خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

رندر از فضای داخلی ویلای طراحی شده

تعرفه خدمات مهندسی ساختمان

خدمامت مهندسی شامل دو بخش : «طراحی» و «مدیریت اجرا و نظارت عالی»

گروه مهندسی ساختمان ویلا۳۶۰

طرح و اجرای ویلا در کلاردشت 

به روز رسانی :  تابستان ۱۴۰۰

پیشگفتار

در قدم اول بهتر است به صورت خلاصه، هزینه‌های یک ویلای متداول را بیاوریم و در ادامه شرح دهیم که جایگاه خدمات مهندسی کجاست. به طور معمول، هزینه متوسط ساخت یک ویلای معمولی در شهر کلاردشت، برای هر مترمربع مبلغی حدود ۹ میلیون تومان می‌باشد. 

به حساب سرانگشتی اینطور می‌شود :

  • مبلغ ۱/۰ میلیون تومان بابت هزینه جواز از شهرداری یا دهیاری. 
  • مبلغ و نقشه و به اصطلاح مهر نقشه است.
  • مبلغ ۱/۷ هزینه پیمانکار یا همان مجری است.
  • باقی برابر ۵ میلیون تومان نیز هزینه ساخت می‌شود. خود شامل دو بخش «دستمزد کارگر و استادکار» و «مصالح و وسایل و ابزار»‌ می‌باشد.

 

مثال   >>   یک ساختمان دو طبقه را در نظر بگیرید که مساحت هر طبقه آن ۱۰۰ مترمربع می‌باشد، مجموعا ۲۰۰ مترمربع. طبق فرمول بالا، هزینه تقریبی ساخت این بنا، یک میلیارد و ششصد میلیون تومان می‌باشد. واضح است که خرید زمین پارامتر مجزایی است.

  • ۲۰۰ میلیون تومان هزینه جواز. (حدود ۱۲ درصد)
  • ۷۰ میلیون تومان هزینه طراحی کامل ساختمان. (طراحی و ترسیم کامل نقشه‌های معماری و سازه و تاسیسات)
  • ۳۰ میلیون تومان هزینه نظام مهندسی. (به اصطلاح رایج هزینه مهر مهندسی)
  • ۳۰۰ میلیون تومان دستمزد پیمانکار. (مدیریت اجرا پروژه)
  • ۷۰۰ میلیون تومان باقی می‌ماند. که صرف ساخت می‌شود. که خود شامل هزینه دستمزد و هزینه مصالح و ابزار است. چیزی حدود ۳.۵ میلیون تومان در هر مترمربع. 

برای آشنایی با جزییات دقیق تر هزینه ساخت، به یادداشت «راهنمای ساخت ویلا در کلاردشت» مراجعه فرمایید. 

Image

۱. بخش طراحی

طراحی و ترسیم نقشه های کامل ساختمان به صورت دفترچه 

اهمیت طراحی

در گذشته برخی از سازندگان با این نگاه که فاز طراحی اهمیت چندانی ندارد، تصمیم می‌گرفتند پول آن را نگاه دارند برای قسمت های دیگر! و حاضر نبودند از متخصص امر جهت طراحی ساختمان استفاده کنند. چه اتفاقی می‌افتاد؟

به ظاهر که ده ها میلیون تومان جلو می‌افتند! اما اگر از ما بپرسید، ما می‌گوییم ده برابر این مبلغ ضرر کرده‌اند. چرا؟ به چند دلیل. یک،‌ از اجرای شلخته و چندبار کاری ها و بساز و خراب کن ها به سبب نبود نقشه کامل و هزینه تراشی ‌های فراران و از همه مهم‌تر ، حاصل آمدن یک ساختمان بدون طرح و معمولی و غیرجذاب و در نتیجه رشد نکردن سرمایه‌ای که برای ساخت ویلا هزینه شده و در واقع به هدر رفته!

به بیان دیگر، یک ویلا اگر فرم و طرح خوبی داشته باشد، هزینه بنا هنگام فروش می‌تواند مترمربعی ده میلیون تومان باشد. یعنی سود صد در صد. حتی بیشتر. و اگر همین بنا بد ساخته شود، یعنی در طراحی آن فکر نشده و اصول معماری در نظر گرفته نشده باشد، اگر تورم را در نظر بگیریم، احتمالا تنها بتواند مبلغ هزینه شده را برگرداند، آن هم به چه سختی! در حالی که ما می‌گوییم با همان وقت و هزینه و در همان موقعیت، حتی با همان مصالح و تلاش نیروی انسانی، به ویلایی برسیم که زیباتر، مقاوم تر و از منظر رشد سرمایه اقتصادی تر باشد. به عنوان نتیجه گیری، با مقایسه می‌توان دریافت که هرقدر به فاز طراحی بیشتر اهمیت بدهیم و هزینه کنیم، ده ها برابر آن مبلغ، به سود آوری خواهیم افزود. برخی از سرمایه گذاران جدید که تعدادشان در حال افزایش است، به خوبی صحت این مطلب را دریافته‌اند و به کار می‌بندند.

اما دیگر متوجه شدند...  ؟؟؟ تکمیل

دستمزد طراحی

ارایه کامل ترین جزییات و اجرای آسان و با صرفه

طراحی معماری

۲۲/۵ میلیون تومان

طراحی محوطه

۷/۵ میلیون تومان

طراحی داخلی و دکوراسیون

۱۲/۵ میلیون تومان

محاسبات سازه

۱۲/۵ میلیون تومان

تاسیات مکانیکی

۷/۵ میلیون تومان

تاسیسات برقی

۷/۵ میلیون تومان

مجموع

۷۰ میلیون تومان

شرح دفترچه طراحی ساختمان

دفترچه طراحی شامل سه بخش «معماری» ، «سازه» و «تاسیسات» است. که شرح تک تک آن ها در ادامه آمده است. در نظر داشته باشید که لیست قیمت جدول بالا به هیچ عنوان شامل اجراهای محدود یا نظارت بر حسن اجرا نمی‌باشد.

 طراحی معماری

شامل نقشه برداری از زمین به همراه توپوگرافی محوطه. رسیدن به حجم و فرم و پلان‌ها و برش ها در نرم‌افزارهای مخصوص، شامل مراحل تکمیل عملیات طراحی طبق نظر کارفرما (جهت رسیدن به طرح نهایی چندین مرحله نقشه‌ها بر اساس نظر کارفرما اصلاح خواهد شد.) و ارایه تمامی نقشه‌های معماری ترسیم شده با جزییات کامل قابل ارایه به نظام مهندسی ساختمان و شهرداری، به همراه تصاویر سه بعدی و رندرهای سه بعدی از زوایای مختلف و گزینه بسیار جالب تور مجازی ۳۶۰ درجه از محیط پیرامون ساختمان.

 طراحی محوطه

طراحی دیوار محوطه، آلاچیق و در ورودی به همراه جزییات اجرایی به همراه پوشش گیاهی با توضیحات مربوطه به صورت  3D به همراه تور مجازی ۳۶۰ درجه محوطه.

 طراحی داخلی و دکوراسیون

طراحی اتاق‌ها و پذیرایی و آشپزخانه بعلاوه جزییات اندازه گذاری اجرایی، تعیین متریال به کار رفته مانند جنس کف و سقف بر اساس مصالح واقعی موجود در بازار و طرح و اندازه پنجره‌ها و دیگر موارد. و همچنین ارایه رندرهای 3D آشپزخانه، هال و نشیمن، اتاق خواب‌ها، کمدها و فضای تلویزیون و شومینه

 تاسیسات مکانیک

گرمایش، سرمایش، آب گرم و سرد، فاضلاب، استخر، هدایت آب های سطحی، چاه سبتیک، جانمایی بخاری و پکیج و لوله بخاری به صورت فکر شده و به دور از قرارگیری در نما.

 تاسیسات برقی

سیم کشی، روشنایی و برق رسانی، هوشمند سازی و آسانسور و سیستم‌های ایمنی و دوربین‌های مداربسته.

Image

۲. بخش اجرا

اجرای کامل ساختمان از روی خاک تا کلید انداز کامل

پیمان مدیریت اجرا (پیمانکاری)

 

پیمانکار : پیمانکار حقیقی، شخصی است که با کارفرما یا همان سرمایه گذار قرارداد پیمان «مدیریت اجرا» می‌بندد. و در عوض کارگاه را مدیریت کرده و با پیمانکاران جزء قرارداد می‌بندد و با استفاده از علم و تجربه‌ای که دارد بر صحت عملکرد آنها نظارت می‌کند و در نهایت گزارش‌های مالی را به کارفرما ارایه می‌دهد. (حدود ۲۰ درصد کل هزینه ساخت)

   

برای آشنایی با جزییات دقیق تر هزینه ساخت، به یادداشت «راهنمای ساخت ویلا در کلاردشت» مراجعه فرمایید. 

دریافت مشاوره

گروه مهندسی ویلا۳۶۰ با دوازده سال سابقه طرح و اجرای انواع سازه‌های ساختمانی در هر سه زمینه طرح، نظارت و اجرا دارای پروانه اشتغال می‌باشد. تعهد و دقت کار و علاقه به کار حرفه‌ای و درجه یک وجه تمایز این گروه پرانرژی و باانگیزه است.

مهندس حامد احمدی

کارشناس ارشد عمران - سازه

هر سوالی دارید راجع به ساختمان، از ما بپرسید. مشتاقانه پاسخگو هستیم.

Image