ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

راهنمای املاک

دریاچه آبی کلاردشت

شهرک دریاچه آبی کلاردشت | از قدیمی ترین ها | دریاچه ای مصنوعی با آب طبیعی!

معرفی شهرک دریاچه آبی

شهرک دریاچه آبی در دهه شصت خورشیدی، درست در مرکز دشت کلاردشت، در منطقه ای بکر و سرسبز بنا نهاده شد. این شهرک در حال حاضر شامل حدود هفتاد ویلای لوکس و زیبا است که در محوطه ای به مساحت ۷۴ هزار مترمربع ساخته شده است. نام این شهرک، از دریاچه ای رویایی و فوق العاده زیبایی گرفته شده  که در قسمت شرقی آن قرار دارد. این دریاچه مصنوعی که از جوی دائمی منشعب از رودخانه سردآبرود تغذیه می کند، مساحتی حدود ۴۵۰۰ مترمربع دارد که با درختان بلندی احاطه شده است. مسیر پیاده روی پیرامون دریاچه و سایه و خنکی همیشگی آن، منظره ای جذاب و آرامش بخش تولید کرده است. 
پیرامون شهرک، از هر سو، دشت های وسیع کشاورزی است که در ماه های اردیبهشت و خرداد به اوج زیبایی خود می رسند. اگر در عکس های هوایی گوگل دقت کنید، مشاهده می کنید که محیط اطراف این شهرک ساخت و سازی وجود ندارد و همین امر، جلوه خاصی به این شهرک بی همتا بخشیده است. همچنین، با وجود عدم مجوز ساخت به سبب کاربری کشاورزی زمین های اطراف، انتظار می رود تا ده ها سال، این چشم انداز و فضای دلچسب حفظ شود و این امر موجب خوشحالی است.
حسن کیف، بخش مرکزی شهرستان کلاردشت است. همسایه شرقی حسنکیف، لاهو نام دارد. چرا این نام عجیب، نمی دانیم. احتمالاً له او به معنای آب گل آلود یا یک چنین معنایی. به هر ترتیب، راه رسیدن به دریاچه آبی، از بر اصلی خیابان لاهو به حسن کیف،پس از طی  ۲۷۰۰ متر به سمت شمال می باشد. کل این مسیر آسفالت است و بیان این مطلب لازم است که دو سمت مسیر تا رسیدن به  به این شهرک، در بیشتر مسیر خالی از ویلا است و مناظر دشت های وسیع کشاورزی است. به عبارت دیگر، شاید در نظر اول، مسیر دسترسی به شهرک یک مقدار تعجب برانگیز به نظر آید. اما این یک واقعیت است که ارزش دیدن و اقامت یک یا چند روزه و پیاده روی صبحگاهی و خوردن صبحانه در کنار دریاچه را دارد. همچنین پیاده روی چند ساعته بدون قرار گرفتن هیچ مانعی بر سر راه در زمین های کشاورزی اطراف و لذت بردن از طبیعت زیبا و بکر در میان دشت زیبای کلاردشت می توان از خاطره انگیز ترین روزها را در پی داشته باشد. شهرک در اختیار عموم نیست و تنها مالکان ویلا حق داخل شدن به آن را دارند.
مسیر دسترسی در نقشه گوگل

میدان توپ، یا میدان ورزش، در این سال‌ها با آن المان نسبتا زیبای خود حسابی معروف شده است. برای رسیدن به دریاچه، کافی است در میدان ورزش به سمت خیابان ورزش به سوی قلب دشت کلاردشت پیش برویم و پس از سه کیلومتر به بن بستی می‌رسیم که درواقع در ورودی مجموعه زیبای «دریاچه آبی» کلاردشت است. می‌توانید از دکمه آبی رنگ برای رساندن شما به دریاچه استفاده کنید. البته بازدید در حال معمول برای غریبه ها مجاز نیست. شاید بتوانید رایزنی کنید. نمی‌دانم. 

تور مجازی ۳۶۰ درجه شهرک دریاچه آبی
با همین تصاویر هم می‌توان به آرامش کم نظیر و فوق العاده این مجموعه و دریاچه درون آن پی برد. این دریاچه ماهی کپور هم دارد. که طول بسیاری از آنها از چهل سانتی متر فراتر می رود. ماهی گیری در این دریاچه ممنوع است و ماهی ها دائم در میان نیلوفرهای مردابی سفید و صورتی در حرکتند و طبیعتاً هرجا که برای آنها نان بیاندازی، به سرعت به سوی تو می آیند!
این تصاویر در سال ۱۳۹۷ برداشت شده اند. تفاوت چندانی از آن زمان تا به امروز نکرده. در تصویر بالای همین صفحه، اگر دقت کنید، موقعیت دریاچه در ضلع جنوب شرقی مجموعه به راحتی قابل یافتن است.
فیلم دریاچه و ماهی کپور
نان ریختن برای ماهی ها و هجوم آنها برای خوردن و کیف کردن!
راهنما
اگر می‌خواهید با مجموعه «دریاچه آبی کلاردشت» تماس بگیرید، از دکمه «تماس با ما» در بالای صفحه استفاده کنید تا شماره مورد نظر را در اختیارتان قرار دهیم. 

گروه ویلا۳۶۰ کلاردشت

خوشحالیم که سال‌ها است در دو زمینه «مهندسی» و «املاک» صادقانه و حرفه‌ای در کنار شما هستیم.  

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما