌توانید از دیدن مکان‌های جذاب لذت برده و حس یک سفر خوب را تجربه کنید.

یکی از رونمایی‌های جدید گوگل بیشتر به یک شوخی اول آوریل شباهت دارد تا واقعیت؛ اما باید بگوییم که ایده‌ی هدست واقعیت مجازی مقوایی و دست‌ساز گوگل کاملا واقعی‌ست. مهندسان گوگل یک نماگر مقوایی توسعه داده‌اند که با قراردهی گوشی هوشمند در مقابل چشمان شما و به کمک یک اپلیکیشن، تجربه‌ی هدست واقعیت مجازی را برای شما شبیه‌سازی می‌کند.

 اپلیکیشن مربوطه و نماگر همراه آن Google Cardboard به معنای مقوای گوگل نامیده شده و از دل پروژه‌ی 20% time گوگل متولد شده است که بر اساس آن کارکنان گوگل اجازه دارند یک روز کامل از هفته‌ی کاری را به ایده‌های خود اختصاص داده و به توسعه‌ی هرآنچه که بخواهند اقدام کنند. ساندار پیچای نیز در طی کنفرانس Google I/O که دیشب برگزار شد به نمایش این دستگاه مقوایی پرداخت.

ایده‌ی اصلی این گجت بسیار ساده است: هدست‌های واقعیت مجازی بسیار گران‌قیمت هستند و روال ساخت ساده‌ای نیز ندارند؛ اما شاید راه ساده‌تری نیز وجود داشته باشد. در حقیقت باید گفت راه بسیار بسیار ساده‌تری...! ساخت این هدست در مجموع تنها به ۵ وسیله نیاز دارد که ۴ مورد آن کاملا در دسترس همگان قرار دارد. گوگل دستورالعمل ساخت این هدست را همچون یک کاردستی ساده ارائه کرده و شما می‌توانید با آماده ساختن مقداری مقوا، چسب، نوار ربان، آهن‌ربا و لنزهای مربوطه نسبت به ساختن هدست واقعیت مجازی اختصاصی خود اقدام کنید. بدست آوردن لنزها مشکل‌ترین قسمت این فرآیند است و کل هزینه‌ی لوازم مورد نیاز این گجت از 50 دلار تجاوز نخواهد کرد.

پس از اینکه هدست مقوایی خود را ساختید کافی است که اپلیکیشن Cardboard را بر روی گوشی خود نصب کنید تا ضمن جداسازی صفحه به شکل مناسب، تصویر بصورت واحد و یکپارچه به چشمان شما برسد. برای شروع، این اپلیکیشن قادر است شما را در اپلیکیشن Google Earth با حرکت سر جابجا کند و با بردن شما به یک تور گردشی از مکان‌های معروف، تجربه‌ی کاملی از واقعیت مجازی را به شما القا نماید. امکان مطالعه‌ی آثار هنری از تمامی زوایا، استفاده از Street View، و تجربه‌ی داستان تعاملی Windy Day از جمله دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن و هدست است.

 

 به این سایت ها مراجعه کنید:

http://www.zoomit.ir

http://cardboard.ir