از کلاردشت بدانیم

مطالب فراوان پیرامون شهر زیبای کلاردشت

 

یکی از پرطرفدارترین نقاط توریستی ایران شهر کلاردشت است. جاذبه‌های طبیعی علت اصلی جذب گردشگران به این شهر است. کوه‌های بلند و برفی، رودخانه همیشه خروشان سردآبرود، دشت‌های سرسبز در بهار، خنکی هوای تابستان و چمشه‌ساز ها و آبشارها سبب شده که طبیعت گردی در این شهر به اوج برسد. پاییز هزار رنگ، مخصوصا، در جاده کلاردشت به عباس آباد، آن هم مناظر بی‌نظیری تولید می‌کند. اگر می‌خواهید فقط با جاذبه‌های گردشگری کلاردشت آشنا شوید به صفحه [جاهای دیدنی کلاردشت] مراجعه نمایید. و اگر می‌خواهید از محله‌های کلاردشت به صورت دقیق اطلاعاتی دریافت کنید، به لینک [محله‌های کلاردشت] مراجعه کنید.  این صفحه یک صفحه جامع است که تمام آن مطالب را در خود جای داده و همه یادداشت‌ها را شامل می‌شود. 

 

 

امامزاده سه تن

این مقبره در سال ۱۳۷۵ میلادی بازسازی شده و در این بازسازی به واقع همت به خرج داده شده و ذوق و علم را با هم به خدمت گرفته‌اند. محوطه سنگ‌فرش و طراحی معماری ایرانی اسلامی این آرامگاه نسبتاً کوچک حال و هوای شیرینی را بر دل انسان می‌نشاند. این مقبره در مرکز روستای والت در نزدیکی روست...

تپه کلار

تپه‌ای باستانی که به نظر غالب باستان‌شناسان در حدود ۸۰۰ سال قبل به صورت مصنوعی و خاک دستی به وجود آمده و پایگاه حکمرانی محلی آن زمان بوده است. ساخت اولیه این تپه برآمده از دل دشت را به ۲ تا ۴ هزار سال قبل از میلاد نیز نسبت داده‌اند.

تصاویر کلاردشت

  تصاویر معمولی از نقاط مختلف کلاردشت. از کوه و دشت گرفته تا گل‌های زیبا و حتی مناطق شهری و روستایی کلاردشت. شمال، به جنگل و رود معروف است و کلاردشت همه این ها را یکجا در خود جای داده است. تصاویر بسیاری را جمع آوری کرده ایم که از دیدن آنها لذت خواهید برد.

آبشار اکاپل رودبارک

در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای آبشار به وفور یافت می‌شود. بزرگ‌ترین آبشار کلاردشت، آبشار اکاپل است که در بالادست منطقه رودبارک واقع شده است. این آبشار از جاذبه‌های گردشگری طبیعی کلاردشت می‌باشد.

دریاچه و مرداب دریوک

در دل جنگل‌های شمالی کلاردشت، جایی که آخرین شمالی‌ترین روستای کلاردشت - پیمبور - تمام می‌شود، نیم ساعت که به درون جنگل می‌رویم این مرداب وهم انگیز و فوق العاده زیبا در لابه‌لای درختان هویدا می‌شود. رفتم به این جاذبه گردشگری کلاردشت نیاز به راهنمای محلی دارد. 

جاده کلاردشت به عباس آباد

یکی از زیباترین جاده‌های جهان جاده جنگلی عباس آباد به کلاردشت است. مسیری به طول ۲۲ کیلومتر که تماماً از دل جنگل واقعی عبور می‌کند.

دریاچه ولشت

 دریاچه ولشت به مساحت ۲۱.۳ هکتار در بین کلاردشت و مرزن آباد و در میان کوه‌ها  قرار گرفته و از جاذبه‌های گردشگری کلاردشت محسوب می‌شود.

تور گردشگری کلاردشت

کلاردشت از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایران است. این شهر به سبب آب و هوای خوش و ییلاقات متعدد و چشم انداز های طبیعی منحصر به فرد شهره است. با این حال،‌هنوز خدمات تور گردشگری تخصصی برای این شهر وجود ندارد و همه گردشگران به صورت شخصی به این شهر مراجعه کرده و در هتل ها و اکثرا، در و...

شیرچشمه | واحد، کلاردشت

یکی از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی کلاردشت، شهرک دریاچه آبی است که دریاچه ای مصنوعی و زیبا با حس آرامش بخش فوق العاده ای را در دل خود جای داده است.

فاصله تهران تا کلاردشت

کلاردشت فاصله زیادی تا تهران ندارد. بلکه از دلایل اصلی انتخاب شهر کلاردشت، همین فاصله حدود چهار ساعته با شهرستان کلاردشت است. مسیر دسرستی، از کرج و جاده چالوس و فرعی مرزن آباد می باشد.

دریاچه آبی کلاردشت

یکی از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی کلاردشت، شهرک دریاچه آبی است که دریاچه ای مصنوعی است که در دهه شصت ساخته شده است. این دریاچه سه هکتاری درون شهرکی به همین نام در وسط دشت کلاردشت احداث شده است. زیباست و احساس آرامش کم نظیری را فضای پیرامون خود بخشیده است.

نقشه کلاردشت

نقشه کلاردشت » نقشه راه ها و کوچه ها و مسیرهای دسترسی به نقاط مختلف کلاردشت را در اینجا  خواهید یافت. به همراه نقشه آنلاین گوگل و تصاویر هوایی سه بعدی که بسیار جالب است و دید سریع خوبی به بیننده می‌دهد.

هتل ها و مراکز اقامتی

[section background_image="images/articles/villa-banner-3.jpg" background_repeat="no-repeat" max_width="100%" force_fullwidth="yes" padding="200px 0px 150px 0px" text_shadow="0px 0px 0px #ffffff" video_loop="no"] [/section]     [heading style="small-line" heading="h1" c...

برف کلاردشت

از زیباترین منظره هایی که انسان توفیق دیدن ش را دارد، بی شک یکی همین دشت برفی کلاردشت است!

مازیچال، روستایی بر فراز ابرها

مرتع مازیچال یکی از مناطق بسیار زیبایی است که چشم انداز های جنگل، قله های برفی و دریا را همزمان داراست. دسترسی به مازیچال از میان شهر کلاردشت می باشد.

فاصله کلاردشت تا دریا

کلاردشت در دامنه های شمالی رشته کوه البرز واقع است. در مسیر بزرگ راه تهران شمال، البته با فاصله بیست دقیقه ای در غرب شهر مرزن آباد. از شمال نیز با عباس آباد و دریا و چالوس و متل قو و تنکابن و رامسر مرتبط است.

قله علم کوه - تاریخچه کوهنوردی در کلاردشت

اولین کسانی که قله علم کوه، دومین قله مرتفع ایران را فتح کرده اند چه کسانی بودند و پس از آن چه کسانی اقدام به فتح این قله نموده اند؟

هواشناسی کلاردشت

دمای هوای امروز کلاردشت و پیش بینی وضعیت آب و هوای کلاردشت در روزهای آینده به همراه پارامترهای دما و بارش باران یا برف و وضعیت جوی دقیق آن

لینکستان کلاردشت

نشانی وبسایت های خبری و رسانه، ادارات، خدمات توریستی، تجارت و بازار، علمی و فرهنگی، سلامت و ورزش... همه و همه در لینکستان کلاردشت