ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

فروشگاه میوه در جمعه بازار کلاردشت

جمعه بازار کلاردشت

بازار هفتگی کلاردشت در محله لاهو با اقلام مصرفی متنوع خانواده

جمعه بازار کلاردشت از سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. میوه و تره‌بار و لباس و کفش و صنایع دستی و لوازم مصرفی خانه را می‌توان با قیمت نسبتا پایین تر و یا حداقل به آسانی و در کنار هم خریداری کرد. 

نشانی جمعه بازار کلاردشت: پس از مجموعه گلدشت و پس از نیروگاه برق کلاردشت، بعد از تقاطع روستای پی قلعه و طبرسو با خیابان اصلی ورودی لاهو و حسن کیف، و قبل از پمپ بنزین کلاردشت.

جمعه بازار کلاردشت

این بازارچه محلی کلاردشت در چند سال اول «پنج شنبه بازار» بود که به جمعه منتقل شد. یکی از دلایل آن ترافیک سنگین عصر پنج شنبه ورودی کلاردشت است و دلیل بعدی، تداخل با بازار روز های شهرهای پیرامون. 

نمای جمعه بازار و موقعیت نسبت به شهر کلاردشت

به موقعیت جمعه بازار کلاردشت قرار گرفته در ابتدای شهر کلاردشت نگاه می‌کنید. جمعه بازار در منطقه لاهو و پی قلعه و قبل از پمپ بنزین کلاردشت واقع است و در محدوده شهری قرار دارد. با مدیریت خوب این جمعه بازار باسابقه، خوشبختانه حادثه ای یا اتفاقی ناگوار هیچگاه در اینجا رخ نداده و هرچه بوده خوشبختانه بوی زندگی و نشاط می‌داده است. بحث ترافیک چندان مطرح نیست، اما برقرسانی و سیم‌های رها شده در مسیر رفت و آمد و شاید فرم معمولی سایبان غرفه که می‌توانست متحد الشکل و زیبا تر باشد، مانند نمونه‌ای که در میان تصویر می بینیم و تا حدودی هم نظافت مجموعه می‌تواند بهتر باشد، چه بسا یک جمعه بازار منظم، تولید یک جاذبه و به اصلاح مارک شهری بکند و شهروند و گردشگر بیشتری را به سوی خود جذب نماید. 

نمای جمعه بازار و موقعیت نسبت به شهر کلاردشت

جمعه بازار از ابتدای صبح برپا می‌شود و در پایان شب برچیده می شود و در شش روز دیگر هفته اینجا خالی از فروشگاه است. بسیاری از غرفه داران همان فروشندگان محلی در بازارهای شهر هستند که روز جمعه را به اصطلاح در این بازارچه بساط می‌کنند. همچنین از شهرهای دیگر، مانند تنکابن و نوشهر نیز به این غرفه آمده و با پرداخت هزینه مختصری برای یک روز صاحب غرفه می‌شوند. معمولاً مردم تمام فضا را می‌چرخند و فروشندگان را می‌شناسند، بنابراین تقریباً اختلاف و رقابتی بر سر جای خوب و بد اتفاق نمی‌افتد.

جمعه بازار با تلاش و حمایت برخی از اعضای شورای شهر کلاردشت برپا شد و در این سال ها می‌توان گفت به خوبی مدیریت شد. و مخالفت های نادری که در جهت تعطیلی آن صورت گرفته بود به خوبی مدیریت شد و این جمعه بازار نه تنها خوبی های اقتصادی دارد، در فضایی که شهر تقریباً خالی از نشاط است، برای خودش یک سرگرمی و تفریح آخر هفته محسوب می‌شود!

نمای جمعه بازار و موقعیت نسبت به شهر کلاردشت

جمعه بازار با تلاش و حمایت برخی از اعضای شورای شهر آن زمان کلاردشت برپا شد و در این سال ها می‌توان گفت به خوبی مدیریت شد. و مخالفت های نادری که در جهت تعطیلی آن صورت گرفته بود به خوبی مدیریت شد و این جمعه بازار نه تنها خوبی های اقتصادی دارد، در فضایی که شهر تقریباً خالی از نشاط است، برای خودش یک سرگرمی و تفریح آخر هفته محسوب می‌شود! و مردم کلاردشت از برقراری این جمعه بازار، اکثراً رضایت دارند و استمرار آن را لازم می‌دانند.

فیلم جمعه بازار کلاردشت

در این فیلم تمایل شهروندان کلاردشت به حضور در جمعه بازار را مشاهده می‌کنید.

تور مجازی جمعه بازار کلاردشت

بر آسمان جمعه بازار کلاردشت به هر سو نظر کنید. تصویر ۳۶۰ درجه درست بر فراز سقف ساختمان میراث فرهنگی و گردشگری کلاردشت.

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما