خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

Image

طراحی ویلا کلاردشت - پروژه ۱۸۰۵

پروژه نمونه طراحی کامل ویلا به همراه محوطه

مشخصات پروژه

نوع : ویلا مسکونی

کارفرما : آقای پولادی

موقعیت : مازندران - کلاردشت

تاریخ طراحی : اردیبهشت ۱۳۹۷

تیم طراحی : گروه مهندسی ویلا۳۶۰

تیم اجرا : گروه مهندسی ویلا۳۶۰

مشخصات طرح

مساحت زمین : ۱۹۶ متر مربع

مساحت سطح اشغال بنا : ۸۰ متر مربع

مساحت کل {بدون احتساب فضای مسطح روی بام} : ۱۲۰ متر مربع

مساحت محوطه {سطح مسطح، در صورت اجرا مطابق طرح} : ۵۰ متر مربع

تعداد اتاق خواب : دو

تعداد پارکینگ : ۲ ماشین

تور مجازی پروژه

می‌توانید در فضای پیرامونی و محوطه ویلا قدم بزنید. طبق نظر کارفرما، از فضاهای داخلی تنها رندرهای دو بعدی با نرم افزار 3Dmax تهیه شده است و فضای داخلی به صورت تور مجازی کار نشده است. با این حال، در این ویلا، نمای بیرون و جانمایی و فرم کلی آن در درجه اول اهمیت بوده است و دلنشینی ویلا با توجه به کوچک بودن مساحت نسبی آن، مهم‌ترین پارامتری بود که طراحان در مراحل طراحی به آن توجه داشته‌اند.

معماری بنا به همراه محوطه

برای بسیار جای تعجب است که چنین بنای زیبایی چطور در زمین با مساحت کمتر از ۲۰۰ متر مربع احداث شده است. اما شدنی است. با فکر و تجربه و وقت گذاشتن مسلما می‌توان از حداقل ها، به حداکثر ها رسید. این اهمیت تخصص است. در نظر داشته باشید که ساخت چنین ویلاهایی از منظر اقتصادی با سود دویست تا سیصد درصد همراه است. علاوه بر محل قرار گیری ویلا که پارامتر بسیار مهمی در بازگشت سرمایه است، فرم و طرح ویلا نیز اهمیت بسزایی دارد. ویلاهایی که فرم زیبایی دارند و زیبایی آنها مستقل از هزینه برای المان‌های مختلف است، از این نظر در درجه اول سودآوری قرار دارند.

برای اهل فن جالب و جذاب است که در ساختمان حاضر، تقریبا هیچ فضایی پرت نشده است. منظور از پرت نشدن این است که هیچ فضای غیر لازمی به منظور دسترسی فضا ها به یکدیگر خرج نشده است. این امر را در معماری به اصطلاح راهرو می‌گویند. علت تقسیم بندی مناسب فضا به جهت قرار گیری مناسب نقطه ورودی ویلا است که از آن نقطه، دسترسی سریع و آسان به پذیرایی، آشپزخانه، و راهرو به طبقه بالا می‌باشد.

رندرهای حرفه‌ای نمای بیرونی

تصاویر زیر با استفاده از پیشرفته‌ترین نرم‌افزار شبیه سازی دنیا ، 3D max ، توسط مهندس رضا طهماسبی، عضو برجسته تیم طراحی ویلا۳۶۰ و مدرس نرم‌افزارهای طراحی و سه بعدی سازی در آموزشگاه های شهر کلاردشت انجام گرفته است. رندرهای بسیار زیبای نمای جنوبی ویلا در هنگام شب و هنگام روز را در اینجا مشاهده می‌کنید. این تصاویر با استفاده از تکنولوژی Vray تولید شده‌اند.

رندرهای حرفه‌ای فضای داخلی

اوج هنر و تسلط را می‌توانید در این تصاویر مشاهده کنید. روز به روز نرم‌افزارها پیشرفته‌تر و پیچیده تر می‌شوند و به کار گیری قدرت رایانه در ترسیم حرفه‌ای ایده‌های معماری، نیازمند خلاقیت و حوصله و علاقمندی است. خوشبختانه اعضای تیم ویلا۳۶۰ چنین خصوصیتی دارند و همواره تمام تلاش خود را در جهت رضایت کارفرما به کار گرفته و خواهد گرفت.

دریافت مشاوره

در مورد ساختمان، هر سوالی دارید، بپرسید. ما مشتاقانه پاسخگو هستیم ...

گروه مهندسی ویلا۳۶۰ با بیش از ده سال سابقه طرح و اجرای انواع سازه‌های ساختمانی در هر سه زمینه طرح، نظارت و اجرا دارای پروانه اشتغال می‌باشد. تعهد و دقت کار و علاقه به کار حرفه‌ای و درجه یک وجه تمایز این گروه پرانرژی و باانگیزه است.

- - - - - - - - - - - - - - - 

 دفتر شعبه یک : مازندران - کلاردشت - بخش واحد - جنب کارخانه چوب بری عسکرزاده 

دفتر شعبه دو : مازندران - کلاردشت - رودبارک - طبقه همکف ساختمان استیجاری اداره جهاد کشاورزی کلاردشت 

Image

مهندس حامد احمدی

کارشناس ارشد عمران - سازه

مطالب مرتبط

تعرفه خدمات مهندسی ساختمان در کلاردشت

تعرفه خدمات مهندسی

اطلاع از تنوع خدمات مهندسی شامل طراحی در زمینه معماری، سازه و... به همراه شرح جزئیات خدمات گروه مهندسی ویلا۳۶۰

مشاهده
مراحل ساخت ساختمان در کلاردشت

مراحل کامل ساخت

از شروع ساخت تا پایان اجرا چه مراحلی را بایستی طی کنیم. شرح مراحل گام به گام عملیات ساختمانی  را در اینجا مطالعه خواهید کرد.

مشاهده