خدمات مهندسی ساختمانخدمات املاکدر کلاردشت

ارتباط با مدیریت۰۹۳۵۱۲۰۹۵۱۶

[section background_image="images/articles/header-snow.jpg" background_color="transparent" max_width="100%" force_fullwidth="yes" padding="125px 0" text_align="center" text_shadow="0px 0px 0px #ffffff" target="blank" video_loop="no" video_muted="no" video_autoplay="no" video_overlay="no"] [/section]

 

 

[heading style="modern-2-blue" heading="h1" color="#e42142" style_color="#3124a8"]کلاردشت و برف[/heading]

دشت کلاردشت پوشیده از برف و همه جا سرد و سفید

 

 

زمستان در کلاردشت

در این یادداشت تصاویر متعددی از مناظر برفی کلاردشت آورده شده است. تمامی این تصاویر زیبا از فصول پاییز و زمستان سال 1395 تهیه شده است. در سال 1395 می شود گفت بیشترین میزان بارش برف در طول ده سال گذشته اتفاق افتاد و تقریباً از اوایل آذرماه دشت کلاردشت خالی از برف نبود. در طول این چهار ماه، هوای کلاردشت همواره سرد و ابری بوده است. می دانیم که دامنه های شمالی که در معرض تابش آفتاب نیستند، برف را برای مدت بیشتری حفظ می کنند و دامنه های جنوبی کوه ها به علت تابش نور خورشید زودتر برف خود را از دست می دهند. برف هایی ذوب شده نیز در جوی ها و کانال ها جاری شده تا در نهایت به روخانه سردآبرود منتهی شده و راهی دریا می شوند.

هر ساله در کلاردشت جشنواره "آدم برفی" برگزار می شود و شهروندان سعی می کنند بزرگ ترین و زیباترین آدم برفی را خلق کنند. در نهایت، فروشگاه ها و مراکز تجاری حامی برگزاری مسابقه، به بهترین آدم برفی جایزه می دهند. در این بین، پیش آمده است که آدم برفی های بسیاری بزرگی در حاشیه پیاده رو های شهر به دست هنرمندان بومی خلق شده است که پس از انتشار آن تصاویر در فضای اینترنت بازدید کننده های فراوانی از هلند و سوئیس و دیگر نقاط جهان داشته است.

می دانیم که یخچال علم کوه یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی جهان است. منظور از یخچال این است که برف های نازل شده از آسمان، پیش از آنکه ذوب شوند، به وسیله برف های تازه تر پوشانده شده و این عمل ارتفاع ده ها متری از برف که دیگر تبدیل به یخ شده است را پدید می آورد. به این حالت، تولید یخچال طبیعی می گویند. از اینرو است که کلاردشت هیچ گاه مشکل بی آبی و یا کم آبی نخواهد داشت. و قلل پوشیده از برف و یخچال طبیعی پای علم کوه، در تمام طول سال رودخانه سردآبرود که در دل دشت کلاردشت می گذرد را تأمین می کند.

 

عکس های دیدنی برف کلاردشت

یکی از زیباترین مناظر طبیعت، بی شک مناظر زیبای دشت پوشیده از برف کلاردشت است. تصاویری که اگر از بالا به این دشت سرسبز نگاه کنیم، جز سفیدی محض چیزی نخواهیم دید. پیشنهاد می کنم این تصاویر زیبا را با همدیگر مرور کنیم.

[icon icon="licon: magnifying-glass" background="transparent" color="#8de56c" size="50" radius="0px" padding="0" margin="0" border="0px none #444444"] برای مشاهده و دانلود تصاویر در اندازه بزرگ، پس از کلیک بر روی عکس، کلیک راست کرده و بر گزینه "Open image in new tab" کلیک کنید. بسیاری از تصاویر ارائه شده در این یادداشت، با اندازه های بزرگ قرار داده شده اند، به این خاطر که برای قرار گیری در عکس زمینه رایانه مناسب باشند. بدین سبب، برای بارگذاری آنها لازم است اندکی صبر کنید.

[icon icon="licon: picture" background="transparent" color="#6c86e5" size="50" radius="0px" padding="0" margin="0" border="0px none #444444"] یکی از زیباترین تصاویر، تصویر قله دماوند است که از بالا قله علم کوه گرفته شده است. فاصله این دو نقطه حدود 115 کیلومتر می باشد.

 [photo_gallery source="directory: images/kelardasht-snow-images" limit="40"]

 


 مقالات مرتبط