ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

کلاردشت | سفر به قلب طبیعت شمال ایران

کامل‌ترین راهنمای گردشگری کلاردشت اینجاست، جاهای دیدنی و تفریحی و دانستنی‌های سفر

تجربه پیاده روی در طبیعت و کشف مناظر زیبا، پنجره‌ای به دنیای کوهستانی و جنگل‌های سرسبز

[ به روز رسانی : ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ]

برای آشنایی با شهر کلاردشت ابتدا ببینیم «کلاردشت کجاست؟» کلاردشت در غرب استان مازندران واقع است. کلاردشت تا تهران سه ساعت فاصله دارد و نزدیک‌ترین مقصد گردشگری پایتخت‌نشینان به حساب می‌آید. از کلاردشت تا چالوس و دریای خزر یک ساعت فاصله است که بایستی از مرزن‌آباد و آزادراه تهران شمال عبور کرد. مسیر دیگر رسیدن به دریا، جاده جنگلی و رویایی عباس آباد و ساحل شهر عباس‌آباد می‌باشد که طی این مسافت نیز حدود یک ساعت زمان نیاز دارد. اینکه کلاردشت دریا ندارد، از بزرگ‌ترین مزیت‌های آن است، چرا که هوای کلاردشت بر خلاف دیگر شهرهای شمالی مانند چالوس، کلارآباد و متل قو و تنکابن غیرشرجی و همواره در طول سال خنک است. بنابراین، طبیعت زیبا، نزدیکی به تهران و هوای پاک و خنک و فاصله ناچیز تا دریا آن هم از جاده‌ای که زیباترین جاده‌های ایران است، باعث شده تا کلاردشت به عنوان یکی از شاخص‌ترین مقاصد گردشگری شمال ایران باشد. 

شهرستان های استان مازندران و مشخص کردن کلاردشت در بین آنها

از نظر جغرافیایی کِلاردَشت، دشت بزرگی است در میان رشته کوه البرز مرکزی. تراز ارتفاعی دشت کلاردشت از سطح دریای خزر ۱۲۵۰ متر می‌باشد. به همین سبب شهر کلاردشت هوایی خنک دارد و از موهبت غیرشرجی بودن برخوردار است. کلاردشت از جنوب به کوه‌های تخت سلیمان، از شمال به عباس‌آباد و دریای خزر، از شرق به شهر مرزن‌آباد و از غرب به سه هزار تنکابن محدود است. شهرستان کلاردشت یکی از بیست شهرستان استان مازندران می‌باشد که در تصویر زیر محل قرارگیری کلاردشت را در تقسیمات کشوری مشاهده می‌کنید.

تصویر کلاردشت - دشت بین واحد و طایبکلا

قصد سفر به کلاردشت دارید؟ هرآنچه نیاز است در همین‌جا خواهید یافت. در این راهنمای جامع سعی شده تا سفر به کلاردشت تا آنجا که ممکن است آسان شود. برای یک سفر راحت، بایستی دانستنی های سفر رادانست. مسیر دسترسی، بهترین زمان مسافرت، لوازم مورد نیاز و از همه مهم‌تر شناخت کافی از جاذبه‌های مقصد و آخرین مرحله، رزور اقامتگاه.

تورهای گردشگری معتبر و باسابقه‌ای به منظور سفر به کلاردشت وجود ندارند و متداول این است توریست‌ها خودشان با اطلاعاتی که دارند سفرشان را برنامه‌ریزی می‌کنند. با استفاده از مطالبی که از اینترنت می‌توان یافت، تقریباً هرآنچه لازم است بدانیم را دریافت خواهیم کرد. کلاردشت فرودگاه یا ایستگاه قطار ندارد. با این حال دسترسی به کلاردشت بسیار آسان است. از سه طریق می‌توان با خودرو وارد کلاردشت شد و پس از پایان جنگل ناگهان دشت پهناوری خودش را به ما نشان می‌دهد که لحظه زیبایی است. می‌توان گفت کلاردشت بین راه تهران به چالوس واقع است و همچنین از طریق جاده جنگلی زیبای عباس‌آباد نیز با دریا مرتبط است. پیشنهاد می‌کنیم به نقشه گوگل مراجعه کنید. 

تصویر کلاردشت - دشت بین واحد و طایبکلا

سالانه صدها هزار توریست داخلی و خارجی از کلاردشت دیدن می‌کنند. زیبایی‌های طبیعی کم‌نظیر و آب و هوای مطبوع به ویژه در فصول بهار و تابستان کلاردشت را شاخص و مشهور گردانیده است. این شهر زیبا از شناخته‌شده‌ترین مقاصد گردشگری شمال کشور به حساب می‌آید و دلیل آن نشاط و سرسبزی طبیعت، شکوه و عظمت قله‌های پربرف و سر به فلک کشیده، جنگل‌های انبوه، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و در نهایت مراوده با مردمان میهمان نواز و خون‌گرم این دیار می‌باشد. تجربه واقعی احساس آرامش چیزی است که با برنامه‌ریزی درست و سفر منظم و بی‌دغدغه به کلاردشت حاصل خواهد آمد. در قدم اول به سراغ شناخت جاذبه‌های گردشگری کلاردشت بروید. 

کلاردشت را بیشتر به سبب طبیعت سرسبز آن می‌شناسند. با این حال اگر قسمتی از سفر را به بازدید از مکان‌های تفریحی اختصاص دهید، تفریح‌تان کامل می‌شود و قسمتی از زمان سفر که به آن اختصاص داده‌اید پشیمان نخواهید شد. باغ‌های تفریحی و تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و مراکز خرید، بازدید از «پل معلق رودبارک» و حتی اماکن مذهبی مانند «امامزاده سه تن» با این حال رستوران‌ها و کافی‌شاپ ها مخصوصاً طعم دلچسب بستنی شیرینی کاکا را از دست ندهید. 

تصویر کلاردشت - دشت بین واحد و طایبکلا

بهترین زمان سفر به کلاردشت چه زمانی است؟ ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیرماه. در این ایام، طبیعت به اوج زیبایی خود می‌رسد. در این ایام زیباترین مناظر و چشم‌نوازترین چشم‌اندازها را می‌توان در کلاردشت به تماشا نشست و روح را سیراب کرد. کلاردشت ییلاقی است که هر زمان چهره‌ای متفاوت دارد. از نگاه دیگری می‌توان دو فصل بهار و تابستان را برای سفر به کلاردشت مناسب دانست. البته در چند سال گذشته در اوایل تابستان هوا مقداری گرم می‌شود. با این حال مسلماً کلاردشت نسبت دیگر شهرهای شمالی خنک‌تر است. در گرم‌ترین ایام سال می‌توان به ییلاقات کلاردشت پناه برد و در روز به زیر سایه‌های همواره خنک کلاردشت رفت و در شب و  سرما و نیاز به روشن کردن بخاری و سرانجام تعجبی لذت‌بخش را تجربه کرد!

علاوه بر این، پاییز، اوج زیبایی طبیعت را می‌توان در جنگل‌های رویایی کلاردشت دید. پاییز هزار رنگ عاشقان خودش را دارد و طبیعت‌گدان صحنه‌های رویایی جنگل پاییزی را از دست نمی‌دهند. دیماه سرد می‌شود و برف می‌بارد و شاید چند روزی تردد مشکل شود. اما نمی‌توان از تماشای بارش برف و از تماشای هیچ جلوه‌ دیگری از طبیعت پرهیز کرد. در زمستان، دشتی سفیدپوش و پاک را نظاره گر خواهید بود. سرسره بازی روی برف سرگرمی بچه ها است و در تابستان، برف را می‌توان در اطراف قله علم کوه تماشا کرد. در تصویر زیر ییلاق مازیچال که همواره خنک است را در زمانی می‌بینیم که ابرها قسمتی از خطه ساحلی را پوشانده‌اند. اگر ابرها نبودند،‌ در تصویر زیر می‌توانیم تقریباً از رامسر تا چالوس را نظاره کنیم. 

پدیده اقیانوس ابر در جنگل های کلاردشت

به منظور اقامتگاه، اکثر گردشگرانی به کلاردشت سفر می‌کنند، شب را در یکی از ویلاهای این شهر اقامت می‌کنند. کلاردشت چند هتل و مهمانسرا هم دارد که چندان با آوازه بلند کلاردشت جور درنمی‌آیند و تنها حدود سه درصد گردشگران در آن اقامت می‌کنند. شیوه رایج اجاره ویلا است و می‌دانیم که نزدیک به پانصد ویلا در کلاردشت وجود دارد که مالکان آن در تمام طول سال یا در تعطیلات و برخی از ایام خاص آن را برای اجاره شبانه در نظر می‌گیرند. وجود تنوع بسیار بالای خانه‌های ساده تا ویلاهای لوکس اسختردار  به این معنا است که برای هر سلیقه‌ای ویلایی در کلاردشت یافت خواهد شد. آنها که در گذشته به کلاردشت سفر کرده‌اند معمولاً از آشنایان قبلی برای رزرو کمک می‌گیرند. اما آنها که برای بار اول به کلاردشت سفر می‌کنند، یا بایستی از کسانی که کنار خیابان ایستاده‌اند و چیزی در دست دارند استفاده کنند و یا از مشاورین املاک منطقه‌ای که آنجا را برای اقامت مناسب می‌بینند کمک می گیرند. راه سوم، و بهترین راه اینترنت است. سایت‌های متعددی در این زمینه فعال هستند که سفر را بسیار آسان کرده‌اند.  «گروه ویلا۳۶۰» نیز با معرفی مجموعه وسیعی از ویلاهای اجاره ای کلاردشت و انجام رزرو سعی دارد قصد دارد زمینه استفاده بیشتر از زمان سفرتان را محیا کند. اصلاً‌ جالب نیست که نصف یک روز را ،آن هم از یک سفر دو روزه، برای رفتن به این سو و آن سو و دیدن چندین خانه و نپسندیدن آنها و سرانجام راضی شدن به یکی از آنها، تلف کنیم. با رزرو اینترنتی می‌توان روزها قبل از آغاز سفر از دغدغه یافتن اقامتگاه در کلاردشت رها شوید و تمرکز خود را بگذارید بر لذت بردن بیشتر از سفر و ماجراجویی در دل طبیعیت. می‌توانید ویلاها را مشاهده کنید و با بررسی دقیق جزییات اشراف کاملی پیدا کرده و رزرو را انجام دهید.

شهر کلاردشت از جاده جنگلی نصیری
در مورد لوازم مورد نیاز سفر، چیز چندانی نیاز نیست. شاید مهم‌ترین چیز، یک خودرو شاسی بلند باشد، اگر اهل قدری ماجراجویی هستید. نود درصد مناطق کلاردشت را با ضعیف‌ترین ماشین‌ها نیز می‌توان پیمود. با این حال، اگر بارانی آمده باشد و یا فصل زمستان را برای سفر انتخا کردید، غیر از لباس گرم، یک خودرو پاترول و موارد مشابه حتماً قابل توصیه است! کلاردشت تا دل‌تان بخواهد جاده‌های جنگلی دارد. در تصویر زیر قسمتی از جاده خاکی جنگل‌های شمالی کلاردشت مشاهده می‌شود. به صورت خلاصه اینکه چندان نگران کیفیت جاده ها نباشید، فوق‌ش مقداری آهسته‌تر برانید و بیشتر به اطراف نظر کنید!
جاده پیمبور

در کلاردشت چه کنیم؟ برخی از گردشگران به کلاردشت می‌آیند و با فرصت کمی که دارند به سرعت به دنبال جایی می‌گردند که به اصلاح از خانه بیرون زده باشند و در طبیعت قرار بگیرند. فرصت کوتاه تمام می‌شود و پس از چندین روز تقلا و رفتن به این سو آن سو و آنگاه بازگشت از سفر متوجه می‌شوند که کلاردشت چه جاهایی داشت که ما ندیدیم و کاش به فرض به جای نشستن کنار این رودخانه به آن بلندی کوه می‌رفتیم و چیز تازه‌ای را تجربه می‌کردیم. چاره چیست؟

راه های جنگلی کلاردشت

کلاردشت مانند کیش یا پاریس نیست که برنامه تور کاملاً مشخص باشد و برنامه تور را رعایت کنید و سوار ون شوید و به ایفل بروید یا به فلان پارک آبی و عکس بگیرید و تمام. بلکه، چیزی که در کلاردشت در بینهایت است، آزادی است! دشت فراخی است که هرجایی بخواهید می‌توانید بروید. صدها هکتار زمین سرسبزی که کشت نمی‌شوند، تمامی جنگل‌ها، حاشیه آزاد رودها، همه و همه فضاهایی است که می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از آن استفاده کنید و بازی کنید و بساط جوجه و کیف و حال فراوان!

اما برای نیافتادن در دام این حسرت که ما هیچ جایی را نگشتیم، لازم است پیش از سفر، کلاردشت را به خوبی بشناسید. چاره همین است و بس. می‌توانید نقاط جذاب و تفریحی کلاردشت را در اینترنت جست و جو کنید و در این سایت هم تقریباً همه چیز را خواهید یافت تا وقت را از دست ندهید، با یک برنامه‌ریزی درست از مدت زمان سفرتان استفاده کنید، که این هدف ماست.

بازار حسن کیف در تابستان

به دنبال جاذبه های طبیعی آن باشید. کلاردشت پیست اسکی ندارد، تله‌کابین ندارد، تقریباً هیچ باشگاه جذابی مانند بیلیارد و پاتیناژ و غیره ندارد. خودتان منظورم را می‌دانید. سیرک و باغ وحش ندارد. مسیر دورچرخه سواری و حتی یک موزه کوچک هم ندارد. سینما ندارد. چه دارد؟ هوای خوب و طبیعت زیبا. کافی است یک مقدار تلاش کنید و از شهر و شلوغی‌های آن فاصله بگیرید، به راحتی می‌توانید فضای سبزی را پیدا کنید و اتراق کنید، بدون هیچ محدودیتی به زیر سایه درختی رفته و زیراندازی پهن کرده و دراز بکشید و گوشی را چک کنید. استفاده از طبیعت سرسبز و دوست‌داشتنی، خرامیدن در دل دشت و لمیدن روی چمن‌ها و مشاهده حرکت ابرهای آسمان و شنیدن خروش رودخانه و صدای جویبار و یافتن جایی که صدای هیچ موتوری شنیده نشود و در همه این‌ها به تهیه بلیط هیچ نیازی ندارد. استفاده وقت دیگر هنر بزرگی است که بایستی خودمان داشته باشیم و قدر با دوست نشستن را بدانیم. برخیزیم و به طبیعت برویم که زندگی کوتاه است. به ارتفاعات بروید و لابه لای درختان قدم بزنید و شانس بیاورید که ابر به شما هجوم بیاورد، لحظاتی را مشاهده می‌کنید که در ذهن‌تان برای ابد ثبت خواهد شد و می‌دانیم که این از خوش‌ترین لحظات و لذاتی است که طبیعت به ما هدیه می‌دهد.

بهترین شکل آشنایی با کلاردشت تصویر بالا است. این تصویر در دیماه ۱۴۰۲ برداشت شده است. زمین‌اهی پوشیده از برف را مشاهده می‌کنید. و از زمستان نباید انتظار سرسبزی چندانی داشت. به دوردست نگاه کنید و قسمتی از ساحل متل قو را خواهید دید. قسمتی از دریاچه ولشت نیز قابل مشاهده است. در این تصویر، تمام دشت کلاردشت و قسمتی از شهر مرزن آباد دیده می‌شود. این عکس از فراز روستای کُلمه تصویر برداری شده است. تصاویر ۳۶۰ متعدد دیگری نیز تهیه کرده‌ایم که کافی است بر دکمه زیر کلیک کنید.

موقعیت کلاردشت بر روی نقشه مقابل مشخص است. برای رسیدن به کلاردشت بایستی از یکی از این سه شهر گذشت. تهران، چالوس و عباس‌آباد. مسیر تهران به کلاردشت اینطور است که ابتدا از آزادراه تهران‌شمال به سمت چالوس حرکت می‌کنیم. در میان راه، در مرزن آباد یک دوراهی وجود دارد. یکی به سمت چالوس می‌رود، دیگری به سمت کلاردشت. از مرزن‌آباد تا کلاردشت نیم ساعت زمان لازم است. همچنین از شهر چالوس و عباس‌آباد نیز به آسانی می‌توان به کلاردشت رسید. برای رفتن به کلاردشت از چالوس، ابتدا ۲۵ کیلومتر تا مرزن آباد و از آنجا به کلاردشت. از عباس‌آباد به کلاردشت نیز جاده جنگلی ۲۰ کیلومتری بسیار مشهوری وجود دارد که بسیار زیباست. معمولاً گردشگرانی که در شهرهای شهرهای ساحلی غرب مازندران مانند متل قو، سلمانشهر، نشتارود و تنکابن و رامسر به کلاردشت می‌ایند، از همین طریق است. همه چیز را روی نقشه مشخص است.

اجاره اقامتگاه در کلاردشت

کلاردشت با این میزان از آوازه، تقریباً هتل درست حسابی ندارد. هتل‌ها و متل‌ها و مهمانسراهایی دارد، اما آنطور که شایسته آن است خیر. البته برای اقامت ده‌ها ویلای لوکس و صدها خانه تمیز به منظور اجاره شبانه وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد. در بخش «هتل‌های کلاردشت» مشخصات همه هتل‌های کلاردشت را می‌توانید مشاهده کنید. و اگر می‌خواهید برای یک سفر خاطره‌انگیز از فضاهای آپارتمانی دور شوید و زندگی در یکی ازخانه‌های شمال سرسبز را تجربه کنید، «ویلاهای اجاره‌ای کلاردشت» را به شما توصیه می‌کنیم تا طبق سلیقه خود ویلای مورد نظر خودتان را یافته و رزرو نمایید. مجموعه بسیار متنوعی از ویلاهای اجاره‌ای کلاردشت را با کامل‌ترین مشخصات و با دقت بالا و تصاویر کامل برای شما آماده کرده‌ایم و حتی در بسیارای از موارد «تور مجازی ۳۶۰» ویلا که شما می‌توانید در ویلا قدم زده و با دید بسیار کاملی ویلاها را برانداز کرده و با خیال راحت تر انتخاب کنید. 

منطقه نصیری و «گرک پس» کلاردشت

در پاسخ به این پرسش که بهترین منطقه کلاردشت کجاست؟ اغلب موارد گفته می‌شود حسنکیف و مخصوصاً منطقه «نصیری» بهترین منطقه کلاردشت است. البته که گران‌ترین و لوکس‌ترین ویلاها در منطقه نصیری ساخته شده است. از پیش از انقلاب این منطقه خاص‌ترین منطقه کلاردشت محسوب می‌شده و همچنان نیز مورد‌ توجه‌ترین منطقه کلاردشت به شمار می‌آید و همواره قیمت زمین در این منطقه، به ویژه در پای جنگل سوزنی برگ آن بالاترین قیمت زمین در کلاردشت را دارد. در تصویر بالا منطقه نصیری در سمت راست و منطقه «گرک پس» را در چپ تصویر مشاهده می‌کنید. 

علاوه بر این بسیاری برای مقصد گردشگری و اقامت کوتاه مدت در کلاردشت منطقه خنک رودبارک را انتخاب می‌کنند. با این حال باید گفت که کلاردشت شهر چندان بزرگی نیست و حداکثر با بیست دقیقه زمان می‌توان به هر نقطه‌ای دسترسی داشت. پارامترهای مختلفی برای انتخاب بهترین محله یا بهترین روستای کلاردشت می‌تواند مد نظر باشد. بعضی ممکن است به دسترسی آسان به امکانات شهری اهمیت بدهند و برخی دیگر نزدیک بودن به مناطق دنج و همجواری با طبیعت و بکر. از این جهت، مناطقی مانند اویجدان، پیشنبور، پی‌قلعه و یک درجه پایین‌تر، مناطق کردیچال، طویدره و لشسر بیشتر از دیگر محله‌هال کلاردشت مورد توجه‌اند.

آیا قصد دارید به کلاردشت کلاردشت سفر کنید؟ از این بابت خوشحالیم. ما جاهای دیدنی کلاردشت را به شما معرفی می‌کنیم. کلاردشت جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که بیشتر آنها جاذبه های طبیعی است.

از جاذبه های دیدنی کلاردشت می‌توان رودخانه سردآبرود، جنگل طویدره، ارتفاعات پیشنبور، هزارچشمه واحه، ییلاق مازیچال، دریاچه ولشت، مرداب دریوک و چمن مکارود را نام برد. علاوه بر آن، جاده جنگلی عباس آباد نیز از پرطرفدارترین مناطقی است که گردشگران در طول سفرشان حتماً سری به آنجا می‌زنند. و برخی از مسافران نیز کمپینگ در طبیعت و در جنگل و دامنه کوه ها را ترجیح می‌دهند. از همنشینی با طبیعت لذت خواهید برد.

پیشنهاد ما برای یک سفر سه روزه به کلاردشت، یک روز ناهار در کنار رودخانه سردآبرود در رودبارک را تجربه کنید، یک روز «جنگل طویدره» می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد و روز آخر را به بلندی‌ها و ارتفاعات بروید، مخصوصاً ارتفاعات شمالی کلاردشت مانند «پارک جنگلی پیشنبور». هر سه پیشنهاد‌ دسترسی آسانی دارد. اما اگر بیشتر فرصت دارید، یا اگر می‌خواهید از فرصت سفرتان بیشتر استفاده کنید، «مرداب دریوک» و دهکده ییلاقی «مازیچال» و صدالبته «جاده جنگلی عباس آباد» را به شما پیشنهاد می‌دهیم. مواردی مانند «قله علم کوه» و «حصارچال» و «چشم انداز واوزه» و حتی «شاه علم دار» و «دریاچه وشت» گزینه‌هایی است که می‌توان در مرحله بعدی به آنها فکر کرد. توضیحات و تصاویر و مسیر دسترسی جاذبه های طبیعی کلاردشت را در اینجا آورده‌ایم.

مسلما قسمتی از سفر را نیز می‌توان به تفریحات شهری گذراند و مقداری از زمان را در فروشگاه‌های برند و رستوران‌ها و شهربازی صرف کرد. در بخش تفریحات می‌توانید برای یافتن سرگرمی و مکان های مناسب برای گشت و گذار در کلاردشت استفاده کنید.

رودخانه سردابرود کلاردشت در بالادست

رودخانه سردآبرود

سردآبرود تنها رودخانه کلاردشت است. رود سردآبرود از منطقه کوهستانی علم کوه سرچشمه می گیرد و پس از عبور از میان دشت کلاردشت، به منطقه چالوس رفته و از آنجا راهی دریای خزر می‌شود. این رود همیشه پرآب و همیشه خروشان، یکی از بزرگ‌ترین جاذبه های گردشگری و توریستی کلاردشت است که بسیاری را برای اقامت کوتاه و غذا خوردن و استراحت و بازی به سوی خود می‌کشد. برای دسترسی به سردآبرود کلاردشت، معمولاً منطقه رودبارک که غربی‌ترین محله کلاردشت است و بسیار به سرچشمه رود نزدیک است انتخاب می‌شود که هم فضای کافی، هم امکانات متعدد تفریحی که توسط شهرداری کلاردشت تعبه و تدارک دیده شده است، و همچنین آب پاک تر و البته هوای خنک‌تر از دیگر مناطق کلاردشت دارد.

جنگل طویدره

جنگل طویدره

بزرگ‌ترین جنگل کلاردشت که هم به مرکز شهر نزدیک است و هم مسیر دسترسی سختی ندارد، جنگل طویدره است. اگر هدف از سفر به کلاردشت، لمس زیبایی جنگل است، پاسخ ما و پیشنهاد ما جنگل طویدره است. درختان بلند از گونه‌های بلوط و راش و ممرز با فضای بینهایت برای اتراق کردن و برپایی چادر یا بساط تفریح. درواقع از هر طرف که بروید، روزها بایستی جنگل نوردی کنید تا به اولین آبادی برسید! در سفر به کلاردشت، حتی اگر بازه اقامت‌تان در کلاردشت یک روز است، حتماً سری به جنگل روستای طویدره بزنید. این جنگل، بر سر راه ییلاق مازیچال نیز هست. برای بدست آوردن موقعیت و مسیر دسترسی و جزییات بیشتر بر روی تصویر کلیک کنید.

چمن مکارود کلاردشت

چمن مکارود

وسیع ترین تفرجگاه سرسبز کلاردشت محوطه ای است به مساحت نه هکتار که در تمام طول سال برای همگان به صورت رایگان قابل استفاده است. این تفرجگاه بسیار زیبا و خیال انگیز به جاده جنگلی عباس آباد و روستای خوشنام مکارود بسیار نزدیک است. از توصیه های ما برای یافتن جای دیدنی در کلاردشت، همین چمن مکارود است. آخر هفته در تابستان، مقداری شلوغ می‌شود، که باز هم در هر حالت جای مناسب برای نشستن به آسانی یا با کمی جستجو پیدا می‌شود. فضای تمیزی است و می‌توان آتش به پا کرد و کباب و باقی قضایا. این فضا محل برگزاری بسیاری از مراسم محلی و جشنواره های محلی است.

ییلاق رویایی مازیچال کلاردشت

مازیچال

مازیچال ییلاقی است در نزدیکی کلاردشت در استان مازندران. یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین جاذبه‌های گردشگری شمال ایران که به سبب ارتفاع بلند و چشم انداز وسیع می توانید دریایی از ابرها را در پایین دست خود مشاهده کنید. نام مازیچال به دلیل پوشش جنگلی منطقه از درختان بلوط است. بنابراین مازیچال یعنی دره بلوط! کلبه‌ها و خانه‌های موجود در مازیچال در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌اند و در بالای تپه مشرف به روستا به ۲۶۰۰ متر می‌رسد. در تابستان دارای آب و هوای خنک و مطبوع و در زمستان دارای آب و هوای سرد و برفی است.

جاده عباس آباد به کلاردشت

جاده عباس آباد کلاردشت

یکی از زیباترین جاده های جنگلی مازندران و ایران مسیر رویایی بین دو شهر کلاردشت و عباس‌آباد است که بیست و یک کیلومتر آن از درون جنگلی انبوه و فوق‌العاده زیبا عبور می‌کند. قسمت‌های زیادی از مسیر به صورت دالانی از درختان طوری که تقریباً آسمان را نمی‌توان دید. تفرجگاه‌های فراوانی نیز در طول مسیر وجود دارد و می‌تواند لذت حس واقعی طبیعت را دوچندان کند. اگر سوال تان این است که جنگل کلاردشت کجاست؟ همین جاست، «جنگل عباس‌آباد»!

پارک جنگلی رودبارک

پارک جنگلی رودبارک

پارک بسیار زیبایی که گاهی آن را «باغ تفریحی شهرداری» و یا «باغ چمن رودبارک» می‌نامند، در کنار رودخانه سردآبرود در منطقه رودبارک کلاردشت. فضای بزرگی است که پارکینگ فراوان هم دارد و در کنار آن نیز دریاچه مصنوعی بزرگی احداث شده و در حال تکمیل است. 

شیرچشمه واحد کلاردشت - چشمه و آبگیر آب گرم

شیرچشمه

اگر به دنبال «چشمه در کلاردشت» هستید، شیرچشمه کلاردشت در ابتدای روستای واحد (واحه) قرار دارد. چشمه آب گرم که از دل کوه بیرون می‌آید به همراه دریاچه‌ای کوچک در کنار آن و زمین مسطح مناسبی که فضای خوبی برای استراحت و تفریح ایجاد کرده است. این زمین متعلق به دولت است و دسترسی همگان به صورت رایگان به این دریاچه میسر است. در روزهای گرم تابستان در این آبگیر کوچک شنا می‌کنند و جمعیت زیادی در حاشیه سرسبز آن کمپ کرده و چادر می‌زنند و بسیار شلوغ می‌شود. اگر محل اقامت شما در مناطق شمالی کلاردشت است، به راحتی می‌توانید ساعاتی را در کنار این دریاچه زیبا تفریح کنید.

قلعه سنگی کلاردشت در منطقه پیمبور و پیشنبور

قلعه سنگی پیمبور

هزاران سال قبل بر روی این تپه قلعه ای وجود داشته که امروز دیگر اثری از آن نیست. این تپه در موقعیت بسیار خوبی از نظر اشراف به مناطق اطراف قرار دارد. بنابراین نقطه خوبی است برای بازدید و حس آن همه چشم انداز وسیع و زیبا.

پارک جنگلی پیشنبور (هشتله)

پارک جنگلی هَشتِله

به این نام معروف شده است، اما واقعاً یک پارک واقعی دارای امکانات نیست. بلکه قسمتی از جنگل است که چشم انداز جنوبی تمام دشت کلاردشت را دارد و بسیاری از اهالی این نقطه را زیباترین چشم انداز کلاردشت می‌دانند. دسترسی نه چندان سخت اما نسبتا طولانی دارد. بیشتر برای اهالی شمال دشت کلاردشت مناسب است. جایی است که احساس می‌کنید دست‌تان به آسمان می‌رسد. تقریباً هیچ گاه، مگر سیزده بدر ها شلوغ نیست و می‌توانید کنج خلوتی برای خود بیابید و طبیعت را لمس کنید.

تصویر هوایی تپه باستانی کلار کلاردشت

تپه کلار

تپه باستانی کِلار در شهر کلاردشت واقع است. باستان شناسان قدمت این تپه را دو هزار سال پیش از میلاد برآورد کرده‌اند. این تپه در ضلع شرقی دشت کلاردشت و در نزدیکی روستای لاهو قرار دارد. این اثر در سال ۱۳۴۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این تپه که به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع و ارتفاع متوسط ۷ متر تماماً‌ به صورت مصنوعی و خاک دستی احداث شده است. بر روی این تپه آثار شهری قدیمی یافت شده است و همچنین آثار قلعه یا قصری خاکی در ضلع غربی آن به چشم می‌خورد. بر روی این تپه باستان‌شناسان و محققان متعددی کار کرده‌اند.

جنگل چنارستان نصیری

جنگل چنارستان نصیری

جنگلی سوزنی برگ در بخش نصیری کلاردشت. برای گردشگرانی که در مرکز شهر سکونت دارند، گزینه مناسبی برای پیاده روی در جاده جنگلی و حتی قدم زدن در دل جنگل.

دریاچه ولشت در منطقه مرزن آباد کلاردشت

دریاچه ولشت

دریاچه وَلَشت یکی از جاهای دیدنی غرب مازندران است که در شمال شرقی کلاردشت معروف به «بیرون بَشم» و نزدیک به شهر مرزن آباد واقع شده است. می‌توان گفت این دریاچه بین کوه‌ها پنهان شده است. یکی از ده دریاچه آب شیرین ایران که آب آن از چشمه‌های زیرزمینی تامین می‌شود. ولشت از جاهای دیدنی کلاردشت محسوب می شود. سطح آب این دریاچه در ماه‌های سرد و ماه‌های گرم اندکی بالا و پایین می‌شود و هیچگاه سرریز نمی‌شود. ارتفاع سطح دریاچه از آب‌های آزاد برابر ۹۱۶ متر است. اگر شکل دریاچه را مستطیل فرض کنیم، عرض آن ۴۰۰ متر و طول آن ۸۰۰ متر می‌باشد. مساحت دریاچه ولشت برابر ۲۱۵۰۰۰ مترمربع برابر ۲۱/۵ هکتار است.

آبشار اکاپل کلاردشت

آبشار اکاپل

بزرگ ترین آبشار کلاردشت آبشار اَکِد (اکت) می‌باشد که در رودبارک کلاردشت و در منطقه اَکاپُل و در نزدیکی روستای کوچک ونداربن واقع است. به همین خاطر این آبشار بیشتر به ابشار اکاپل شهرت دارد. این آبشار تنها آبشار کلاردشت است چندان بزرگ نیست. با این حال در برخی از ایام سال بسیار پرآب و دیدنی می‌شود و گردشگران علاقمند را به سوی منطقه ونداربن می‌کشد. این منطقه تقریباً مبدا و منشاء رودخانه سردآبرود است و این آبشار در کنار رودخانه سردآبرود قرار دارد. بسیاری از گردشگران در کنار رودخانه و فضای بسیار بزرگ این حوالی چادر زده و از خنکای عجیب این منطقه لذت می‌برند. در نظر داشته باشید برای رسیدن به این جاذبه گردشگری کلاردشت نیاز به حدود چهل دقیقه راندن در جاده خاکی نه چندان هموار می‌باشد.

مرداب دریوک

مرداب دریوک

با عبور از درون جنگل های شمالی کلاردشت به دریاچه‌ای وهم‌انگیز به دنام دَریوک می‌رسیم. دریوک یعنی دریای کوچک. از روستای پیمبور عبور می‌کنیم و پس از چهل دقیقه پیاده از لابه‌لای جنگل‌های انبوه سرانجام به مردابی می‌رسیم که برخلاف عنوان متداول آن که ترسناک می‌خوانند، بسیار هم دلنشین و دوست‌داشتنی است. دور تا دور این فضا فضا برای نشستن و بازی و نشاط وجود دارد. در استان مازندران هفت آبگیر وجود دارد که نام همه آنها دریوک است. که هیچ کدام‌شان به این اندازه مخوف و تنها مانده نیستند!

قله شاه علمدار کلاردشت

قله شاه علم دار

این قله در پشت قله های جنگلی کلاردشت قرار دارد. اگر صبح به سمت آن حرکت کنید قبل از ظهر در نقطه ای قرار می‌گیرد که هیچ گاه این تصویر ۳۶۰ درجه زیبا را فراموش نخواهید کرد. در بهار و تابستان می‌توان به این قله رفت و گل‌های بین راه و سرسبزی و نشاط محیط شما را از انرژی لبریز خواهد کرد و ماه ها سرحال خواهید بود.

چشم انداز واوزه که شهر متل قو مشخص است

چشم انداز «واوِزِه»

از کنار خط ساحلی شمال، اگر به جنوب نگاه کنید همواره جنگل می‌بینید. شاید از خود پرسیده باشید رفتن به نوک بلندترین قله های آن چه لذتی دارد؟ این درست همان نقطه است که باید به آنجا بروید و چیستی چشم‌انداز را درک کنید. تجربه‌ای وصف ناشدنی در قله واوزه (vavezeh)

علم کوه کلاردشت

قله علم کوه

دومین قله مرتفع ایران، قله علم کوه است. ارتفاع «علم کوه» برابر با ۴۸۵۰ متر می‌باشد. این کوه در غرب استان مازندران قرار دارد. از جبهه شمالی به شهر کلاردشت و از جبهه جنوبی نیز به دره طالقان مشرف است. رودبارکِ کلاردشت نزدیکترین جا به این منطقه است و برای صعود به آن در تقریباً همه موارد از شهر کلاردشت اقدام می‌شود. در دامنه شمالی علم کوه، دیواره‌ای به ارتفاع ۶۰۰ متر قرار دارد که یکی از سخت‌ترین و فنی‌ترین مسیرها برای سنگ‌نوردی و دیوارنوردی در ایران بلکه جهان محسوب می‌شود و شهرت جهانی این قله به خاطر همین دیواره‌ است. 

حصارچال

حصارچال

حصارچال دشتی است در ارتفاع ۴۰۰۰ متری در پای قله علم کوه. این دشت در ضلع جنوبی قله قرار گرفته و طوری است که هر علاقمندی به کوهنوردی در کوه امکان دسترسی به قله دماوند را از جبهه جنوبی دارد. این امکان فوق العاده ای است برای همگان که تجربه قرارگرفتن در قلب کوهستان را به آسانی داشته باشند. هفت ساعت پیاده روی ممتد می‌طلبد، اما چشمه‌ها و دریاچه های متعدد ما را همواره مشتاق نگاه می‌دارند. یکی از دریاچه ها به «دریاچه حصارچال» معروف است که مساحت حدود شش هزار مترمربع دارد.

محله های کلاردشت

آشنایی کامل با مناطق مختلف کلاردشت
دختری نشسته بر دوش پسری و هر دو خوشحال اند

تنها مراکز تفریحی کلاردشت که در طول سال فعال‌اند، همین مراکز خرید هستند و رستوران ها و کافی‌شاپ ها! مقداری از زمان سفر را می‌شود با چرخیدن در بازار گذراند و شاید هم «بستنی کاکا» بعلاوه پاساژ گردی. برای فعالیت‌های مهیج و تفریحات ورزشی و هیجانی خاص دست کلاردشت هنوز خالی است و نمی‌توانیم چیز چندانی پیدا کنیم. بهتر است کفش به پا کنیم و به دل دشت بزنیم و در زیر سایه‌ای بساطی و یا به سوی کوهستان برویم و ناگاه به خود بیاییم که اوه چقدر آمدیم بالا! به هر حال می‌توان به عنوان جاهای دیدنی کلاردشت در شب به سر زدن به مراکز خرید و یا به چشیدن طعم غذاهای مختلف در رستوران‌ها فکر کرد. بد نیست اگر سری هم به «پل معلق کلاردشت» بزنیم و یا از آن ویلای متروکه که به  «خانه ارواح کلاردشت» مشهور شده دیدن کنیم. 

شهربازی در کلاردشت: هدف اصلی شهربازی‌ها ایجاد فضایی هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده برای تفریح و بازی است. شهربازی کلاردشت ۸۰ درصد تکمیل شده و به زودی راه‌اندازی می‌شود. تا آن زمان می‌توان تجربه‌هایی از جنس «پینت بال» و پرواز با«پاراگلایدر» را تجربه کرد. البته اینها در برخی از اوقات سال فعال هستند.

پارک در کلاردشت : پارک ها در یک جامعه شهری نقش بیسیار مهمی دارند. پارک‌ها با فضای سبز و  محیط آرامی که دارند برای استراحت و ورزش و بازی کودکان و معاشرت افراد با یکدیگر بسیار مفید‌ند. دو پارک در کلاردشت وجود دارد که هر دو در مالکیت شهرداری است. اولی «پارک جنگلی رودبارک» است که به آن «پارک شهرداری» و یا «باغ چمن» هم می‌گویند. این پارک درست در کنار سردآبرود و نرسیده به فدراسیون کوهنوردی و سه کیلومتر قبل از پل معلق، پارک بزرگی است و بیش از چهار هکتار مساحت دارد و با اینکه دریاچه مصنوعی آن تکمیل شده، اما نیمی از آن هنوز راه نیافتاده. قسمت پارک جنگلی آن سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلاچیق‌های متعدد و روزهای بسیار شلوغ در تعطیلات. پارک دیگر، «بوستان فردوس» است که پارک کوچکی است در منطقه نصیری و مردم و اهالی عصرها پس از پیاده روی بر صندلی های آن استراحت کرده و گاهی برمی‌خیزند و با وسایل متعدد ورزشی که فراهم است مقداری تحرک می‌کنند و همزمان بچه‌ها نیز در کنارشان به تاب و سرسره بازی و شادی مشغول‌اند. در کنار این پارک ها، «پارک جنگلی آسمان»، «پارک اسپی‌رود» و پارک‌های خصوصی متعدد دیگری نیز وجود دارند که البته مقداری از شهر دوراند. 

رستوران ها و فست فودها

رستوران ها و فست فودها

فست فودها و رستوران های متعدد و غذاخوری‌های فراوان باکیفیت مختلف.

مشاهده
شهربازی کلاردشت

شهربازی کلاردشت

این شهربازی در حال تکمیل است. در تابستان ۱۴۰۳ به بهره برداری خواهد رسید.

مشاهده
مراکز خرید کلاردشت

مراکز خرید

مجتمع‌های تفریحی و مراکز خرید و هایپرمارکت‌ها. تمامی برندهای پوشاک.

مشاهده
پل معلق رودبارک

پل معلق رودبارک

پل معلق کوتاه به طول هفتاد متر و ارتفاع ۱۲ متر که شاید کوتاه باشد، اما زیبا است.

مشاهده
خانه ارواح کلاردشت

خانه ارواح کلاردشت

ویلایی با معماری عجیب که با عنوان ویلای ارواح معروف شده و ترسناک است

مشاهده
تفرجگاه اسپی رود تیرکاگلی کلاردشت

تفرجگاه اسپی رود

آلاچیق‌ها و امکانات رفاهی دیگر در کنار رودخانه سردآبرود در شمال کلاردشت.

مشاهده
شیرینی سرا و قنادی کاکا

شیرینی کاکا کلاردشت

شیرینی فروشی کاکا با کلوچه، سپهسالاری و بستنی های بسیار مشهورش.

مشاهده
پارک جنگلی شهرداری رودبارک

پارک جنگلی رودبارک

این تفرجگاه به پارک جنگلی شهرداری و نیز باغ تفریحی و یا «باغ چمن» نیز معروف است.

مشاهده
بازار محلی جمعه بازار کلاردشت

جمعه بازار کلاردشت

نمی‌شود گفت بازار روز است. این بازار محلی یک فستیوال است که مردم دور هم جمع می‌شوند.

مشاهده
پارک فردوس کلاردشت

پارک فردوس کلاردشت

پارک کوچک فردوس در خیابان نصیری با وسایل بازی و ورزشی متعدد و محیط دنج

مشاهده
پینت بال کلاردشت

پینت بال

تجربه روزی لذت بخش و هیجان انگیز در سالن و مجموعه ورزشی هونام

مشاهده
پارگلایدر کلاردشت

پاراگلایدر و چتربازی

تجربه پرواز و دیدن زمین از بالا البته که جذاب و پر شور خواهد بود.

مشاهده
اسب سواری کلاردشت

مجموعه اسب سواری

تجربه لذت بخش سوارکاری در مجموعه ای حرفه ای و خوش ذوق در کلاردشت

مشاهده
امام زاده سه تن روستای والت

امامزاده سه تَن

بارگاه سه تن از نوادگان امام موسی کاظم(ع). بازسازی مقبره در دهه هفتاد

مشاهده
نمایشگاه ها و نگارخانه های کلاردشت موقتی یا دایم

نگارخانه و نمایشگاه

شیرینی فروشی کاکا با کلوچه، سپهسالاری و بستنی های بسیار مشهورش.

مشاهده
مجسمه کوروش کلاردشت

مجسمه کوروش کلاردشت

به دست هنرمند یکی از عاشقان فرهنگ ایران زمین مجسمه ای خلق شده در طویدره

مشاهده
چادر زدن و استراحت در طبیعت کلاردشت

کمپینگ در کلاردشت

جاهای مناسبی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که کمتر کسی به آنجا رفته است.

مشاهده
کاخ پهلوی اجابیت کلاردشت

کاخ اجابیت

به دستور پهلوی اول ساخته شد. اکنون در اختیار نهاد ریاست جمهوری است.

مشاهده
نمایشگاه گل و گیاه

نمایشگاه گل و گیاه

نمایشگاه گل و گیاه که توسط شهرداری کلاردشت راه‌اندازی و برچیده شد!

مشاهده

اطلاعات شهری کلاردشت

نام و نشانی و تماس تمامی کسب و کارهای کلاردشت
اثر کمال الملک. ۱۲۶۶ خورشیدی - اکنون در کاخ موزه سعدآباد.

معنی کلاردشت چیست؟ کلاردشت یعنی قلاع دشت. قلاع به معنی قلعه ها است. و کلاردشت به معنای دشت قلعه ها. طبیعی است که در مناطق کوهستانی از گذشته های دور قلعه‌های مستحکم و غیر قابل تسخیر بنا شده باشد و این درست ترین وجه تسمیه کلاردشت است.

جام زرین کلاردشت - قدمت ۱۸۰۰ سال پیش از میلاد

کلاردشت یکی از شهرهای تاریخی و بومی طبرستان است که در غرب استان مازندران واقع شده‌است. نام این شهر در منابع تاریخی سده‌های نخست اسلامی به عنوان شهر و قلعه‌ای باستانی در محدودهٔ کلاردشت امروزی ثبت شده‌ است. در کلاردشت آثار تاریخی متعددی کشف شده است که جام زرین کلاردشت با قدمت چهار هزار سال یکی از آن نمونه‌های شاخص است. در این یادداشت اطلاعات کاملی در مورد کلاردشت در عهد باستان، کلاردشت در دوره اسلامی، کلاردشت پس از حمله مغول، مهاجرت ها به کلاردشت در دوران صفویه و قاجار، بلاوه کلاردشت در دوران معاصر را بررسی خواهیم کرد.

کلاردشت دارای ویژگی های منحصر به فردی است. به خاطر این ویژگی ها، این شهر همواره مقصد خوبی برای مهاجرین بوده و می‌باشد. در قرون گذشته بار ها و بارها اقوام و طوایف مختلف به این شهر مهاجرت کردند. امروز هم بسیاری از سیاسیون و هنرمندان و چهره‌های معروف و البته سرمایه‌داران بزرگ، کلاردشت را برای زندگی دایمی انتخاب کرده و می‌کنند. این امری کاملاً‌ طبیعی کلاردشت مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. کسانی که شرایط این امر بر ایشان فراهم است، به خوبی می‌دانند که کلاردشت از بهترین گزینه‌ها برای زندگی دایمی است. موقعیت بسیار مناسب و نزدیکی به تهران و بنابراین امکان استفاده از امکانات پایتخت، زیبایی های طبیعت و آب و هوای خوش، و مردمانی که ده ها سال است با فرهنگ پذیرش مهاجرین آشنا هستند و یک شخص تازه‌وارد در کلاردشت، پس از اقامت کوتاه و آشنا شدن با تعدادی از افراد اطراف خود احساس غریبگی نمی‌کند. اقتصاد کلاردشت همچنان ناپایدار است و همزمان شهری است که از امکانات تفریحی و پزشکی مطلوبی نیز برخوردار نیست. به این خاطر، اجتناب ناپذیر است که بسیاری از بومیان کلاردشت به بیرون بروند و هموطنان‌شان از نقاط مختلف ایران جایگزین آنها شوند. برای مثال شنیده‌ایم که لشسر هشتاد درصد ساکنین روستای لش‌سر غیرکلاردشتی هستند و البته از نظر ما، هر شخص به محض خرید یک ملک در شهر کلاردشت، شهروند کلاردشت محسوب می‌شود و او این شهر را شهر خودش می داند و در واقع  این شهر بیش از پیش متعلق به آنها است. به جرات می‌توان گفت از تمام نقاط ایران در کلاردشت شهروندانی را می‌توان یافت. می‌توان استان خوزستان، اصفهان، یزد و استان‌های همجوار را نام برد. در مورد چگونگی اقتصاد این شهر و شیوه‌های کسب درآمد و امکانات و شاخصه پذیرا بودن محله‌های مختلف و در واقع محله‌های مناسب برای اقامت را توضیح می‌دهیم. هزینه زندگی در کلاردشت بالا است و این شهر از گران‌ترین شهرهای ایران برای زندگی به شمار می‌آید. این شهر صنعتی نیست و شغل‌ها بیشتر پیرامون املاک و ساختمان می‌چرخد. بنابراین شاید تصور شود که این شهر تنها برای متمولین مناسب است، با این حال، اگر اوضاع بازار مناسب باشد، برای انسان‌های خوش‌فکر و ساعی، به یقین که یک تیر و چند نشان است.

طوایف کلاردشت به سه دسته بومی‌ها (طبری معروف به گیلک)، خواجوندها(مهاجران کرمانشاهی) و اندکی هم طالقانی‌ها تقسیم می‌شوند. در حال حاضر از نظر منطقه‌ بندی به سختی می‌توان مرزی بین مناطق رسم کرد و گفت که فلان محله کرد است و محله دیگر گیلک. اما دو ده قبل این مرز ها مشخص بود. چیزی که امروز شاهد آن هستیم، کمرنگ شدن آهسته مفهوم طایفه است. 

اهالی کلاردشت به دو گویش غالب «گیلکی» و «لکی» صحبت می‌کنند. گویش گیلکی که گویش حدود دو سوم اهالی کلاردشت می‌باشد یکی از گویش‌های زبان مازندرانی است که معمولاً در ربع غربی استان مازندران به کار می‌رود. این گویش منسوب به قومیت گیل است. علاوه بر این، گویش ریشه‌دار دیگری به نام «لکی» وجود دارد که منسوب به قومیت «ایل»، می‌باشد که عبارت است از طوایف مختلف کُرد و لَک های مهاجر. این گویش به خواجونی (خواجه‌وند) نیز شهرت دارد. 

کلاردشت دارای ۲۱ منطقه است. مناطق حسنکیف، لاهو، رودبارک، ولوال، مکا، دوبال، مجل و اجابیت، هشت منطقه هستند که مجموعاً شهر کلاردشت را شکل می‌دهند. شهر کلاردشت مساحتی برابر ۱۴۰۰ هکتار دارد که می‌توان گفت در ضلع جنوبی دشت کلاردشت قرار گرفته است.

علاوه بر این کلاردشت دارای بیست روستا نیز می‌باشد. محله‌ها یا همان روستاهای اویجداان، پی‌قلعه، پیشنبور، کردیچال، کردمحله، مکارود، طبرسو و تعدادی دیگر که لیست کامل آن را در ادامه مشاهده می‌کنید.

اخبار کلاردشت

اخبار کلاردشت

اخبار گوناگون پیرامون رخدادهای کلاردشت و خبرهای مختف این شهر

مشاهده
بهترین جای کلاردشت

بهترین منطقه کلاردشت

بهترین منطقه ویلایی کلاردشت کجاست؟ معرفی چند مورد از پرطرفدارترین

مشاهده
ییلاقات کلاردشت

ییلاقات کلاردشت

به جای خنک در تموز تابستان می‌گویند ییلاق. مانند رودبارک کلاردشت.

مشاهده
زندگی در کلاردشت

زندگی در کلاردشت

هرآنچه برای مهاجرت و شرایط نقل مکان و تنوع کسب و کار باید بدانید

مشاهده
هتل های کلاردشت

هتل های کلاردشت

معرفی کامل مراکز اقامتی هتل و متل، مسافرخانه و هتل آپارتمان های کلاردشت

مشاهده
آب و هوای کلاردشت

آب و هوای کلاردشت

وضعیت کلاردشت در طول سال و دمای فعلی و پیش بینی هواشناسی ده روز آینده

مشاهده
راهنمای جنگل های کلاردشت

جنگل های کلاردشت

جنگل کلاردشت کجاست؟ جنگل‌های کلاردشت را به شما نشان می‌دهیم.

مشاهده
برف و زمستان در کلاردشت

برف و زمستان در کلاردشت

همه جا سرد و سفید و آماده برای برف بازی و ساختن یک آدم برفی

مشاهده
کوه پیمایی و کوهنوردی در کلاردشت

کوهنوردی کلاردشت

کلاردشت بهشت عاشقان کوه و بالا رفتن از راه های پرپیچ و خم کوهستانی است

مشاهده
ملک جوب کلاردشت
ملک جوب رودبارک

مَلِک جوی، جویی برای انتقال آب، احداث شده در  هفتصد سال پیش

مشاهده
تور گردشگری کلاردشت

تور گردشگری کلاردشت

معرفی تورهای گردشگری که پیرامون سفر چند روزه به کلاردشت فعالیت می‌کنند.

مشاهده
نقشه کلاردشت با جزییات

نقشه کلاردشت

نقشه ماهواره ای گوگل کلاردشت + طرح تفصیلی شهری و هادی روستایی

مشاهده
سوغات کلاردشت و صنایع دستی - نان محلی پخته شده در تنور

سوغات کلاردشت

سوغات کلاردشت و صنایع دستی شامل شیرینی و قالی و موارد نادر مشابه

مشاهده
جام زرین کلاردشت جزیی از تاریخ باستانی کلاردشت

تاریخ کلاردشت

تاریخچه کامل کلاردشت از عهد باستان تا امروز به همراه لیست منابع

مشاهده
تصویر شهرداری کلاردشت و مردمی که مقابل آن به زبان لکی صحبت می کنند

زبان مردم کلاردشت

مردم کلاردشت به دو زبان گیلکی و کردی به اصطلاح لکی صحبت می کنند.

مشاهده
صنایع دستی قالی و قالیبافی کلاردشت

قالی کلاردشت

صنایع دستی بسیار مطرح کلاردشت که اهل فن می‌دانند که شاخص است

مشاهده
کتاب کلاردشت نوشته دکتر علی ملک پور

کتاب کلاردشت

در ۲۷ بخش نوشته شده درباره جنبه های کلاردشت توسط دکتر علی ملک پور

مشاهده
لینکستان کلاردشت

لینکستان کلاردشت

سایت ها وبلاگ ها و اینستاگرام مرتبط با کلاردشت را یکجا جمع کرده‌ایم

مشاهده
فاصله تهران تا کلاردشت

فاصله تهران تا کلاردشت

دو ساعت و چهل دقیقه. در ترافیک سبک تا یک ساعت نیز افزوده خواهد شد

مشاهده
فاصله کلاردشت تا دریا
فاصله کلاردشت تا دریا

دو مسیر وجود دارد برای رفتن به دریا. هر دو حدود چهل و پنج دقیقه طول می کشد

مشاهده
فاصله کلاردشت تا چالوس

فاصله کلاردشت تا چالوس

از کلاردشت تا سلمانشهر (متل قو سابق) حدود هفتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا عباس آباد

فاصله کلاردشت تا عباس آباد

راه های دسترسی به کلاردشت از نقاط مختلف ایران به همراه مسافت

مشاهده
فاصله کلاردشت تا متل قو (سلمانشهر)

فاصله کلاردشت تا متل قو

از کلاردشت تا سلمانشهر (متل قو سابق) حدود هفتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا نمک آبرود

فاصله کلاردشت تا نمک آبرود

از کلاردشت تا شهرک زیبای نمک آبرود حدود هشتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا تنکابن

فاصله کلاردشت تا تنکابن

از کلاردشت تا سلمانشهر (متل قو سابق) حدود هفتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا رامسر

فاصله کلاردشت تا رامسر

از کلاردشت تا سلمانشهر (متل قو سابق) حدود هفتاد دقیقه طول می‌کشد.

مشاهده
فاصله کلاردشت تا رشت

فاصله کلاردشت تا رشت

راه های دسترسی به کلاردشت از نقاط مختلف ایران به همراه مسافت

مشاهده
فاصله کلاردشت تا بابلسر

فاصله کلاردشت تا بابلسر

راه های دسترسی به کلاردشت از نقاط مختلف ایران به همراه مسافت

مشاهده
نمادین دختر و پسری از اهالی کلاردشت یک چادر و آتشی که کنار آن آتشی برپاست
fas fa-camera

گالری تصاویر از ده ها عکس باکیفیت از نقاط مختلف کلاردشت | عکس هایی از زیباترین چشم اندازها. به واقع که کلاردشت نگین مازندران است. شمال و غرب و جنوب کلاردشت سرسبز است و شرق کلاردشت، پوشش گیاهی جنگلی ندارد. شاید همین تنوع تصاویر باعث شده که کلاردشت از هر اقلیمی از ایران، تکه‌ای داشته باشد. به شرق نگاه می‌کنیم، یک جور است، نگاه را که می‌گردانیم، ناگهان چیز دیگر می‌بینیم. اما به قول خیلی‌ها، کلاردشت زمانی شروع می‌شود که وارد جنگل می‌شویم. وگرنه آن چهره بکر دهه هفتاد را دیگر فقط بایستی در خاطرات و تصاویر آن زمان مرور کرد. با این حال، هنوز بسیار زیبا است و می‌تواند آرامش بخش روان پریشان قرن بیست و یکمی ما باشد. کلاردشت در مقابل شماست..

8
1
2
3
4
5
6
7
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow
 
لطفاً قبل از مشاهده گوشی را بچرخانید!
در کلاردشت چادر مسافرتی و آتشی که کنار آن آتشی برپاست
fas fa-check-circle

برای مشاهده تصاویر ۳۶۰ نقاط مختلف کلاردشت بر روی مارک های آبی رنگ کلید کنید تا طبیعت زیبای کلاردشت را مشاهده کنید.

کلاردشت، گوشه‌ای از بهشت در شمال ایران

بیش از ده سال است که گروه ویلا۳۶۰ عالی‌ترین خدمات مهندسی طراحی و اجرای ساختمان های ویلایی را در کلاردشت در کارنامه خود دارد. اگر قصد ساخت در کلاردشت را دارید، این فرصت را از شما می‌خواهیم تا اجازه دهید که شما را پرژوه های نمونه و شیوه های متنوع همکاری در سطوح مختلف را به شما عرضه کنیم. چه بسا منجر به یک همکاری ارزشمند و سازنده شود.

ویلای طراحی و ساخته شده توسط تیم مهندسی ویلا۳۶۰ کلاردشت

ارایه خدمات املاک در کلاردشت نیز چیزی است که ما از اینکه در این زمینه فعالیت می‌کنیم بسیار خرسندیم و وقتی به این سال‌ها نگاه می‌کنیم، تاثیر قابل‌توجهی که بر بازار خرید و فروش زمین و ویلا در کلاردشت گذاشته‌ایم بسیار مشهود است. مشاوره‌های عالمانه و صادقانه لازمه سرمایه گذاری صحیح در جای درست آن است که منجر به رشد جامعه می‌شود.

بخش املاک گروه ویلا۳۶۰

آشنایی با گروه ویلا۳۶۰

متعهد به ارائه خدمات ممتاز

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما