ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

فاصله تهران تا کلاردشت

فاصله تهران تا کلاردشت

فاصله تهران تا کلاردشت، از مسیر آزاد راه حدود سه ساعت در شرایط ترافیکی روان

[گروه مهندسی و املاک ویلا۳۶۰ کلاردشت]

به روز رسانی : ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

مسیر اصلی تهران به کلاردشت از «جاده چالوس» می‌باشد مگر به سبب بسته بودن جاده چالوس که به ندرت پیش می‌آید مجبور شویم از سه راه دیگر «هراز»، «فیروزکوه» و یا «رشت» استفاده کنیم. نیمی از آزادراه تهران شمال تکمیل شده است و در نتیجه تردد مابین تهران و کلاردشت بسیار سهل و سریع گردیده. مسیر تهران کلاردشت در ترافیک روان 3:00 ساعت طی می‌شود. کمتر از دو ساعت و نیم برای «تهران تا مرزن آباد» و اندکی بیش از نیم ساعت نیز «مرزن آباد تا کلاردشت» زمان می‌برد.

فاصله تهران تا کلاردشت از جاده چالوس ۱۳۰ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول 3:00 ساعت طول می‌کشد. (از میدان آزادی تا مرکز شهر کلاردشت) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین ممکن است حدود یک تا دو ساعت به این زمان افزوده شود. (تعطیلات آخر هفته)

پیش از اینکه آزادراه تهران شمال به پیشرفت پنجاه درصدی برسد، تهران تا کلاردشت در بهترین شرایط ۵ ساعت بود. اما اکنون علاوه بر راحتی و ایمنی بسیار بیشتر، قسمت‌های خسته کننده کنار رفته و مسافران بدون اینکه لازم باشد ابتدا به کرج بروند، به سوی مازندران می‌روند.

می گویند این جاده یکی از چهار جاده زیبای ایران است. این گفته به احتمال زیاد درست نیست، اما واقعیت این است که هرچه در این مسیر جلوتر می‌رویم، بر سرسبزی و طراوت فضا افزوده می شود. ممکن است مقداری از مسیر را در منطقه سیاه بیشه در مه فرو روید، صبر کنید و با احتیاط رانندگی کنید، پیچ و خم های هزارچم کندوان انتظار ما را می‌کشد، از هفت خواهران و رستوران های لوکس و فراوان بین راهی عبور خواهیم کرد و شوق رسیدن به مقصد و آرامش یافتن در ویلا و کیف کردن از تعطیلات.

توجه داشته باشید، در بعضی از تعطیلات خاص مانند نوروز و اعیاد دیگر این جاده یک طرفه می‌شود. حتما از طریق شماره تلفن 141 و سایت آن، یا اپلیکیشن آن، از وضعیت باز بودن این مسیر حیاتی مطلع شوید. دوربین های نظارتی بسیاری تصاویر تقریباً آنلاین این مسیر را از طریق همان سایت به شما نشان می دهند. مسیرهای دیگر منتهی به مازندران هراز و فیروزکوه می‌باشد که می‌توانید برای یافتن آنها به قسمت پایین مراجعه کنید.

🕜

فاصله تهران تا کلاردشت از جاده هراز ۳۴۰ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول 6:15 ساعت طول می‌کشد. (از میدان آزادی تا مرکز شهر کلاردشت) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین، مانند تعطیلات آخر هفته، ممکن است فاصله زمانی دو ساعت افزایش یابد. در نظر داشته باشید که این مسیر از شهر آمل و سپس محمودآباد می‌گذرد و سپس از جاده کناره از شهرهای نور و نوشهر عبور می‌کند تا سرانجام به کلاردشت می‌رسد. در شراطی که جاده چالوس بسته است و یا گردشگر قصد عبور از خطه ساحلی مازندران را دارد، این جاده انتخاب می‌شود.

فاصله تهران تا کلاردشت از جاده فیروزکوه ۴۵۰ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول 7:30 ساعت طول می‌کشد. (از میدان آزادی تا مرکز شهر کلاردشت) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین، مانند تعطیلات آخر هفته، فاصله زمانی می‌تواند تا دو ساعت افزایش یابد. در نظر داشته باشید که این مسیر از شهر فیروزکوه و آنگاه از شهر «قایم‌شهر» مازندران و کمربندی بابل و آمل و سپس محمودآباد می‌گذرد و در ادامه از جاده کناره از شهرهای نور و نوشهر عبور می‌کند تا سرانجام به کلاردشت می‌رسد. در شراطی که جاده چالوس بسته است و یا گردشگر قصد بازدید از شرق مازندران و یا عبور از خطه ساحلی مازندران را دارد، این مسیر انتخاب می‌شود.

فاصله تهران تا کلاردشت از جاده رشت ۵۲۰ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول 8:00 ساعت طول می‌کشد. (از میدان آزادی تا مرکز شهر کلاردشت) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین، مانند تعطیلات آخر هفته، فاصله زمانی می‌تواند دو تا سه ساعت افزایش یابد. در نظر داشته باشید که این مسیر از کرج و شهر قزوین و آنگاه از شهر «منجیل» و رودبار گیلان و درست از کنار سد سفیدرود می‌گذرد و به شهر رشت می‌رسد. در ادامه از جاده کناره از شهرهای لاهیجان و رودسر عبور می‌کند تا سرانجام به رامسر و در نهایت به کلاردشت می‌رسد. در شراطی که جاده چالوس بسته است و یا گردشگر قصد دارد در مسیر سفر از استان سرسبز گیلان نیز بازدید کند، این مسیر انتخاب می‌کند. مسیر دیگری به نام «قزوین - الموت - تنکابن» نیز در دست احداث است که قسمت بیشتر آن انجام شده است. به زودی افتتاح شده و ما پس از تکمیل نهایی آن را در اینجا خواهیم آورد. 

فاصله تهران تا مرزن آباد از بزرگراه «تهران - شمال» ۱۱۵ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول 2:15 ساعت طول می‌کشد. (از میدان آزادی تا مرکز شهر مرزن آباد) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین ممکن است حدود یک ساعت به این زمان افزوده شود. (تعطیلات آخر هفته)

فاصله تهران تا چالوس از بزرگراه «تهران - شمال» ۱۴۵ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول 2:45 ساعت طول می‌کشد. (از میدان آزادی تا مرکز شهر چالوس) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین ممکن است حدود یک ساعت به این زمان افزوده شود. (تعطیلات آخر هفته)

فاصله مرزن آباد تا کلاردشت ۲۲ کیلومتر می‌باشد که طی این مسیر در شرایط ترافیکی متداول ۳۵ ساعت طول می‌کشد. (از میدان اصلی مرزن‌آباد تا میدان معلم حسن‌کیف) در شرایط ترافیکی نسبتاً سنگین ممکن است حدود پانزده دقیقه به این مدت افزوده شود. (متاثر از ترافیک مرکز شهر کلاردشت)

یکی از جاده‌های زیبا و پرپیچ و خم ایران همین جاده شمال است. جاده‌ای فراموش نشدنی که هرقدر به سمت شمال می‌رویم، بر سرسبزی مسیر افزوده می‌شود و تپه‌های خشک جایش را به کوه‌های سربه فلک کشیده البرز می‌دهد و آرام آرام بوته‌ها و چمن‌ها تا در نهایت عبور از بزرگراهی زیبا که میان جنگل‌های مازندران می‌گذرد. این جاده در زمان پهلوی اول احداث شد و زحمتی که در آن زمان انجام گرفت به واقع ستودنی است. مسیری که از دل کوهستان آن هم با دست خالی باز شد و عبور و مرور را آسان کرد. امروز نیز با احداث بزرگراه بسیار زیبا و ایمن تهران شمال، که البته هنوز حدود ۶۵٪ آن تکمیل شده، و هنوز قسمت‌های پرهیجان! آن،‌یعنی بعد از پل زنگوله، سیاه‌بیشه و هریجان و «ولی آباد» و پیچ و خم‌های تمام نشدنی هزارچم را داریم، که به رایگان تجربه آدرنالین یک تونل وحشت را برایمان به ارمغان می‌آورد، ولی باز نمی‌توان از زیبایی‌های این مسیر و خاطره‌انگیزی آن بکاهد. چند تصویر از مسیر جاده چالوس را با هم می‌بینیم.

طبیعت و جاده تهران شمال
طبیعت و جاده تهران شمال
طبیعت و جاده تهران شمال
فاصله کلاردشت تا دریا
فاصله کلاردشت تا دریا

دو مسیر وجود دارد برای رفتن به دریا. هر دو حدود چهل و پنج دقیقه طول می کشد

مشاهده
فاصله کلاردشت تا نمک آبرود

فاصله کلاردشت تا نمک آبرود

از کلاردشت تا شهرک زیبای نمک آبرود حدود هشتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا رامسر

فاصله کلاردشت تا رامسر

از کلاردشت تا سلمانشهر (متل قو سابق) حدود هفتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا متل قو (سلمانشهر)

فاصله کلاردشت تا متل قو

از کلاردشت تا سلمانشهر (متل قو سابق) حدود هفتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما