ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

راهنمای ساخت در کلاردشت - دو نفر مشغول کار اجرایی ویلا

راهنمای ساخت ویلا در کلاردشت

راهنمای گام به گام ساخت ساختمان در کلاردشت

[دفتر مهندسی ویلا۳۶۰ کلاردشت]

به روز رسانی : در تابستان ۱۴۰۳ تکمیل خواهد شد

می‌خواهیم یک ویلا بسازیم. اولین گام، تامین هزینه ساخت است! بعد از آن، خرید زمین، تهیه نقشه، یافتن پیمانکار و در نهایت، ساخت. اما تا وارد جزییات کار نشدیم، یک پرسش و پاسخ را با هم مرور کنیم:


قصد ما در اینجا این است که خواننده پس از خواندن این متن به دید بسیار خوبی نسبت به تمامی مفاهیم پایه‌ای ساخت و ساز به ویژه در شهر کلاردشت برسد. بنابراین، از ما بپذیرید که ممکن است مقداری مطالب طولانی باشد. ما سعی می‌کنیم تمام چیزهای مهم را در این یادداشت بگنجانیم.

به منظور ساخت یک ویلا، آیا لازم است در ابتدای امر و پیش از آغاز مراحل اجرایی، هزینه ساخت کل پروژه را فراهم کرده و آنگاه ساخت را شروع کنیم؟

پاسخ : جواب خیر است. اما چرا. فرض کنید امروز بخواهید ویلایی را بسازید که یک میلیارد قیمت دارد. دو خوابه، با کیفیت ساخت متوسط، محوطه متعارف با یک شرایط معمولی. اگر بخواهیم برای ساخت این ویلا پنج سال پس انداز کنیم، به این خاطر که قیمت‌ها همواره در حال رشد است، پس از طی پنج سال، بایستی دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان پس‌انداز کرده باشیم. تا بتوانیم همان ویلای مورد نظر را بسازیم. و این، به معنای پس انداز ماهیانه ۴۰ میلیون تومان است. 

حال تصور کنید که به جای صبر کردن، شروع کنیم به ساخت. مسلماً ظرف یک سال و نیم ویلا آماده می‌شود، با هزینه‌ای در همان حدود یک میلیارد و حداکثر سی درصد بیشتر. با این تفاوت که در این لحظه ویلای شما، اگر از طراحی خوب و کیفیت ساخت قابل قبول برخوردار باشد که مطمناً ویلای ساخته شده توسط خواننده محترم این متن، چنین شرایطی را دارد، ارزش ویلای شما پس از حدود دو سال، چیزی حدود میلیارد خواهد بود. بنابراین، سه سال جلوتر، با پس انداز بسیار بیشتر، با ویلایی آماده که ارزش بالاتری نیز پیدا کرده. نتیجه اینکه، همواره تبدیل پول به ملک و زمین و ساختمان، و هر کالایی غیر پول، طبیعی است که در بازار کسب و کارها، منطقی و اقتصادی است.

باز گردیم به مراحل اجرایی ساخت یک ویلا در کلاردشت. عرض کردیم که خرید و تهیه زمین مناسب. مراجعه به مهندس و تهیه نقشه. یافتن پیمانکار و مجری کاربلد و با اخلاق. تامین هزینه و نظارت بر پیشرفت کار. مقاله خصوصیات یک زمین مناسب برای خرید، می‌توانید به شما کمک کند که زمین بهتری خریداری کنید. اما باقی ماجرا:

تهیه نقشه و اخذ جواز ساخت

این بخش نیز در صفحه خانه خدمات مهندسی ساختمان آورده شده است. با این حال،‌ خلاصه مطلب این است که شهرداری یا دهیاری برای ساخت در هر منطقه، ضوابطی دارد. مهندسین طراح معمار بر اساس آن اصول و ضوابط نقشه‌ها را طبق نظر کارفرما تهیه می‌کنند و با انتخاب مهندسین ناظر از طریق نظام مهندسی استان مازندران، و پرداخت عوارض شهرداری، جواز ساخت دریافت شده و کار تهیه اسناد و مدارک اداری در این مرحله پایان می‌یابد. 

شروع عملیات اجرایی

وارد فاز اجرا شدیم! این تقسیم بندی را به ذهن بسپارید که اجرای یک ویلای متعارف شامل مراحل سفت کاری، نازک کاری،‌ تاسیسات و محوطه سازی است.

سفت کاری : شامل خاکبرداری و پی کنی، اجرای فنداسیون، ستون‌ها و سقف ها و در اکثر دسته بندی ها شامل دیوارچینی و اجرای اسکلت بام شیبدار بعلاوه پوشش آن نیز می‌شود.

نازک کاری : اجرای نهایی پله، گچ کاری، کابینت، حفاظ، چارچوب در و پنجره بعلاوه نصب نهایی درها و پنجره ها، کابینت و کمد و تزئینات داخلی ساختمان و غیره.

تاسیسات : مکانیکی شامل آبرسانی آب گرم و سرد،‌ گرمایش،‌ سرمایش، و موضوع روشنایی و برق رسانی و مسایل از این قبیل.

محوطه سازی : نیز شامل محوطه سازی و محصور کردن محوطه و در ورودی و موضوعات پیرامون آن است. 

در ادامه به صورت مفصل تک تک این مراحل را تا حدودی که هدف از عنوان که کلمه آشنایی است را پوشش دهد. اینکه ترتیب مراحل اجرا را بدانیم و سرفصل‌های عملیات اجرایی را در ذهن داشته باشیم، تا حدود زیادی ترس از اقدام به اجرا را از بین برده و البته کانال ارتباطی کارفرما و پیمانکار را هموار تر می‌کند.

تاسیسات مکانیکی شامل موارد زیر است. طراحی و نظارت بر این امور به عهده مهندس مکانیک می‌باشد.

گرمایش 

سرمایش

لوله کشی آب و فاضلاب، گازرسانی، تهویه مطبوع، استخر و دیگر موارد می‌باشد. 

هزینه طراحی در این فاز در ساختمان‌های متداول نسبتاً کم است و در این قسمت بیشتر هزینه کرد در قسمت مصالح و دستمزد پیمانکاران جزء است. 

از شروع ساخت تا پایان اجرا چه مراحلی را بایستی طی کنیم. شرح مراحل گام به گام عملیات ساختمانی را در اینجا مطالعه خواهید کرد.

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما