خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

کلاردشت

شهر کلاردشت | محبوب ترین منطقه گردشگری شمال ایران

تاریخ به روز رسانی : خرداد ۱۴۰۰ 

Image

کلاردشت کجاست؟

شهر کلاردشت در غرب استان مازندران واقع است. این شهر به سبب هوای پاک و خنک و طبیعت زیبا و سرسبز بسیار مشهور است. دو و نیم ساعت با تهران فاصله دارد و کمتر از یک ساعت با دریا، از جاده رویایی جنگلی عباس آباد.

شهرستان کلاردشت، دشت بزرگی است در میان کوهستان های البرز. تراز ارتفاعی این دشت از سطح دریای خزر ۱۲۵۰ متر می‌باشد. هوای کلاردشت در تمام طول سال غیرشرجی و خنک است. مزیت کلاردشت نسبت به شهرهای چالوس و کلارآباد و متل قو همین غیرشرجی بودن آن است. هر ساله حدود هفتصد هزار توریست داخلی و خارجی این شهر زیبا را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. و برای این انتخاب، البته دلایل متنوع و فراوانی وجود دارد:  طبیعت سرسبز، جنگل‌های انبوه، کوه‌های سربه فلک کشیده‌، قله‌های پربرف و مردمان سازگار و مهمان نواز و در نهایت تجربه واقعی احساس آرامش.

فاصله کلاردشت تا تهران

پس از افتتاح فاز چهار آزادراه «تهران - شمال» این فاصله به حدود سه ساعت رسیده است. برای اطلاعات بیشتر بر لینک زیر مراجعه نمایید.

فاصله کلاردشت تا دریا

چهل دقیقه، آن هم از جاده جنگلی عباس آباد. و مسیر جاده چالوس، مسیر دومی است، طولانی تر و در حدود یک ساعت.

موقعیت جغرافیایی 

کِلاردَشت شهری در غرب استان مازندران است. این شهر در ۴۸ کیلومتری شهر چالوس است و ۱۳۰ کیلومتر با تهران  و فاصله دارد. کلاردشت مجموعا شامل حدود ۳۰ محله مختلف است که از این تعداد شش تا درون محدوده شهر و باقی جزو روستای های پراکنده پیرامون آن است. بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیت کلاردشت ۳۳۷۰۰ نفر است. مرکز تجاری کلاردشت شهر حسن کیف است.  کلاردشت در عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و طول جغرافیایی ۵۱ درجه شرقی قرار دارد. وسعت این دشت حدود ده هزار هکتار است و در تراز ارتفاعی متوسط ۱۲۵۰ متری از دریا واقع شده است.

کلاردشت دشتی بر فراز کوه‌ها است. این ناحیه از جنوب به کوه‌های تخت سلیمان، از شمال به شهر عباس‌آباد و دریای خزر، از شرق به شهر مرزن‌آباد  و از غرب به سه هزار تنکابن محدود است. پنجاه درصد مردم بومی و غیر مهاجر در کلاردشت به زبان مازندرانی سخن می‌گویند و باقی به زبان کردی که از کرمانشاه آمده اند. و عده اندکی نیز به زبان ترکی قشاقی شیراز. 

کلاردشت دو جاده ارتباطی مهم دارد. جاده نخست به مرزن آباد ۲۵ کیلومتر و از آنجا به تهران یا چالوس منتهی می شود. توضیح بیشتر اینکه فاصله کلاردشت تا چالوس ۵۰ کیلومتر ااست. جاده دیگر به مسافت ۲۰ کیلومتر از یکی از روستاهای خوش نام کلاردشت به نام مکارود خارج می شود و وارد جنگل متراکم و بسیاری زیبایی می شود که در انتهای آن مسیر به شهر عباس آباد می‌رسیم و از آنجا در جاده کنار ساحل به متل قو یا سلمانشهر و از سمت غرب به نشتارود و تنکابن و رامسر می‌رسد. 

در منطقه کلاردشت ۴۵ قله با ارتفاع بیش از ۴۰۰۰ متر قرار دارد و قله علم‌کوه با ارتفاع ۴۸۴۵ متر، بلندترین آن‌هاست که دومین قله مرتفع ایران است. رودخانه‌ای پرآب و زیبا از دل دشت کلاردشت می‌گذرد. هرساله به دلیل زیبایی طبیعی و بی‌نظیر و آب و هوای بسیار مطبوع و به ویژه درفصول بهار و تابستان پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. 

 

تقسیمات کشوری 

کلاردشت تا سال ۱۳۹۲ از بخش‌های شهرستان چالوس بود. در این سال کلاردشت به صورت مستقل یک شهرستان شد و البته شهرستانی کوچکی است. به عبارت دیگر دشت کلاردشت که توسط کوه‌های متعدد محصور شده است، به تنهایی یک شهرستان است و حتی مرزن آباد نیز جزء آن نیست. مرزن آباد یکی از بخش‌های شهرستان چالوس است. کلاردشت جمعیتی در حدود ۲۶۰۰۰ نفر دارد و شامل سی محله یا روستا می‌شود که یک سوم این‌ها در حوزه شهری و مابقی در حوزه روستایی است. کلاردشت تقریباً دارای تمامی ادارات هفده گانه دولتی است و بانک‌های ملی، ملت، سپه، کشاورزی، صادرات در آن شعبه دارند. کلاردشت در درجه اول یک شهر توریستی است و درآمد حاصل از آن، درآمد اول شهروندان این شهر است. در درجات بعدی، خدمات ساختمانی و تا حدودی دامداری و کشاورزی زمینه‌های کسب و کار این شهر نسبتاً کوچک است.

 

تاریخچه کلاردشت | شهری باستانی و چند هزار ساله

کلاردشت قدمتی ۴۰۰۰ ساله دارد. گواه این امر یافته‌هایی است که در حفاری تپه اجابیت در حدود سال ۱۳۱۰ انجام شد. در آن زمان به دستور پهلوی اول قرار بود اقامتگاه یا کاخی در آن منطقه احداث کنند که این جام زرین و اشیاء مشابه دیگری در هنگام پی کنی یافت شد. جام زرین کلاردشت کاملاً از طلا ساخته شده است. این جام در حدود ۴۰۰۰ هزار سال قبل ساخته شده و اکنون در موزه ایران باستان در تهران نگهداری می‌شود. احتمالاً در آن زمان کلاردشت به عنوان یک دشت زیبا و خوش آب و هوا مورد توجه مردمان آن دوران هم قرار گرفته بود! علاوه بر این کلاردشت دارای بسیاری از آثار به جا مانده از قدیم است. تقریباً در سراسر نقاط کلاردشت اشیاء و وسایل به جا مانده از صدها و هزاران سال قبل خارج شده و این امر نشانگر قدمت این شهر است. جام زرین کلاردشت

کلار به معنای شهر یا آبادی است و کلاردشت به معنای شهری است در دل دشت. به همین نام تپه‌ای نیز در وسط دشت کلاردشت وجود دارد. که احتمالاً نام کلاردشت از آنجا آمده، تپه کلار. تپه‌ای که امروز جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.این تپه به صورت مصنوعی ساخته شده است. به بیان دیگر خاک آن از جایی دیگر به اینجا آورده شده است. بر روی تپه آثار شهر قدیمی وجود دارد و طبق نظر باستان شناسان مرکز حکومت محلی بوده است. برای اطلاع بیشتر به یادداشت [تپه کلار] مراجعه بفرمایید.

جام طلایی دو شیر یکی از آثار باستانی است که در منطقه کلاردشت و در زمان پهلوی اول کشف شده است. این جام نقش برجسته دارای دو سر شیر از طرفین به جام پرچ شده‌ است. قدمت این جام ۸۰۰ سال پیش از میلاد برآورد شده است. جام طلایی کلاردشت در تهران و در موزه ایران باستان نگهداری می‌شود. این جام در زمان پهلوی اول پشتوانه ملی پول ایران محسوب می‌شده است.

جام زرین کلاردشت

زندگی در کلاردشت 

برخی از هموطنان مایلند نه فقط برای یک سفر چندروزه، بلکه یک یا چند سال در کلاردشت اقامت کنند. یا حداقل قصد اجاره یک ویلا را به صورت سالانه دارند. که هر زمان خواستند بتوانند کلاردشت را به عنوان یک خانه دوم برای سفر و استراحت شان در نظر بگیرند. سوالی که می‌پرسند این است که شرایط زندگی در کلاردشت چگونه است؟ وضعیت کسب و کار چگونه است؟ امنیت، خلق و خو ها و آداب و رسوم چطور است. اهالی بومی این شهر چه شکل ارتباطی با غیربومی‌ها دارند؟

کلاردشت از سال ۱۳۹۲ از شهر به شهرستان ارتقاء یافته است و اکنون در امور ادای خود کاملاً مستقل است. به این معنا که تمام ارگان‌ها و مراکز مالی و اداری کلاردشت در خود آن قرار دارد و بی‌نیاز از شهرهای اطراف خود است. جمعیت این شهر در حدود سی هزار نفر می‌باشد. (سال ۱۳۹۷) با این حال به این خاطر که این شهر از مقاصد بسیار مشهور گردشگری ایران است جمعیت توریست آن برای مثال در تابستان حدود ده هزار نفر بوده و این جمعیت بر جمعیت بومی آن افزوده می‌شود. بسیاری از مشاهیر و بزرگان لشگری و کشوری در کلاردشت اقامتگاه دارند یا حداقل هر ساله رفت و آمد دارند. اینکه کلاردشت به تهران بسیار نزدیک است احتمالاً باعث این امر شده است. 

نقاشی استاد کمال الملک از کلاردشت
اثر استاد کمال الملک. در سال ۱۲۶۶ خورشیدی از منطقه طویدره کلاردشت. هم اکنون در کاخ موزه سعدآباد.

هوای کلاردشت در طول سال

کلاردشت یکی از خوش آب و هوا ترین نقاط کره زمین است. درست در زمانی که گرما همه را کلافه کرده، هوای کلاردشت خنک و دلپذیر است. به طور معمول دمای هوای کلاردشت نسبت به شهرهای ساحلی دریای خزر مانند چالوس و عباس آباد و متل قو یا کلارآباد و نمک‌آبرود حدود شش درجه پایین‌تر است. و از این مطلب مهم‌تر، غیر شرجی بودن کلاردشت است که رطوبت هوای در حدود پنجاه تا شصت درصد در تابستان و رطوبت هوای چهل تا پنجاه درصد در پاییز و زمستان، این شهر را از نظر رطوبت هوا در اوج ایده‌ال بودن و دلپذیری قرار داده است. علت آن هم کوهستانی بودن منطقه و بالا بودن تراز و ارتفاع دشت کلاردشت از سطح دریا است. بیشتر ایام سال، می‌توان لکه‌های ابر را در آسمان کلاردشت مشاهده کرد. با این حال، زمستان آن اندکی سرد است. حدود دو هفته از کل فصل پاییز و زمستان در دشت کلاردشت انتظار بارش برف داریم. البته در ارتفاعات غربی کلاردشت این احتمال بیشتر است. اطلاعات بیشتر در مورد آب و هوای کلاردشت در طول ایام سال می‌توانید در این قسمت بخوانید.

قابلیت دیگری که خواهید دید، هواشناسی کلاردشت است که هوای کلاردشت را در روز و هفته‌های آینده نشان می‌دهد. برای سفر به کلاردشت همواره در نظر داشته باشید که به وضعیت جوی منطقه از طریق اینترنت توجه کنید. در فصل بهار و تابستان تقریبا، مشکل خاصی نیست. اما در فصل زمستان گاهی پیش می‌آید که وقفه‌هایی در تردد جاده‌های دسترسی به کلاردشت پیش می‌آید که همواره به سرعت رفع مانع می‌شود و تقریباً حدود دو یا سه روز در سال این احتمال وجود دارد که مسیرهای دسترسی به کلاردشت به سبب وضعیت جوی منطقه به صورت کامل یا جزئی مسدود شود.

 منطقه‌ای کوهستانی است و متوسط دمای مرکز شهر در سال حدود ۱۰ درجه سانتیگراد است. متوسط کمینه دما حدود منفی ده درجه و متوسط بیشینه هوا در حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است. متوسط میزان بارندگی سالانه نیز برابر ۴۵۰ میلیمتر اندازه ‌گیری شده است. کلاردشت دارای مرکز پروش و اصلاح گیاهان است که احداث آن به هشتاد سال قبل بازمی‌گردد. این مرکز که به «نهالستان کلاردشت» مشهور است در مرکز شهر (حسن کیف) قرار دارد و مساحتی در حدود سی هکتار دارد. تجهیزات هواشناسی و آمارهای متعدد روزانه و سالانه در این مرکز پژوهشی انجام می‌گیرد. این مرکز ثبت جهانی است و با مراکز تخصصی کشاورزی دنیا دائماً در ارتباط است.

کلاردشت زمستان سردی دارد. زمستان کلاردشت تقریباً از اوایل آذرماه آغاز می‌شود و تا نیمه اسفند ادامه دارد. البته با تغییرات آب و هوایی که در این سالیان اخیر اتفاق افتاده، جالب است که دشت کلاردشت در سال ۱۳۹۳ و تقریباً در سال ۱۳۹۴ هیچ بارش برفی در زمستان نداشته و اکثر بارش‌ها به صورت برف در پاییز اتفاق افتاده است. با این حال، در دو سال گذشته نظم فصول مجدد شکل متداول خودش را پیدا کرده و به نظر می‌رسد که پاییز پرباران و زمستان پربرفی داشته باشد. برای مثال، پربرف به معنای بارش حدود ده روز برف در مدت حدود صد روز ایام زمستان است. طبق تجربه اهالی و ساکنان این شهر، طریق برخورد با برف را به خوبی فراگرفته‌اند و وسایل گرمایشی و ماشین آلات متعدد تخصصی راه ‌های برفی موجود است و در عمل، سکوت و سرما و زیبایی برف ارمغان زمستان این شهر است. می‌توان گفت هیچ روزی از سال به سبب برف یا باران راه‌های ارتباطی این شهر مسدود نمی‌شود،‌مگر در موارد بسیار نادر.

جاهای دیدنی کلاردشت

مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های طبیعی گردشگری

مناطق دیدنی فراوانی در کلاردشت وجود دارد که در ادامه بسیاری از آنها را مشاهده می‌کنید. اکثر گردشگرانی که کلاردشت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، هدف اصلی شان کسب آرامش است. طبیعت زیبا و هوای خوب. شهرهای فراوانی در ایران هست که هر کدام به علتی شهره‌اند. مانند آرامگاه بزرگان، آثار گذشته و جاهای دیدنی که انسان‌ها ساخته‌اند. مانند بارگاه امام هشتم، سی و سه پل و پارک آبی و یا پل‌های معلقی که در نقاطی از ایران ساخته شده است. کلاردشت، از این جاذبه‌های گردشگری خالی است. اما پر است از انبوه نقاط زیبا و دلنشین. مانند رودخانه همیشه خروشان سردآبرود که از پای قله علم کوه سرچشمه می‌گیرد و پس از گذشتن از روستای رودبارک و عبور از دل دشت به دریا می‌ریزد. جنگل‌ها و چشمه سارها. چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیر و تفرجگاه‌های فراوانی که در طول سال آماده میهمانی از توریست‌ها و ایران‌گردهای عزیزاند. برای آشنایی با جاهای دیدنی کلاردشت و آشنا شدن با تفریحات ورزشی و هیجانی متنوعی که در این شهر وجود دارد، به صفحه «جاهای دیدنی کلاردشت» مراجعه کنید. یا از همین قسمت مستقیماً وارد صفحه مورد نظر خود شوید.

قله علم کوه کلاردشت

قله عَلَم کوه

دومین قله بلند ایران با ارتفاع ۴۸۵۰ متر و دیواره ۸۰۰ متری که مورد توجه بسیاری از کوهنوردان جهان قرار دارد.

اطلاعات بیشتر
قله علم کوه کلاردشت

رودخانه سردآبرود

یکی از پنج رودخانه حفاظت شده ایران است. که از رودبارک سرچشمه گرفته و  از دل دشت 

اطلاعات بیشتر
مرداب دریوک پیمبور کلاردشت

مرداب دَریوک

در دل جنگل‌های شمالی کلاردشت، پس از پیاده‌روی نیم ساعته درون جنگل به دریاچه‌ای وهم‌انگیز 

اطلاعات بیشتر
قلعه سنگی پیمبور کلاردشت

قلعه سنگی پیمبور

قلعه سنگی بر بلندترین نقطه شمالی کلاردشت قرار داشته با چشم‌انداز بسیار وسیع دشت و دریا.

اطلاعات بیشتر
دهکده مازیچال

ییلاق رویایی مازیچال

بر بالای ابرها بر روی زمین راه بروید! زیبایی وصف ناشدنی لمس طبیعت در دهکده‌ای بکر با چشم‌انداز کوه و دریا.

اطلاعات بیشتر
شیرچشمه واحد کلاردشت

شیرچشمه واحد

چشمه آب معدنی آب گرم در منطه واحد که فضای سبز بزرگی در کنار آن است و برای همگان در 

اطلاعات بیشتر
امامزاده سه تن والت

امامزاده سه تَن

بارگاه سه تن از نوادگان امام موسی کاظم(ع). مقبره و محوطه آن در دهه هفتاد بازسازی شده 

اطلاعات بیشتر
کاخ اجابیت کلاردشت

کاخ اجابیت

به دستور پهلوی اول ساخته شد. اکنون در اختیار نهاد ریاست جمهوری است و نمی‌توان از محوطه دیدن کرد.

اطلاعات بیشتر
دریاچه ولشت

دریاچه وَلَشت

آب این دریاچه از چشمه‌های زیرزمینی تامین می‌شود. مساحت این دریاچه در حدود ۳۰ هکتار است.

اطلاعات بیشتر
تپه کلار

آبشار اکاپل

آبشار اَکِد (اَکِت)‌ در منطقه اَکاپُل در قسمت انتهایی دره رودبارک نرسیده به روستای کوچک وَنداربُن.

اطلاعات بیشتر
چمن مکارود کلاردشت

چمن مَکارود

پارک جنگلی مکارود که محل برگزاری دورهمی ها و جشن‌ها است. زیبا و آرامش بخش. با 

اطلاعات بیشتر
قله شاه علم دار کلاردشت

شاه عَلَم دار

در نوک بالاترین کوه جنوبی کلاردشت مقبره امامزاده‌ای است. دو ساعت پیاده‌روی و چشم‌اندازی بی‌نظیر.

اطلاعات بیشتر
تپه کلار

تپه کِلار

قدمت این تپه باستانی بیش از ۴۰۰۰ سال است. این تپه مصنوعی بوده و تماما با خاک دستی ایجاد شده است.

اطلاعات بیشتر
مازیچال کلاردشت

جاده عباس آباد

جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد از زیباترین جاده‌های جهان با تفرجگاه‌های بین راهی فراوان.

اطلاعات بیشتر
جنگل طویدره

جنگل طُویدره

جنگل به معنای واقعی کلمه. اگر خواهان قدم زدن در دل یک جنگل واقعی هستید، اینجا آنجاست.

اطلاعات بیشتر
چنارستان حسن کیف نصیری

جنگل چنارستان نصیری

جنگل به معنای واقعی کلمه. اگر خواهان قدم زدن در دل یک جنگل واقعی هستید، اینجا آنجاست.

اطلاعات بیشتر

تفریحات کلاردشت

تفرجگاه‌ها، مراکز تفریحی و جاذبه‌های توریستی کلاردشت

کلاردشت از نظر جذب گردشگری در وهله اول تکیه دارد بر جاذبه‌های طبیعی خود. با این حال، تفرجگاه‌های متعدد و مکان‌های تفریحی فراوانی نیز دارد که گردشگران می‌تواند با برنامه ریزی قسمتی از ایام سفر خود را به آنجا اختصاص دهد.

شهربازی کلاردشت

رستوران‌‌ها و فست فودها

فست فود آتا، فست فود آسیو، رستوران آرش، رستوران البرز و بسیاری از غذاخوری‌های باکیفیت دیگر.

بیشتر
باغ تفریحی شهرداری کلاردشت در رودبارک

باغ تفریحی شهرداری

استراحت در کنار رودخانه در رودبارک. درختان بلند و در آلاچیق‌های متعدد مهیا شده توسط شهرداری کلاردشت.

اطلاعات بیشتر
تفرجگاه اسپی رود یا همان اسکول کلاردشت

تفرجگاه اسپی رود

آلاچیق‌ها و امکانات رفاهی دیگر در کنار رودخانه سردآبرود در شمال کلاردشت. بین کردیچال و پیشنبور.

بیشتر
چمن مکارود کلاردشت

مراکز خرید

مجتمع‌های تفریحی و مراکز خرید و هایپرمارکت‌ها. شامل فروشگاه رفاه، شقایق و تمامی برندهای پوشاک.

اطلاعات بیشتر
نمایشگاه گل و گیاه کلاردشت در لاهو

نمایشگاه گل و گیاه

نمایشگاه دائمی گل و گیاه که توسط شهرداری کلاردشت راه‌اندازی شده است. تنوع بسیار بالای گل‌های نادر.

مشاهده
هتل باغ چمن رودبارک

باغ چمن رودبارک

قدیمی‌ترین هتل و اقامتگاه کلاردشت که ساخت آن به پیش از انقلاب بازمی‌گردد. فضای فوق‌العاده‌ای دارد. 

اطلاعات بیشتر
شهربازی کلاردشت

شهربازی کلاردشت

این شهربازی در حال تکمیل است. و در بهار آینده به بهره برداری خواهد رسید. شامل انواع وسایل بازی.

اطلاعات بیشتر
مرداب دریوک پیمبور کلاردشت

پارک فردوس

در خیابان سردارجنگل یا همان نصیری شهر حسن کیف واقع است. پارک با وسایل ورزشی و سرگرمی متعدد.

اطلاعات بیشتر

تصاویر کلاردشت

عکس‌های فراوان از طبیعت زیبای کلادرشت

شمال زیباست و کلاردشت در اوج زیبایی آن قرار دارد. پاییز کلاردشت، خودش دریای بیکرانی است پر از قشنگی‌ها. بهار آن که بی مثال است. برف که می‌آید، آن هم دل‌انگیزی خاصی دارد. و تابستان خنک، بی رقیب و دوست‌داشتنی. با کلاردشت می‌توان طبیعت را لمس کرد. در طبیعت آرامش گرفت و خاطرات به یاد ماندنی ثبت کرد. تمام فصول کلاردشت دیدنی است. تصاویر فراوانی را از نقاط مختلف کلاردشت در ایام مختلف سال می‌توانید در این سایت بیابید. در اینجا چندین تصویر ناب و کم یاب از کلاردشت را برای شما گلچین کرده‌ایم. امیدواریم از مشاهده آنها لذت ببرید.

نقشه کلاردشت

نقشه کامل کلاردشت مازندران و موقعیت آن در شمال ایران

نقشه شهر کلاردشت با جانمایی محله‌ها و روستاهای آن، مانند حسن کیف،‌ لاهو،‌ کردیچال به همراه نام خیابان‌ها و کوچه‌ها با مشخص بودن فاصله‌ها. همه و همه در نقشه ماهواره‌ای گوگل مشخص است. با این حال،‌ نقشه‌های دیگری از کلاردشت را نیز به صورت تصویر تهیه کرده‌ایم که می‌توانید دانلود کرده و استفاده کنید. در قسمت کلاردشت کجاست اطلاعات اولیه در مورد موقعیت جغرافیایی کلاردشت آورده‌ایم، با این حال اگر مایل به دریافت اطلاعات بسیار جامع‌تر نسبت به نقشه‌های دقیق کلاردشت هستید، می‌توانید به صفحه نقشه‌های کلاردشت مراجعه نمایید.

تور مجازی تصاویر °۳۶۰

به کمک تصاویر ۳۶۰ درجه می‌توانیم تا حدود زیادی پیرامون یک نقطه را مشاهده کرده و فضای آن نقطه را درک کنیم. از بسیاری از نقاط کلاردشت نقاط کلاردشت، جاذبه‌های طبیعی، ارتفاعات، چشم‌اندازها و نقاط بکر و کمتر دیده شده تصاویر کروی تهیه کرده‌ایم و در اینجا در اختیار شما قرار داده‌ایم. با مشاهده این تصاویر از قشنگی‌های این شهر زیبا لذت خواهید برد.