ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

امام زاده سه تن والت کلاردشت

آستان مقدس امامزاده سه تَن در روستای والت

بارگاه سه تن از نوادگان امام موسی کاظم(ع). مقبره و محوطه آن در دهه هفتاد بازسازی شده

آستان امامزادگان سیدحسن، سید حسین و سیده خیرالنساء (علیهم السلام) در شهر کلاردشت در روستای والت در منطقه کردیچال قرار دارد. نام و نسب این امامزادگان بزرگوار از سادات مرعشی می‌باشد. این امامزادگان از نوادگان امام موسی کاظم، هفتمین امام شیعیان، می‌باشند. بنای فعلی آن در سال ۱۳۷۵ بازسازی شده است. این مکان دارای امکانات رفاهی از قبیل زائرسرا، سرویس بهداشتی و فضای سرسبز جهت استراحت می‌باشد.

امامزاده سه تن

این مکان دارای امکانات رفاهی از قبیل زائرسرا، سرویس بهداشتی و فضای سرسبز جهت استراحت می‌باشد. این مکان به دلیل داشتن موقعیت مناسب، همه ساله پذیرای زائرین زیادی از داخلی و حتی خارج از کشور خصوصاً کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می‌باشد.

امامزاده سه تن
امامزاده سه تن
پنجره خانه ارواح کلاردشت - قسمتی از داخل مشخص است
پنجره خانه ارواح کلاردشت - قسمتی از داخل مشخص است

امامزاده سه تن از طریق روستای کردیچال و هم از طریق روستای لشسر قابلیت دسترسی دارد.

امامزاده سه تن
fas fa-mosque
زیارت نامه آستان مقدس امام زادگان سه تن (علیهم السلام)

سلام بر شما ای بزرگان پاک و مطهر و اولیاء الهی و ای دعوت کنندگانی که نهایت اکرام و الطاف و عنایات را روا داشتید، شهادت می دهم که شما به حق سخن گفته اید و راستگو بوه اید و به حق و راستی نطق نمودید و به سوی مولایم و مولایتان آشکارا و نهان دعوت کرده اید، رستگار و پیروز گشت کسی که شما را پیروی کرد و ننجات یافت هر کسی که شما را تأیید کرد، ناامید و زیان دید آن که شما را دروغگو دانست. و آن که از شما روی گردانید، شاهد گواهی من باشید تا این که از رستگاران باشم به واسطه شناخت و اطاعت و تصدیق شما و تبعیت از شما. سلام بر شما ای سروران من و فرزندان سروران من، شما درهای الهی هستید که مردم از آن درها وارد می شوند و از میان آن درها به سوی خدا می روند و شما درهایی هستید که از آن درها دینمان و احکام الهی را می گیریم. به زیارت شما آمده ام و حاجت ها و خواسته هایم را نزدتان به ودیعت نهاده ام، من اینک دین و امانتم را و عاقبت کارهایم را و تمامی آرزوهایم را تا پایان حیاتم و هنگام مرگم در نزد شما به ودیعت می نهم و سلام و رحمت و برکات خداوند بر شما باد.

امامزاده سه تن
fas fa-map-marker-alt

موقعیت جغرافیایی امامزاده سه تن بر روی نقشه

همانطور که در این نقشه به وضوح مشاهده می‌کنید، امامزاده سه تن د مرکز روستای والت در منطقه کردیچال شهر کلاردشت واقع است. این روستا از چهار طریق به روستاهای اطراف راه دارد. روستای والت از روستاهای کم جمعیت و پر از آرامش شهر کلاردشت است و همزمان بیشترین فضای سبز و زمین‌های کشاورزی و مناطق بکر طبیعی را در اطراف روستا مشاهده خواهید کرد. از همه بهتر، همین نقشه است که هرآنچه بخواهید را به شما نشان می‌دهد.

fas fa-map-marked-alt

مسیر دسترسی و امکانات گردشگری

هنگام ورود به دشت کلاردشت از مسیر مرزن آباد، اولین روستا، روستای کردیچال است. این روستا در ضلع شمال شرق کلاردشت واقع است و پس از آن روستای والت است. از هر دو این روستاها، مسیر دسترسی به مقبره وجود دارد. در هر دو این مسیرها تابلوهایی وجود دارد که شما را تا رسیدن به این مکان راهنمایی می‌کنند. پس از ورود به کلاردشت حدود سه کیلومتر دیگر باید طی شود تا بتوانیم به این مکان مقدس برسیم. این محوطه با فضاسازی سبز و سنگ‌کاری هایی که مشخص است به اصطلاح دلی است و این حس را که علاقمندانی از سر ذوق در اینجا کار کرده‌اند حس خوبی به انسان می‌دهد. در کل، فضاهای اینچنینی دلنشین اند و اینجا نیز این صفت را به خوبی دارد. همانطور که در تصاویر مشاهده خواهید کرد، پس خواهید برد که برای طراحی بارگاه و فضای پیرامون آن از معماری ایرانی اسلامی بهره برده شده و می‌توان آثار علم و ذوق را یکجا در اینجا دید. برای رسیدن به این مکان توصیه می‌کنیم از نقشه گوگل استفاده کنید. در ضمن از روستای والت به سمت روستای لش سر و والت راه میانبری وجود دارد که می‌توانید بدون گذشتن از ترافیک مرکز شهر، به نقاط دیگر کلاردشت رفته و یا به ویلایی که قبلاً رزرو کرده‌اید بروید.
در اطراف امامزاده سه تن، امکانات شهری مانند رستوران و فروشگاه‌های بزرگ وجود ندارد. بلکه در فاصله یک کیلومتری در کنار خیابان اصلی، رستوران‌های خاطره خوش یا شب‌های تهران و چند رستوران دیگر در حاشیه ورودی روستای کردیچال وجود دارد که کیفیت برخورد و احترام و غذای مطلوبی دارند و البته فضای رستوران نیز درخور گردشگران و زایرین عزیز نیز می‌باشد. همچنین تفرجگاه‌های دیگری نیز مانند تفرجگاه اسکول نیز فاصله حدود یک کیلومتری دارند که در مکان دنج و در کنار رودخانه سردآبرود قرار دارند و می‌توان با صرف زمان کمی به آنجا رفته و زمانی را در آنجا اقامت و استراحت کرد. پارک جنگلی آسمان، یکی از دیگر از تفرجگاه‌های روستای والت است که درون باغی است پر از درختان بلند و پرشاخ و برگ به همراه آلاچیق‌های چوبی که با سلیقه ساخته شده‌اند. این پارک جنگلی نیز در فصل تابستان بسیار با استقبال گردشگران همراه می‌شود و شلوغ می‌شود. جایی دنج و به معنای واقعی کلمه بدور از دغدغه ها و سر و صدای شهر.
در محوطه خود همین امامزاده نیز فضاهایی برای استراحت وجود دارد. به تجربه شخصی، تجربه کردن حال و هوای این امامزاده، در شهری که امروز کم تر به عنوان یک شهر مذهبی شناخته می‌شود رنگ و بوی دوست داشتنی ای دارد. هرچند مازندران همیشه به عنوان یکی از اولین کسانی بودند که به سمت دین و مذهب شیعی متمایل شده‌اند و البته همچنان بر  این مسیر استوارند.

🕌 امام زاده‌های کلاردشت

علاوه بر امام زاده سه تن، امام زاده‌های دیگری نیز در شهرستان کلاردشت وجود دارند. که لیست آنها را در اینجا مشاهده می‌کنید :

✔   امام زاده سه تن (ع) - روستای والت
✔   امام زاده حقانی (ع) - محله حسن کیف
✔   امام زاده زکریا (ع) - روستای شکر کوه  
✔    امام زاده درویش رستم (ع) - روستای طبرسو  
✔    امام زاده سید قربان (ع) - روستای مجل  
✔    امام زاده سید زین العابدین (ع) - روستای لاهو 
✔    امام زاده جانعلی (ع) - روستای مکاء 
✔    امام زاده مبارک (ع) - روستای پیشنبور 
امامزاده سه تن
روستای والت
روستای والت

مرتفع ترین روستای کلاردشت با جامع ترین دید روستای کلمه است

مشاهده
روستای کردیچال
روستای کردیچال

یکی از سه بزرگ ترین روستای کلاردشت که اولین محله کلاردشت است.

مشاهده
تفرجگاه اسپی رود تیرکاگلی کلاردشت
تفرجگاه اسپی رود

آلاچیق‌ها و امکانات رفاهی دیگر در کنار رودخانه سردآبرود در شمال کلاردشت.

مشاهده
مجسمه کوروش کلاردشت
خانه ارواح کلاردشت

ویلایی با معماری عجیب که با عنوان ویلای ارواح معروف شده و ترسناک است

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما