خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

رندر از فضای داخلی ویلای طراحی شده

پروژه های نمونه

چند مورد از پروژه های طرح و اجرا شده توسط گروه مهندسی ساختمان ویلا ۳۶۰ کلاردشت

به روز رسانی :  تابستان ۱۴۰۰

از طراحی ° ۳۶۰  تا  اجرای کامل پروژه

مجموعه خدمات گروه ویلا۳۶۰ بازه وسیعی است. قبل از خرید زمین با ارایه مشاوره و بیان نکته های مهم خرید زمین شروع می‌شود، تا پیشنهاد در انتخاب فرم لامپ قرار گرفته بر پیشخوان جزیره آشپزخانه! لذا، کافی است کار را به کاردان بسپارید و البته با مشاهده تصاویر روزانه و مرور گزارش های کارگاه و بررسی گزارش‌های مالی روزانه پروژه را رهبری کنید.

 

طراحی ۳۶۰ درجه

کار جالبی انجام داده‌ایم! از این پس، سازنده می‌تواند قبل از اجرا، ویلای خودش را ببیند! آن هم  در محیط واقعی و درست در همان زمین. می‌تواند در محوطه و داخل ویلا قدم زده و پس از اطمینان از اینکه همه چیز سر جای خودش است، اجرا را آغاز کند! در این مسیر از تلاش فراوان و دانش و تجربه در زمینه‌های مختلف بهره بردیم. این شکل از ارایه بسیار کم نظیر است. به اعتقاد ما سازنده حق دارد بداند برای رسیدن به چه چیزی قصد سرمایه گذاری دارد. این عالی‌ترین شکل ارایه طرح است که می‌توانید در فاز طراحی آن را از ما بخواهید.

در اینجا چند نمونه از پروژه ها را مرور می‌کنیم:

ویلای آقای آهنگر - پروژه ۱۸۹۰

نمونه کامل یک پروژه از صفر تا صد. 

متن در حال تکمیل...

 

تاریخ طراحی : بهار ۱۴۰۰

ویلای آقای دانا - پروژه ۱۸۳۰

زیبایی و صلابت این ویلا به سبب فرم خاص و دوست داشتنی آن است. خوبی سبک معاصر در عملکرد بالای آن است. به این خاطر علاقه به ویلاهای اینچنینی به سرعت در حال افزایش است.

مساحت کل محوطه ۳۰۰ متر مربع است. آن هم در یک زمین شیب دار. با این حال، حدود ۱۵۰ متر مربع حیاط دارد بعلاوه حدود هفتاد متر مربع فضای مسطح روی بام. اگر دقت کنید، برای زیباسازی ساختمان تقریباً مستقل از هزینه زیاد و متریال‌های گران قیمت است، بلکه فرم ویلا به خودی خود زیباست.

تاریخ طراحی : زمستان ۱۳۹۸

ویلای طائب کلا - پروژه ۱۸۰۵

این ویلا در محوطه به مساحت ۱۹۶ متر مربع طراحی شده است. در یک زمین شیب دار. در چنین زمین‌هایی از دست دادن فضا به جهت شیبدار بودن، اجتناب ناپذیر است. با این حال مشاهده می‌کنید در چنین فضای محدودی، با تکیه بر طراحی فکر شده و حرفه‌ای، ویلایی دلپذیر، نسبتاً کوچک و البته لوکس بدست آمده است. در طراحی این ویلا، فضای پرت و به اصطلاح راهرو، تقریباً صفر است. همچنین، در نظر داشته باشید که تراس روباز بالا، چشم اندازی وسیع و دائمی دارد.

محل پروژه : کلاردشت - طائب کلا

طراحی : تابستان ۱۳۹۸

 

طراحی کامل ویلا - پروژه ۱۷۷۵

این طراحی در قالب یک پروژه غیرواقعی انجام شده است و مربوط می‌شود به سال ۱۳۹۶ که با هدف تولید یک نمونه کار طراحی ساخته شده است. با این حال، حداکثر دقت و با این نگاه که یک پروژه واقعی است به آن نگریسته شده است. تمامی نقشه‌های معماری و نقشه‌های سازه‌ای پیچیده آن نیز تهیه شد.

دقت کنید که یکی از اتاق‌های این ویلای دو خوابه تنها بر روی یک پایه شبه ستون که در واقع دیوار برشی یو شکل است قرار گرفته است. با این کار خواسته‌ایم توان بالای انجام محاسبات سازه‌ای تیم ویلا۳۶۰ را نشان دهیم. 

 

ویلای مکارود - پروژه ۱۸۱۴

در نسخه اولیه و پیشنهادی تیم طراحی ویلا۳۶۰ ویلای حاضر دسترسی به تراز بام مسقف داشت و ظاهر تراس و نمای ظاهری تا حدود بیست درصد متفاوت بود. اما بر اساس نظر کارفرما مساحت ویلا در حدود چهل متر کاهش یافت، و بسیاری از خصوصیات جالب و زیبایی منحصر به فرد آن تخفیف یافت. با این حال سعی کرده‌ایم با در نظر گرفتن خواسته اکید کارفرما، تا آنجا که میسر بود ظاهری قابل قبول و مناسب به ویلا ببخشیم.

نکته جالب دیگر، تصویر زیبای بهار کلاردشت است که آن نیز می‌تواند برای بیننده جذاب باشد!

محل پروژه : کلاردشت - روستای مکارود

طراحی : بهار ۱۳۹۸

ویلای طایب کلا - پروژه ۱۷۶۶

این ویلا از نظر طراحی چیز خاصی ندارد و قالب کلی کار تماما نیاز کارفرماست. 

نکته جالبی که در این طراحی وجود داشته و از این رو برای قرار گرفتن در اینجا انتخاب شده، محوطه آن است. در ابتدا تصور این بود که این ویلا به سبب بزرگ بودن سطح اشغال و کم بودن زمین، چیزی به عنوان محوطه برای آن باقی نمی‌ماند، مگر جای پارک دو ماشین. اما با دانش و تجربه و البته به کارگیری دیوار حایل توانستیم حدود پنجاه متر  مربع، محوطه سبز به آن اضافه کنیم. بنابراین، با تکیه بر طراحی صحیح، می‌توان از فضاهای حداقل، حداکثر استفاده را برد.

مکان پروژه : کلاردشت - طایب کلا

طراحی : تابستان ۱۳۹۷

 

پوشش استخر محوطه - پروژه ۱۸۱۰

خواسته کارفرما احداث پوشش استخر محوطه بود. در واقع استخر سرباز در محوطه وجود داشت و کارفرما با وسواس زیاد، خواستار طرحی بود که با ساختمان سنگی ساخته شده قبل هماهنگ باشد و البته با آن در رقابت بصری نیز قرار نگیرد. 

با این وصف، تیم طراحی با طراحی و ترسیم واریانت های متعدد، طرح‌های قوسی و شیبدار متعددی را در اختیار کارفرما قرار داد که در انتها این طرح پذیرفته شد. 

نکته جالب در این طرح، اجرای دقیق و کاملا مشابه مطابق نقشه‌های ترسیمی است، و این تصویر مقابل، تا حدود بسیار زیادی همان چیزی است که در جهان واقعی ساخته شده و قابل مشاهده است. 

طراحی محوطه - پروژه ۱۸۳۰

متن در حال نوشتن...

تاریخ طراحی : بهار ۱۳۹۹

دریافت مشاوره

گروه مهندسی ویلا۳۶۰ با دوازده سال سابقه طرح و اجرای انواع سازه‌های ساختمانی در هر سه زمینه طرح، نظارت و اجرا دارای پروانه اشتغال می‌باشد. تعهد و دقت کار و علاقه به کار حرفه‌ای و درجه یک وجه تمایز این گروه پرانرژی و باانگیزه است.

مهندس حامد احمدی

کارشناس ارشد عمران - سازه

هر سوالی دارید راجع به ساختمان، از ما بپرسید. مشتاقانه پاسخگو هستیم.

Image

مطالب مرتبط

تعرفه خدمات مهندسی ساختمان در کلاردشت

تعرفه خدمات مهندسی

اطلاع از تنوع خدمات مهندسی شامل طراحی در زمینه معماری، سازه و... به همراه شرح جزئیات خدمات گروه مهندسی ویلا۳۶۰

مشاهده
مراحل ساخت ساختمان در کلاردشت

مراحل کامل ساخت

از ابتدا تا انتها، چه مراحلی طی می‌شود؟ شرح تمام مراحل را به صورت گام به گام در اینجا مشاهده خواهید کرد.

مشاهده