ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

محله های کلاردشت - زن و مردی از اهالی کلاردشت در یکی از روستاها در حال قدم زدن

محله های کلاردشت

معرفی محله های سی گانه کلاردشت و حومه

بهترین روستای کلاردشت، احتمالاً «اویجدان» باشد. کوچه های سرسبز و یک دنجی خاصی که به آنچه که انتظار داریم بسیار نزدیک است. هرچند کلاردشت کوچک است و هرجا که اقامت ما باشد، با دورترین نقطه دلپذیر آن حداکثر نیم ساعت فاصله است. با این حال روستاهای «پیشنبور» و «پی قلعه» و «لشسر» و «مکارود» که از همه به جاده جنگلی عباس آباد نزدیک تر است، جزء پنج روستای خوشنام و مورد توجه گردشگران است.

البته سلیقه‌ای است. بهترین روستا آن روستایی است که از قدم زدن در آن به عزیز که شما باشید احساس خوبی بدهد. باید از نزدیک دید و به گوشه و کنار نگاهی انداخت. سه تا پنج روز زمان لازم است تا کلاردشت را لمس کرد. لمس چیز دیگری است!

کلاردشت شهرستانی کوچکی است که یک بخش بیشتر ندارد و آن هم بخش کلاردشت! بخش کلاردشت نیز خود شامل دو دهستان شرقی و غربی است. وارد جزییات تقسیمات کشوری نمی‌شویم. آن چیزی که بایستی در ذهن داشته باشید این است که کلاردشت شهر بزرگی است با ۲۱ روستا در اطراف آن. به عبارت دیگر، ما یک شهر داریم بعلاوه ۲۱ روستا که بیرون از این شهر در اطراف شهر پراکنده‌اند. به یاد داشته باشید که شهر کلاردشت خود شامل هشت محله با نام‌های «حسن‌کیف» «ولوال» «مکا» «اجابیت» «دوبال» مجل» «رودبارک» و «لاهو» می‌باشد. به «حسن کیف» مرکز شهر می گوییم که عموماً ادارت و بانک‌ها و مراکز تجاری در آن واقع است. به بیرون از شهر برویم، به روستا‌ها، کلاردشت شامل ۲۱ روستا است با نام‌های «اویجدان» «لشسر» «پیشنبور» «طایبکلا» «مکارود» «پی قلعه» «طبرسو» «کردیچال» «اسپندکلا» «کردمحله» «طویدره» «تلوچال» «واحد» «کلمه» «بازارسر» «والت» «پیمبور» «کلنو» «کوهپر» «شکرکوه» و «لرگان». از این روستاها تعدادی مانند «کردیچال» «پیشنبور» و «اویجدان» روستاهای بزرگی هستند و برخی مانند «لرگان» «تلوچال» و بازارسر روستاهای کوچک و کم‌جمعیتی هستند. در اینجا سعی شده تا تک تک محله‌های شهری و روستاهای کلاردشت با دقت بسیار و به تفصیل معرفی گردد. 

محله های حوزه شهری کلاردشت

روستاهای کلاردشت

محله‌های کلاردشت در نقشه

زرد ها روستاهای ۲۱ گانه کلاردشت است و قرمزها محدوده شهر کلاردشت را نشان می‌دهد که خود شامل هشت محله است. بر روی هر منطقه کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری نشان داده شود.

محدوده محله های شهر کلاردشت

در مورد محدوده حسن‌کیف، ولوال، لاهو و دیگر محله‌های شهری، تعیین محدوده دقیق آن طبق قانون تقسیمات کشوری بر عهده شهرداری است که امر چندان واجبی هم نیست. اما چیزی که اینجا بازتاب شده،  نگاه متداول شهروندان و اهالی است بر حد و مرز محله‌ها. ما مرز‌های ترسیم شده را با حوصله و دقت ترسیم کرده‌ایم، اما در ذهن داشته باشیم که این ها مرزهای رسمی نیست. این محله‌ها مجموعاً شهر کلاردشت را شکل می‌دهند، شهری با مساحت  ۱۹/۸ کیلومترمربع که در جنوب دشت کلاردشت قرار گرفته است. 

محدوده روستاهای کلاردشت

روستاهای کلاردشت عموماً‌در شمال دشت کلاردشت واقع شده‌اند. مرز و محدوده روستاها توسط «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی» به طور بسیار دقیق مشخص می‌شود و در قالب طرح هادی ده ساله که اکثراً تا زمان ابلاغ نهایی آن معمولاً ۱۲ سال طول می‌کشد ارایه می‌گردد. ما اینجا ادعا نمی‌کنیم که محدوده‌های ترسیم شده در اینجا کاملاً درست و مطابق با آخرین طرح است که مبادا استناد به این محدوده‌ها منجر به خطایی ناخواسته شود. با این حال سعی کرده‌ایم این محدوده‌ها بیانگر محدوده‌های واقعی روستاها باشد، ضمن اینکه همواره در ذهن داریم که ممکن است این محدوده‌ها در برخی نقاط با خطا همراه باشد و این را می‌پذیریم که استفاده از این نقشه هیچ گونه مسیولیتی را متوجه ویلا۳۶۰ نمی‌سازد.

استعلام کاربری زمین در کلاردشت

به منظور استعلام دقیق کاربری و روشن شدن مبحث خارج یا داخل بافت بودن هر قطعه زمین در کلاردشت می‌توانید از سایت بنیاد مسکن و یا مراجعه حضوری به دهیاری‌ها و مسئول فنی آن دهیاری و همچنین مراجعه به بخشداری درخواست استعلام شفاهی یا کتبی کنید. شفای که بلافاصله است و برای گرفتن استعلام کتبی معمولاً بین ۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد. علاوه بر این‌ها بخش املاک ویلا۳۶۰ نیز خدمتی مشابه را به صورت رایگان به تمام مشتریان خود ارایه می‌دهد. بنابراین کافی است با ما تماس بگیرید و ما شما را از فاصله قطعه زمین مورد نظر تا بافت روستا و اگر آن قطعه زمین داخل محدوده روستا باشد که به اصلاح آن را داخل باقت می‌گویند، آگاه می‌کنیم، بعلاوه اینکه کاربری قطعه مورد نظر را نیز به شما می‌گوییم.

بر آسمان کلاردشت

تور مجازی ۳۶۰ درجه روستاهای کلاردشت که محله های کلاردشت را در عالی ترین سطح ممکن می‌توانید مشاهده کنید.

⚠️در حال تهیه تصاویر کامل روستاهای کلاردشت هستیم.. به زودی می‌توانید بر فراز کلاردشت به پرواز درآیید و دیدی بسیار سریع به گوشه گوشه کلاردشت پیدا کنید.

محله هایی که دیگر جزء کلاردشت نیست!

روستاهای زیر از سال ۱۳۹۲ دیگر جزء کلاردشت محسوب نمی‌شوند و اکنون زیر نظر بخشداری مرزن آباد می‌باشند. امروز دیگر مرزن آباد به همراه دو بخش دیگر به نام‌های «مرکزی» و «هچیرود»، سه بخش  شهرستان چالوس را تشکیل می‌دهند.


✴️ پس از تکمیل روستاهای کلاردشت، روستاهای مرزن آباد نیز به مرور دارای مطالب مفید و خواندنی خواهند شد.
راهنمای خرید زمین در کلاردشت
راهنمای خرید زمین در کلاردشت

اطلاعات مفید برای خرید حرفه ای زمین که دانستن آن لازم و ضروری است.

مشاهده
بهترین جای کلاردشت
بهترین جای کلاردشت

بهترین منطقه ویلایی کلاردشت کجاست؟ معرفی چند مورد از پرطرفدارترین

مشاهده
زندگی در کلاردشت
زندگی در کلاردشت

هرآنچه برای مهاجرت و شرایط نقل مکان و تنوع کسب و کار باید بدانید

مشاهده
سرمایه گذاری در کلاردشت
سرمایه گذاری در کلاردشت

زمینه های سرمایه گذاری، ساخت و مسکن، زمین،‌ گردشگری و موارد مشابه

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما