شماره تماس: 09351209516  پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

دهمین ساعت پاکبانی | گردهمایی گروه طبیعت پاک کلاردشت

 

به همت جمعی از جوانان کلاردشت، در پاییز سال 1394 گروهی با نام "طبیعت پاک" تشکیل شد. هدف این گروه، ترویج فرهنگ محافظت از محیط زیست، با تکیه بر اثر مخرب زباله ها در طبیعت است. متأسفانه شاهد آن هستیم که تولید زباله روز به روز افزایش میابد. از سوی دیگر، می بینیم که بسیاری از انسان ها نسبت به این موضوع آن حساسیت لازم را ندارند. و این بدان معناست که اگر اتفاقی نیافتد و توجه مردم نسبت به این موضوع حیاتی جلب نشود، با گذر زمان، طبیعت زیبا را با دست خود به نابودی خواهیم کشاند.

مسیر پاکبانی اینبار در آیش حسن کیف به اویجدان و خیابان فرهنگ بوده است. که از سمت حسن کیف آغاز و به سمت اویجدان ادامه یافت. محل عکس دسته جمعی در واقع مرز بین حسن کیف و اویجدان می باشد.

 

 

ساعت پاکبانی دهم گروه طبیعت پاک
ساعت پاکبانی | دهمین گردهمایی گروه پاکبانی جوانان کلاردشت

 

اینجاست که جوانانی جمع شده اند و هر بار گوشه ای از شهر را پاک می کنند. جای خالی نوشابه، پوست پفک، ظروف یک بار مصرف و هزار آلودگی دیگر. برای چه؟ به این خاطر که قدم هایی برداشته باشند برای افزایش توجه عموم به موضوع محیط زیست. و اینکه خبر را نشر دهند تا این فرهنگ نیکو در سطح وسیع تری منتشر شود. زشتی در نگاه ما آراسته شده است. و این، یک اتفاق تلخ است. هنگامی که دستکش را به دست می کنی و شروع می کنی به یافتن اشغال ها، تازه متوجه می شوی که چه خبر زباله است! در حالی که در حالت عادی، می روی و می آیی و انگار نه انگار زباله ای هم هست. در حالی که آن زشتی، آرام آرام روح تو را می آزارد. و اعتقاد این گروه، این است که شهر زیبا، شهری است که ناخودآگاه مردمان آن مهربان تر و شادتر خواهند بود. و تشویق می کند تا همه ما در مسیر فرهنگ سالم نگاه داشتن محیط زیست حساس باشیم و امر به معروف ما این باشد که طبیعت، هدیه خداست و بهتر است تا آنجا که ممکن است با این هدیه به خوبی رفتار کنیم. و خوشحالی آنجا کامل می شود که می بینیم کودکان و نوجوانان ما گاهی حساسیت شان نسبت به طبیعت به مراتب از ما بیشتر است. و این یعنی اینکه جامعه ما در مسیر صحیح تربیتی قرار گرفته است.

 

هفتم دیماه 1395