ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

قیمت زمین کلاردشت

قیمت زمین در مناطق مختلف کلاردشت

به روز رسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت زمین در کلاردشت | انتهای اردیبهشت۱۴۰۳

🔶 کلاردشت هر مترمربع زمین «داخل بافت» در اردیبهشت ۱۴۰۳ در بازه ۷/۵۰۰/۰۰۰ تا ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که هشتاد درصد زمین‌های کلاردشت در بازه هشت تا چهارده میلیون تومان می‌باشند.

🔷کلاردشت هر مترمربع زمین «خارج بافت» در فروردین ۱۴۰۳ حدوداً از متری ۱/۵۰۰/۰۰۰ شروع شده تا در بیشترین حالت به ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان می‌رسد. تفاوت قیمت خارج بافت حداقل بر اساس دو پارامتر «فاصله از طرح» و شاخصه موثر دیگر «وجود امکانات روی زمین» تعیین می‌شود. در نظر داشته باشید که در حالت کلی، پارامترهایی نظیر کیفیت منطقه و موقعیت ملک، ویلاهای اطراف، نوع سند، راه دسترسی، چشم‌انداز اکنون و آینده، ابعاد و فرم و جهت قرارگیری، درصد شیب، کاربری و پروانه ساخت، فاصله تا شهر، فاصله تا امکانات و یا دسترسی به طبیعت، محصور بودن و شهرکی بودن، بر ارزش گذاری زمین موثر می‌باشند.

🗂️ آنالیز بازار خرید و فروش زمین در پایان اردیبهشت ۱۴۰۳

برخلاف انتظار «قیمت ها همچنان بدون تغییر مانده است». انتظار این بود که با ورود به ماه اردیبهشت ۱۴۰۳ مانند سال‌های گذشته تعداد معاملات زمین و ویلا افزایش یابد. اما تحلیل هایی نیز وجود داشت که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. و همینطور هم شد. و هیچ خبری نیست! بله، هیچ! یعنی نسبت به هفتصد بنگاه رسمی و غیررسمی املاک در کلاردشت، می‌توان به راحتی از عبارت «هیچ» استفاده کرد. با این حال، گفته می‌شود که حدود ۲۵ بنگاه املاک در کلاردشت فعالیت واقعی دارند و باقی ایشان در فضای شک و تردید سیر می‌کنند که آیا از ترس سامانه خودنویس و اداره مالیات مجوز املاک خود را باطل کنند یا خیر. چیزی که به نظر واضح است این است که این سیر تا پایان سال ادامه خواهد داشت. به عبارت دیگر، در یک سال گذشته قیمت زمین حتی نتوانست با رشد قیمت اقلام دیگر خودش را رشد دهد. مخصوصا با قیمت اقلامی که قیمت پایینی دارند. این یعنی ضرر ده بوده. این نکته را هم در نظر داشته باشید که همواره ضریب سود  «زمین» و «ویلا» در کلاردشت یکسان بوده است. البته در تهران گویا رشد قیمت زمین از  ساختمان عقب افتاده که در کلاردشت اینطور نبود و نیست. این به آن معناست که گفته سال های پیش ما که گفته بودیم قیمت زمین حداقل با تورم رشد خواهد، غلط از آب درآمد و این پیامی جز این ندارد که با ما بازاری جدید با روابطی جدید و تحلیل‌هایی جدید روبرو خواهیم بود.

میل به خرید به جهت سرمایه گذاری بسیار کم شده. اما هستند کسانی که با هدف ساخت ویلا در کلاردشت اقدام به خرید زمین می‌کنند که ماجرایش فرق می‌کند. و اگر به آمار نگاه کنیم، میل به ساخت ویلا در کلاردشت نیز و نسبت به سال‌های گذشته بسیار کم شده! رشد افسارگسیخته جواز و جریمه و کارهای اداری را بگیرید تا رشد ناگهانی پنجاه درصدی قیمت ماسه را! ازا ین بگذریم. یک قاعده همیشه در ذهن ما هست که باید همه چیز گران شود که ما برای خرید زمین و ساخت ساختمان اقدام کنیم. تا امروز که اینطور بوده. بدون اینکه خودمان تحلیل کنیم، به جامعه نگاه می‌کنیم که اگر آنها راه افتادند، ما هم راه بیافتیم. درست با همان منطقی که در مقابل رستورانی ترمز می‌کنیم که ماشین‌های بسیاری پارک شده است. منطق به نظر درستی است. اما شاید دیگر این رابطه جواب ندهد. نمی‌دانیم. با این حال، این رکود در بازار و البته بازار املاک باعث شده قیمت های زمین و ویلا در کلاردشت نسبت به شش ماه اخیر و حتی سال اخیر هیچ تغییری نکند، مگر در قسمت‌های بسیار لوکس که ماجرایش فرق می‌کند. و به اصطلاح، پولدارها پولدارتر می‌شوند و ماجرای خرید و فروش آنها و رقابت عجیبی که با هم دارند، دخلی به بازار مردم عادی ندارد. بنابراین، تقریباً همه چیز ثابت است. و حتی بسیاری از مالک های زمین، با این هدف قصد دارند زمین خود را بفروشند یا ویلای خود را بفروشند که برگشته و در شهرهایی مثل تهران اقدام به خرید واحدهای آپارتمانی در مناطق ضعیف کنند. بیشتر معاملات این اواخر چنین حالتی داشت. حتی حاضر بودند ده درصد از قیمت خریداری زمستان خود، پایین تر فروخته و سرمایه را به شکلی که گفته شد تبدیل کنند. که به فرض مالکی خانه سه خوابه را رها کند و در چند خیابان پایین تر یک خانه دو خوابه بخرد و این از ماجرا. در واقع رونق بازار تهران برخلاف همیشه، یک رونق واقعی نبود که انتظار داشته باشیم یک ماه دیگر موج آن به شهرهای ساحلی برسد، بلکه یک بازار کاذب و یک جنگ تنازع برای برای حفظ سرمایه بود و هست. چیزی که واضح است و دلایل متعددی برای آن وجود دارد، میل دلی و عقلی برای خرید و سرمایه گذاری بسیار کم شده و رغبت به سوی اجاره رفته است. برای همین است که اجاره ملک از ۰.۰۰۲ ضرب در قیمت ملک حتی به ۰.۰۰۵ قیمت ملک افزایش یافته. یک اینکه توان خرید نیست و اجاره می‌کنیم، دوم اینکه بسیاری هم که توان خرید بسیار بالایی دارند، میل خرید ندارند. توقف جمعیت، ترس از کلاهبرداری، نداشتن چشم‌انداز، و بازارهای پرنوسان ارز و سکه. و در واقع، تغییر لایف استایل زندگی امروزی. هیچ کس برای یک نسل بعد زمین نمی‌خرد بگذارد کنار. یا خیلی کم. 

کلاردشت تا امروز شهر سرمایه‌داران متوسط و رو به بالا بوده و نه شهر متمولین بسیار قوی. با این حال، در معاملات دو سه ماه اخیر، می‌بینیم مصرف کنندگان نهایی و برخی از ثروتمندان و اشخاص شاخص در همین بازار کلاردشت اقدام به خرید کرده و ویلاهای بسیار شیک و بزرگی را شروع به ساخت کرده‌اند. در واقع کسانی که بازار کلاردشت برای ایشان بسیار ارزان است. هوای خوب، نزدیکی به تهران و طبیعت بی‌نظیر. شاید و شاید کلاردشت در حال گذر به فازی باشد که دیگر از دستررس طبقه متوسط نیز خارج شود و جایش را به سرمایه‌داران بزرگ بدهد. چیزی که به نظر می‌رسد رخ خواهد داد. 


⭕آیا الآن برای فروش مناسب است؟
🔘مشتری کمیاب و نایاب شده، اما اگر عجله ای در کار نیست، می‌شود تا پایان تیرماه صبر کرد.

⭕آیا الآن برای خرید مناسب است؟
🔘مناسب‌ترین زمان خرید زمین در کلاردشت در دو سال قبل همین ایام است. چرا که قیمت ها نسبت به دیگر اجناس تقریباً نصف شده. یعنی چی؟ به این معنا که اگر زمانی قصد خرید زمینی را داشتیم و آرزو داشتیم کاش قیمت آن نصف بود، امروز دقیقاً آن روز است. این خبر بسیار بدی برای سرمایه گذاری در زمینه زمین است، اما برای خریداران و مصرف کنندگان نهایی و سازندگان ویلا و آپارتمان، یک استثناء است. واضح است که مالک ها خواهان افزایش قیمت‌اند و می‌خواهند سرمایه‌شان حداقل با تورم رشد کند. و خریداران هم طالب ثابت ماندن قیمت. امروز برای خریداران یا مصرف کنندگان نهایی بهترین زمان استفاده از این فرصت اندک است.

زمان به روز رسانی بعدی...
🔘ده خرداد  ۱۴۰۳

دو نوع زمین داریم.✅«داخل بافت» و ☑️ «خارج بافت»

فرق این دو در چیست؟ فرق ش در امکان اخذ پروانه و مجوز ساخت است. توضیح اینکه زمین‌های «داخل بافت» یعنی آنزمین‌هایی که در درون محدوده شهر و یا داخل محدوده روستا قرار گرفته‌اند و امکان اخذ پروانه ساخت از شهرداری و یا دهیاری را دارند. اما زمین‌های خارج بافت. کلاردشت مجموع چهل تا محله است. دقت کنید. زمین‌های بیرون از محدوده شهر و یا زمین های بیرون از محدوده طرح هادی روستاها، برای مثال زمین‌های قرار گرفته مابین دو روستا، زمین‌های «خارج بافت» به حساب می‌آیند که به آن ها می‌گوییم، به اصطلاح، زمین‌های کشاورزی. اداره جهاد کشاورزی وظیفه دارد طبق قانون، مانع از احداث بنا در چنین زمین‌هایی شود. هرچند ممکن است از نظر علم کشاورزی امکان رشد هیچ روینده‌ای در آن زمین وجود نداشته باشد، اما به هرحال، به این زمین‌ها می‌گوییم «زمین‌های کشاورزی». 

کلاردشت که از سال ۹۲ نام شهرستان به خود گرفته است. شهرستان کلاردشت شامل حدود چهل محله است. از بین این چهل محله، هشت تای آنها، مانند «حسن کیف»، «رودبارک»، «لاهو»، «ولوال» شهر کلاردشت را شکل می‌دهند. یعنی مجموع این‌ها می‌شود شهر کلاردشت. شورای شهر دارد، شهرداری دارد، شهردار دارد و غیره. باقی محله‌ها نیز به مانند تمامی روستاهای دیگر ایران، زیر نظر بنیاد مسکن است و اصطلاح «ده» دارند و شورای روستا دارند و دهیاری و دهیار و غیره. بنابراین در لیست پایین، هشت تای اول در محدوده شهر است و باقی روستا هستند و زیر نظر بخشداری. اما نکته‌ای که باید گفت این است که این شهر و روستا تقریباً تفاوت ظاهری چندانی با هم ندارند، یا هرچه جلوتر می‌رویم این تفاوت کم‌تر می‌شود. 

به ظاهر پیچیده است، اما اصلاً پیچیده‌ نیست. بر دکمه «راهنمای خرید زمین» کلیک کنید و ما در کنار شما هستیم.

دریافت مشاوره رایگان

تماس بگیرید! 

اشراف کاملی نسبت به منطقه کلاردشت داریم. هر سوالی داشته باشید، ما پاسخگو هستیم. از قیمت ملک در نقاط مختلف کلاردشت گرفته تا در مورد قوانین جاری بر مجوز ساخت و پارامترهای تاثیرگذار بر ارزش منطقه‌ای و توجیه سرمایه‌گذاری. از اینکه به ما اطمینان می‌کنید، خوشحالیم. آگاهی بخشی و دادن اطلاعات کامل و درست را دوست داریم : راحت باشید و هر سوالی دارید از ما بپرسید..

کارشناس ارشد بخش املاک

تماس با بخش املاک

| مهندس رضا طهماسبی |

۰۹۱۱۳۶۸۸۵۰۰ 

زمین های فروشی کلاردشت

آنچه از تنوع فایل های فروشی انتظار دارید!

🔖زمین های داخل بافت

منطقه سردار جنگل (خیابان شهید معصومی فعلی و نصیری سابق)

متری ۱۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان تا ۲۸/۰۰۰/۰۰۰ در دامنه جنگل

منطقه گرکپس

پایین دست متری ۱۴/۰۰۰/۰۰۰ تا ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ در ارتفاعات

منطقه مدرس

 از ۱۴/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان

خیابان فرهنگیان و وصال و میرزاآقاجانی

 از ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان 

 شهرک هوانیروز (پامچال)

 از ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۴/۰۰۰/۰۰۰

 مناطق مرکزی و داخل بافت بومی محل

از ۸/۵۰۰/۰۰۰ تا ۱۰/۰۰۰/۰۰۰

مناطق به سمت باران سبز (داخل بافت)

از ۸/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۲/۰۰۰/۰۰۰

حسن کیف با تلفظ (Hasan Kif) و یا با تلفظ احتمالاً صحیح‌تر (Hasan Keyf) مرکز شهرستان کلاردشت می‌باشد. در سال‌های اخیر به جای استفاده از «حسن کیف» معمول شده که از لفظ «شهر کلاردشت» استفاده می‌کنند. کلاردشت بیش از شصت سال سابقه شهرداری داشته و شهرداری هم همواره در همین حسن‌کیف واقع بوده است. کاخ نیمه ساخته رضاشاهی و یا در واقع هتلی که آلمان‌ها بنای آن را احداث کرده بودند، قدمتی در حدود نود سال دارد. این ساختمان اکنون ساختمان شهرداری کلاردشت است! بانک ها و مراکز فروشگاهی و ادارت اصلی کلاردشت در «حسن کیف» واقع اند. برای آشنایی کامل با حسن اینجا کلید کنید.

💲زمین های خارج بافت (کشاروزی)

چسبیده به بافت (تا عمق ۲۵ متر بیرون از محدوده طرح)

متری ۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان تا ۴/۰۰۰/۰۰۰ در دامنه جنگل

منظور از زمین چسبیده به بافت، زمینی است که با بافت روستا فقط یک دیوار بلوکی فاصله داشته باشد. چنین زمین‌هایی با اینکه امکان ساخت قانونی ندارند، اما به امکانات نزدیک اند و به دلایلی که می‌توانیم برای شما توضیح دهیم، همواره با قیمت بالایی در بازار خرید و فروش زمین در کلاردشت معامله می‌شوند. دقت کنید که بسیاری از کلاهبرداری ها ناشی از استفاده کاذب ازا ین لفظ است. 

💰تجاری در کلاردشت

خاص و برند و پربازدید

طبق فرمول پنج برابر زمین های پشت، 

بنابراین از متری ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان تا ۹۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان

منظور از منطقه شهری، محله های هفت گانه شهری کلاردشت است. بخصوص بازار حسن کیف، لاهو، ولوال، مکا، و تا حدودی مناطق محدودی از رودبارک می‌باشد. زمین های تجاری را معمولاً تا عمق ۲۵ متر از بر خیابان در نظر می‌گیرند. در گذشته، فرمول برآورد زمین تجاری، حداقل ده برابر زمین پشت آن بود. اما امروز حداکثر ممکن قیمت زمین تجاری، پنج برابر زمین پشت است که احتمالا تا چند سال آینده به چهار برابر و حتی کمتر برسد.

آینده زمین های تجاری در کلاردشت

روز به روز از تمرکز بازار در مرکز شهر کلاردشت (حسنکیف) کاسته می‌شود. دلیل آن نیز واضح است و آن گسترش بازارهای مختلف در تمام مناطق کلاردشت است. در حالت کلی ثابت ماندن جمعیت ساکنین دایمی شهرستان کلاردشت در یک دهه گذشته و  رشد آگاهی از قیمت اجناس از طریق اینترنت و افزایش روزافزون خریدهای اینترنتی باعث شده است که زمین های تجاری در کلاردشت به تناسب زمین های مسکونی رشد نکرده و نخواهند کرد. دلیل دیگر آن نیز این است که سرمایه گذاران خارجی تمایلی به خرید زمین تجاری در کلاردشت ندارند و ایشان طالب زمین های مسکونی به جهت ساخت ویلا می‌باشند و زمین تجاری برای ساکنین و بومیان کلاردشت مناسب خواهد بود. بنابراین، رقبت برای خرید زمین تجاری در کلاردشت بسیار ناچیز است. اشباع شدن بازار کلاردشت از صدها غرفه که سال‌هاست در انتظار مستاجر خالی مانده، نشانه واضحی است که رونق بازار زمین تجاری نسبت به زمین تجاری ابدا قابل مقایسه نیست. پاساژ ها و مجتمع های ساخته شده‌ای در کلاردشت وجود دارد که با اینکه در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته‌اند، ولی مشاهده می‌کنیم که به سبب نداشتن بازار کافی سال‌ها خالی از مستاجر مانده است. جای تعجب این است که در این بازار بسیار ضعیف، متجمع های تجاری دیگری نیز با صد ها غرفه در حال احداث است که اگر مشکل ترافیک را ندید بگیریم، همین عدم تمایل به کسب و کار فیزیکی، از همین حالا شکست آن پروژه ها را هشدار می‌دهد. مگر این که سرمایه گذار زیرک، با وعده‌هایی غرفه ها را پیش فروش کند و به آینده چندان نیاندیشد!

توجه اینکه با سرمایه‌ای که برای خرید یک واحد بیست متری تجاری در کلاردشت که شاید روزی حداکثر پنج مشتری داشته باشد، می‌توان بازاری اینترنتی راه‌اندازی کرد که روزانه از سراسر ایران مشتری داشته باشد. این تاثیر اینترنت بر قیمت زمین های تجاری تا ۱۴۱۵ کاملاً خودش را نشان می‌دهد. و پیش‌بینی این است که اصطلاح زمین تجاری، مگر در قسمت‌هایی از مرکز شهر، و یا غرفه‌های صنعتی بیرون شهر، تقریبا رنگ خواهد باخت.

رتبه اول املاک کلاردشت

بانک جامع املاک کلاردشت

 دانش و مهارت را برای هدفی نیک به خدمت گرفته‌ایم..
رتبه اول املاک کلاردشت
به توسعه می‌اندیشیم
ارائه خدمات صادقانه از سال ۱۳۸۸
رتبه اول املاک کلاردشت
فعال ترین املاک
سه هزار مشاوره رایگان در سال
رتبه اول املاک کلاردشت
جزئیات کامل ملک
تحلیل حرفه ای و کارشناسانه 

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما