خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

Image

فاصله کلاردشت تا دریا

فاصله کلاردشت تا شهرهای اطراف چقدر است؟

فاصله کلاردشت تا دریا

کلاردشت در غرب استان مازندران واقع است. در میان دامنه های شمالی البرز و تراز 1200 متری از سطح دریا. کلاردشت از دو مسیر به دریای خزر راه دارد. یک از مسیر جاده آزاد راه چالوس، که از مرزن آباد می گذرد، و از حسن کیف حدود چهل و پنج دقیقه با سرعت متوسط فاصله دارد و دیگری از مسیر جاده جنگلی عباس آباد، که آن نیز زمانی حدود نیم ساعت زمان می خواهد. در واقع، مسیر اول، از دشت کلاردشت خارج شده و از روستاهای بنفشه ده و گویتر عبور می کند و از پیچ و خم جاده های کوهستانی به مرزن آباد می رسد و از آن پس از طریق آزاد راه در حدود یک ربع به شهرستان چالوس می رسد. مسیر دیگر، جاده عباس آباد است که از حسن کیف، از روستاهای کردمحله، واحد، مکارود عبور کرده و وارد جنگل عباس آباد می شویم. جاده ای بسیار زیبا که می شود گفت در زیبایی به انتهای حد خود رسیده با نزدیک به بیست استراحت گاه بین راهی که با انواع غذا ها و نوشیدنی ها و وسایل استراحت مشتاق ورود مسافران هستند. 

فاصله تهران تا کلاردشت

کوتاه ترین زمان ممکن از تهران تا کلاردشت حدود دو ساعت و چهل و پنج دقیقه است. به شرط نبود ترافیک. یعنی در یک روز عادی وسط هفته. در یک ساعت مناسب برای حرکت کردن. اما اگر اتوبان تهران کرج و مسیر پرتردد کندوان را در نظر بگیریم، این مسافت می تواند در حدود هشت ساعت زمان ببرد. می توانید این مسیر را در "نقشه گوگل  |  تهران به کلاردشت" مشاهده کنید. در مقاله دیگری، با جزئیات بیشتری فاصله تهران تا کلاردشت توضیح داده شده است. 

فاصله کلاردشت تا عباس آباد

سوال دیگری که برای گردشگران عزیز پیش می آید، فاصله کلاردشت تا عباس آباد است. از مرکز شهر کلاردشت که حسن کیف باشد، تا انتها روستای مکارود که در واقع، شروع جاده جنگلی عباس آباد است، حدود هشت دقیقه طول می کشد. هشت کیلومتر فاصله دارد و می توان گفت هشت دقیقه. از آنجا به بعد، یعنی از ابتدای جاده جنگلی عباس آباد تا خروج از جنگل نیز حدود بیست و پنج دقیقه به طول می انجامد. از آنجا نیز مسیر همواری آغاز می شود تا مرکز شهر عباس آباد که دقیقا در کنار دریا است و فاصله صدمتری تا پلاژ آن جا دارد نیز زمانی در حدود پنج دقیقه نیاز دارد. هرچند، زیبایی جاده جنگلی عباس آباد، اساسا چنان لذت بخش است که میل نگاه به ساعت و حس گذر زمان از خاطر انسان می رود! می توانید همین مسیر را در "نقشه گوگل | کلاردشت به عباس آباد" مشاهده کنید.

فاصله کلاردشت تا متل قو

سوال از کلاردشت به سمت عباس آباد می رویم و از عباس آباد به سمت شرق، یا به سمت چالوس. در بین راه، از سلمانشهر یا همان متل قو عبور می کنیم. بعد از آن، کلارآباد است و بعد از آن چالوس. فاصله تا متل قو، از عباس آباد، حدود یک ربع است. و پنج دقیقه بعد به کلارآباد و شهرک امیردشت و سپس به نمک آبرود و تلکابین آن و انبوه فروشگاه ها و برند های معروف می رسیم و حدود ده دقیقه بعد به چالوس. به دو شرط، یک اینکه جاده ترافیک نداشته باشد، که معمولا قسمت متل قو، روبروی برج های عظیم زاده با ترافیک همراه است و یکی از بدی ها نداشتن کمربندی در این شهر است، دو اینکه، تنوع کم نظیر فروشگاه های لوکس اجازه دهد بدون توقف به مسیرمان ادامه دهیم. رستوران های لوکس و انواع استراحت گاه های دلنشین و مفرح بین راه را نیز بایستی در نظر داشت!

فاصله نوشهر تا کلاردشت

این سوال کمتر پرسیده می شود، ولی سوال خوبی است! از نوشهر، از طریق کمربندی می توان بدون دردسر ترافیک چالوس، به ابتدای آزادراه تهران شمال رسید که این مسیر حدود ده دقیقه زمان می برد. از آنجا، در حدود ده دقیقه به مرزن آباد و از مرزن آباد تا کلاردشت، فاصله چندانی نیست، اما به سبب جاده های کوهستانی و رفتن به تراز های بالاتر و ییلاقی تر و خنک تر، و البته غیرشرجی، حدود بیست دقیقه باید به مسیر ادامه داد تا دشت سرسبز و بزرگ و هموار کلاردشت بر ما هویدا شود. بنابراین، می توان گفت فاصله نوشهر تا کلاردشت، چیزی در حدود چهل دقیقه می باشد.

فاصله تهران تا کلاردشت از جاده هراز

گاهی پیش می آید که کندوان بسته است. یا اینکه مسافر قصد دارد از مسیر تهران و از مسیر دیگری، از مسیر جاده هراز وارد استان مازندران شود و به سمت غرب حرکت کند تا به کلاردشت برسد. اگر از شرق تهران حرکت کنیم و به آمل برسیم و بعد به محمود آبد، که چند سالی است کمربندی کوچکی دارد و بدون دردسر می توانیم به سمت نور حرکت کرده و به سمت نوشهر و چالوس و آنگاه مرزن آباد و کلاردشت، که می توان تقریبا در کل مسیر به جهت دو لاینه بودن، حرکت ما بدون ترافیک خواهد بود، چیزی در حدود پنج ساعت زمان می برد. باز هم توجه داشته باشید، به شرطی که جاده هراز تقریبا بدون ترافیک شدید باشد. برای مشاهده مسیر "تهران - آمل - کلاردشت" یا همان جاده هزار بر اینجا کلیک کنید.