خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

رندر از فضای داخلی ویلای طراحی شده
vila360 logo

مهندسی ساختمان در کلاردشت

گروه مهندسین ویلا۳۶۰

دفتر طراحی ۹۲۰ مازندران  |  مسئول » مهندس حامد احمدی

به روز رسانی :  پاییز ۱۴۰۰

ساخت حرفه‌ای، زیبا و مقاوم

ما می‌دانیم که کیفیت خدمات مهندسی در کلاردشت پایین است و بر آنیم تا سطح آن را چه در امر طراحی و چه در فرآیند ساخت ارتقا دهیم. سال ها است که با همین هدف حرکت کرده ایم و سعی ما همواره این بوده که خودمان را به روز کنیم و به بهتر شدن بیاندیشیم و در این مسیر قدم بردارم. مراجعه به اهل فن، نقطه آغاز حرکت است و از آن نقطه به بعد، ما در کنار شما هستیم. 

دفتر طراحی و اجرای ساختمان ویلا ۳۶۰ | مجوز رسمی از وزارت راه و شهرسازی (۹۲۰)

حامد احمدی

directcall2 whatsapp  telegram icon 40x40

۰۹۳۹۷۰۷۴۳۵۰

| مهندس حامد احمدی | 

مدیریت بخش ساختمان

کارشناس ارشد سازه

آشنایی با ایشان

خدمات مهندسی

همراه شماییم، از «طراحی» تا پایان «اجرا»

طراحی ساختمان

طراحی ساختمان، مرحله مهمی است. بررسی مشخصات زمین و جهت چشم انداز و رسیدن به فرم معماری مطلوب برای استفاده مناسب از فضا ها خط اصلی کار را مشصخ می‌کند. در کنار آن محاسبات دقیق و ارایه جزییات کامل سازه ای است. همچنین رسم دقیق نقشه های تاسیسات مکانیکی و الکتریکی از وظایف گروه طراحی است. تا در نهایت کل نقشه ها و مشخصات فنی و نکات اجرایی در قالب دفترچه طراحی کامل ساختمان ارایه شود و به این ترتیب تیم اجرا در حین ساخت دچار مشکل نخواهد شد و حاصل، ساختمانی است که از نظر اقتصادی بهینه و سودآور و زیبا خواهد بود.

اجرای ساختمان

اجرای ساختمان به واقع موضوع پرماجرایی است! باید کار را به کارشناس آن سپرد و از شکل پیشرفت پروژه و دریافت گزارش مراحل ساخت، آن هم به شیوه اصولی و دریافت صورت وضعیت های لحظه ای آنلاین تیم ویلا۳۶۰ لذت برد. گزارش های تایپ شده روزانه و اوج شفافیت مالی به همراه کیفیت ساخت بسیار فراتر از سطح متوسط متداول، خبر از برتری و قدرت غیرقابل مقایسه تیم ساختمانی ویلا۳۶۰ می‌دهد. اگر قصد احداث بنا در کلاردشت دارید و می‌خواهید خیال تان از استحکام و اجرای اصولی و حرفه ای راحت و آسوده باشد، کافی است با بستن پیمان «مدیریت ساخت» با گروه مهندسی ویلا۳۶۰ به این هدف برسید.

دیگر خدمات

در عالی ترین سطح از «کیفیت» و «تعهد»

نقشه برداری

نقشه برداری و توپوگرافی زمین و ارایه نقشه با مختصات جغرافیایی UTM با بیش از ۱۵ سال سابقه کار حرفه ای. 

اخذ سند مالکیت

از جمله خدمات ادارای مرتبط با  ساختمان، اخذ سند رسمی تک برگ از اداره ثبت اسناد و املاک کشور است. 

جواز ساخت

اخذ جواز در کاربری مسکونی و تغییر کاربری در زمین های داخل بافت از موضوعات پیچده مجوز ساخت است.

مشاوره ساخت

در کدام منطقه بسازم؟ مشخصات زمین مورد نظر ؟ ساختمان متناسب با زمین چه حجمی داشته باشد؟

پروژه های نمونه

چند نمونه از پروژه های طراحی شده و اجرا شده توسط گروه مهندسی ویلا۳۶۰ را در سایت قرار داده ایم. در کنار تصاویر طراحی و اجرای آن، توضیحاتی نیز آورده ایم که برای علاقمندان به موضوع ساخت ویلا در کلاردشت مفید خواهد بود. ساخت و ساز های ویلایی بر خلاف آپارتمان ها معمولا از پیچیدگی های بیشتری دارند و نیازمند علم و آگاهی و تجربه بیشتری هستند.

یادداشت های مهندسی ساختمان

فرآیند ساخت پر از نکته است و در اینجا چکیده بسیاری از تجربیات مان را با شما به اشتراک گذاشتیم، به این امید که مفید باشد. برای مثال، یادداشت «آشنایی با ساخت ویلا در کلاردشت» از این موارد است. «زمین مناسب برای ساخت» و بسیاری از مقالات دیگری را نیز در این صفحه آورده ایم که برای علاقمند بسیار جالب خواهد بود.

آشنایی با فضای ساخت و ساز در کلاردشت

در شهرستان کلاردشت، سالانه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ ساختمان ساخته می‌شود. که تقریبا همه آنها به صورت ویلایی با اسکلت بتن مسلح است. حدود پنجاه درصد این ساختمان ها توسط شخص سرمایه دار به عنوان خانه دوم ساخته می‌شود، چهل درصد توسط سرمایه گذار ساخته می‌شود به منظور فروش در آینده، و ده درصد باقیمانده توسط ساکنین دایمی این شهر احداث می‌گردند. اگر هزینه متوسط احداث بنا را در سال ۱۴۰۰ حدود دو میلیارد تومان در نظر بگیریم، در بخش ویلایی، مبلغ کل هزینه شده در امور ساخت و ساز در سال ۱۴۰۰ حدود دویست میلیارد تومان می‌شود.

حال بیاییم و ببینیم این ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیارد تومان در سال، که در واقع سرمایه این مملکت است، به عبارتی، سیمان و سنگ و گچ و ابزار و از آن طرف زمان و تلاش کارگر، چطور و از چه طریق و در چه مسیری به مصرف می‌رسد؟ آیا به اصطلاح مهندسی ساز است و طبق اصول علمی ساخت و مطابق مقررات ملی ساختمان ساخته می‌شود؟ بر روی کاغذ، بله. در نهایت امر، هر ساختمانی نیاز به جوازی دارد که پای اسناد آن را مهندسی از سوی نظام فنی کشور مهر کرده است. اما نه. من به شما می‌گویم هنوز که هنوز است، علم مهندسی ما که در دانشگاه ها در تراز اول دنیا است، یا اگر نباشد، در سطح دوم دنیا است، ابداْ وارد جان ساخت و ساز ما نشده. مشکل از کجاست؟ خدمت شما عرض می‌کنم.

  • ضعف آیین نامه ها و مقررات / خیر
  • ضعف کیفیت مصالح و وسایل و ابزار ساختمانی / خیر
  • ضعف سطح مالی / خیر
  • عدم مراجعه به متخصص امر / بله!

در شهر و در بازار قدم بزنیم و بیاییم و از بسیاری از افراد بپرسیم «می‌توانی برایم یک ساختمان بسازی؟»، چقال و بقال باشد، می‌گوید بله! مشکل از بله گفتن او نیست، مشکل این است که ما از او چنین خواسته‌ای داریم! مشکل این است که از متخصص امر سوال نپرسیدیم و نخواستیم. آیین نامه ما ترجمه و اصلاح بهترین آیین‌های دنیا است. مصالح ما هم کارخانه ای و استاندارد و تا حدود زیادی قابل قبول است، سطح مالی کسانی که برای مثال در کلاردشت ویلا می‌سازند که شکر خدا خوب است، پس چرا کیفیت ساخت اینقدر پایین و غیراصولی است، علت همان بود که عرض کردیم: نسپردن کار به کاردان. نسپردن کار به کارشناس. نسپردن کار به کسی که علم ش را دارد. اگر دوختن لباس کار خیاط است، ساختن یک ساختمان نیز کار مهندس ساختمان است. در کمال تعجب، هنوز خیلی‌ها هستند که اینطور فکر نمی‌کنند! تصور می‌کنند ساختمان‌سازی یک کار معمولی است و نیازی به تخصص ندارد. و چه زیان‌هایی که از این نگاه نادرست دیده‌ایم. برای مثال همین شهر کلاردشت، به نظر من، در زلزله طرح، که احتمال آن در پنجاه سال ۱۰ درصد است، اگر اتفاق بیافتد، چندین هزار میلیارد تومان در عرض چند ثانیه از بین می‌رود، به این خسران، مصیبت از دست رفتن هم وطنان مان را هم اضافه کنید! خب. چرا باید ویلایی پنج میلیاردی به جهت ضعف اسکلت در عرض پنج ثانیه تخریب شود؟! این ترس تلخ به خاطر چیست؟

قابل اعتماد بودن کافی نیست، علم و تجربه و وجدان کاری نیز لازم است. به این امر کم توجه نباشیم و بیاییم سعی کنیم به تخصص و علم بیشتر اعتنا کنیم. واقعیت این است که اوضاع دارد بهتر می‌شود. چند سالی است که مردم به فرق بین کار خوب و بد را تا حدودی زیادی پی می‌برند و تفاوت قائل اند. می‌فهمند که اگر از خیابانی عبور می‌کنند و حس خوبی دارند، به این خاطر است که ساختمان‌های آن حوالی فرم زیبا و مطابق اقلیم و فکر شده‌ای دارند و اگر جایی دیگر حس بدی دارند، چون آن خطوط و آن فکر و زیبایی شناسی طراح حضور ندارد. خوشبختانه، ساختمان‌های ضعیف، نازیبا، بساز بنداز تا حدودی دیرتر به فروش می‌رسند و با درصد سود پایین‌تر. چنین رشدی در فرهنگ عمومی ساختمان، خبر بسیار خوبی است برای مهندسان دلسوز و با دانش و این نوید را به ما می‌دهد که در سال‌های آتی از ثمرات این نگاه درست بهره‌مند شویم.

هدف تیم مهندسی ویلا۳۶۰، برداشتن قدمی است در مسیر ساخت و ساز تخصصی متکی بر دانش و تکنولوژی روز تا در نتیجه آن، با همان سرمایه، ساختمان‌های زیباتر و مقاوم‌تر و بادوام‌تر داشته باشیم. با این امید که برای رسیدن به این هدف برای جامعه مان مفید باشیم. 

از اینکه وقت گذاشتید و خواندید از شما ممنونم.

حامد احمدی  |  مدیریت بخش ساختمان

دعوت به همکاری

در زمینه های طراحی معماری و سازه، ترسیم معماری و سازه (فاز دو، ترجیحاً با نرم‌افزار Revit)، و همچنین در بخش اجرا و مدیریت پروژه و کارگاه. مهم‌ترین خصوصیت مورد نیاز ما، داشتن اخلاق کار تیمی است و علاقه. از نظر نرم‌افزاری و آموزش، این آمادگی در بخش مهندسی ویلا۳۶۰ وجود دارد که میلیون‌ها و ماه‌ها هزینه کند، به شرطی که آن نیروی افزوده شده به تیم، در نهایت بتواند قسمتی از بار بخش مهندسی را به دوش بگیرد! بنابراین، متقاضی اگر علم چندانی هم نداشت، اهمیت آن در درجه اول نیست، ولی باید اشتیاق بسیاری برای کار حرفه‌ای داشته باشد. 

اگر می‌خوای کار حرفه ای انجام بدی، معطل نکن!   09397074350