ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

سکه و گیاه در حال رشد نماد رشد سرمایه

سرمایه گذاری در کلاردشت

بذر سرمایه را کجا بکاریم که بیشترین محصول را داشته باشد؟ زمینه های مختلف و میزان سود و زمان مورد نیاز

[گروه مهندسی و املاک ویلا۳۶۰ کلاردشت]

به روز رسانی : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ 

کلاردشت با جاذبه‌های طبیعی فراوان، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. ویژگی‌هایی مانند نزدیک بودن به پایتخت و داشتن طبیعت زیبا و البته هوای خوب ضامن این مطلب است. در کنار روش‌های سنتی سرمایه‌گذاری مانند خرید و فروش زمین و ویلا، ایده‌های خلاقانه و نوینی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه وجود دارد که سودآوری قابل توجهی نیز در پی خواهد داشت. در این سال‌ها در استان مازندران، شهرهایی مانند رامسر، متل‌قو و بابلسر قطب‌های سرمایه‌گذاری بوده‌اند. با این حال، کلاردشت به جهت قیمت نسبتاً ارزان به جهت سرمایه‌گذای کوچک‌تر مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

سرمایه‌گذاری، در ساده‌ترین تعریف، به تخصیص منابع مالی به منظور کسب سود یا منفعت در آینده اطلاق می‌شود. هدف از سرمایه‌گذاری، افزایش ثروت در طول زمان و یا محافظت از دارایی‌ها در برابر تورم است. انواع متنوعی از سرمایه‌گذاری وجود دارد. معروف‌ترین آنها سرمایه‌گذاری در زمینه املاک. همچنین راه اندازی یک کسب و کار، خرید طلا یا اتومبیل یا سهام و حتی سرمایه‌گذاری در ایده‌ها نیز نمونه‌های دیگر سرمایه‌گذاری است. به بیان ساده، یک سیب داریم. می‌توانیم آن را بخوریم و لذت‌ش را ببریم. اما ممکن است آن را بکاریم و درخت سیبی شود و صد سیب بدهد. یعنی رشد حاصل از صبر و دوراندیشی. به این می‌گویند سرمایه‌گذاری. 

در دهه هفتاد می‌شد که بهترین زمان سرمایه‌گذاری در کلاردشت بود می‌شد زمینی را خرید و طی یک سال آن را پنجاه برابر بیشتر به شخص دیگری فروخت. کما اینکه چنین اتفاقی به وفور اتفاق افتاده و اشخاصی از فرش به عرش رسیدند. این فرآیند حاصل ناآگاهی فروشنده از قیمت واقعی و ناآگاهی خریدار از قیمت واقعی بود! یعنی یک سیب در یک سال پنجاه سیب حاصل می‌داد. اما امروز همه چیز فرق کرده، خوشبختانه همه آگاه شدند و دیگر نمی‌توان با سوء استفاده از ناآگاهی مردم به ثروت هنگفت رسید. بایستی کار شاخصی کرد، خرید زیرکانه‌ای، فروش به موقعی، یا کارخانه‌ای یا خدمتی به جامعه که منجر به تولید ثروت شود. و این خبر خوبی است. تا انرژی طمع را در مسیر رشد رفاه جامعه خرج کرد، چیزی که تقریباً نگاه غالب بازار امروز جهان است. هرچند بر سرمایه‌داری مصرف‌گرا نقدهایی کرده‌اند و می‌کنند که بگذریم.

fab fa-envira

در کدام زمین بکارم که سبز شود؟ کدام زمین حاصلخیز تر است؟

سرمایه‌گذاری، در ساده‌ترین تعریف، به تخصیص منابع مالی به منظور کسب سود یا منفعت در آینده اطلاق می‌شود. هدف از سرمایه‌گذاری، افزایش ثروت در طول زمان و یا محافظت از دارایی‌ها در برابر تورم است. انواع متنوعی از سرمایه‌گذاری وجود دارد. معروف‌ترین آنها سرمایه‌گذاری در زمینه املاک. همچنین راه اندازی یک کسب و کار، خرید طلا یا اتومبیل یا سهام و حتی سرمایه‌گذاری در ایده‌ها نیز نمونه‌های دیگر سرمایه‌گذاری است. به بیان ساده، یک سیب داریم. می‌توانیم آن را بخوریم و لذت‌ش را ببریم. اما ممکن است آن را بکاریم و درخت سیبی شود و صد سیب بدهد. یعنی رشد حاصل از صبر و دوراندیشی. به این می‌گویند سرمایه‌گذاری.  

در سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ برای اولین بار قیمت زمین در بعضی مناطق حتی به اندازه تورم نیز رشد نداشت. و این زنگ خطری است برای کسانی است که با خیال گذشته اقدام به سرمایه‌گذاری در هر نقطه‌ای می‌کنند. در حالی که همواره راه‌کارهایی برای یافتن زمین‌های خوش قیمت و آینده دار وجود دارد. پخته کردن زمین یکی از راه‌کارها است. محصور کردن، اخذ جواز و سند، تفکیک و مجموعه‌سازی و بسیاری امور دیگر. برای مثال، می‌توان چندین زمین نامرغوب را خرید و تجمیع کرد و راه جدید و مناسبی را از زمین دیگری خریداری کرد و شاید با احداث پل و هزار ترفند دیگر، منطقه مرده‌ای را زنده کرد و از این زندگی‌بخشی سود فراوان برد. تیم ویلا۳۶۰ می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. کما اینکه تا کنون نیز در پروژه های متعددی طعم شیرین چنین اقدامی را به دوستان‌مان چشاندیم. همزمان با زیباتر کردن شهر و ایجاد مجموعه‌های مناسب‌تر، سود کلانی هم می‌توان حاصل کرد.


با توجه به رشد روزافزون تقاضا برای مسکن در متل قو، خرید و فروش ویلا و آپارتمان می‌تواند سرمایه‌گذاری پرسودی باشد.

🏨خرید زمین

با توجه به سیل عظیم گردشگران به کلاردشت، احداث مراکز اقامتی باکیفیت و متنوع، از جمله هتل، اقامتگاه بوم‌گردی و مجتمع‌های تفریحی، می‌تواند سرمایه‌گذاری پرسودی باشد.

• مزایا: o قیمت پایین‌تر نسبت به ویلاهای آماده o امکان ساخت ویلای مطابق با سلیقه و نیاز o سرمایه‌گذاری بلندمدت با پتانسیل رشد بالا • معایب: o نیاز به صرف زمان و هزینه برای ساخت و ساز o ریسک وجود مشکلات حقوقی و ثبتی o عدم وجود امکان سکونت فوری

🏨خرید ویلا

خرید ویلا: • مزایا: o امکان سکونت فوری o تنوع قیمت و امکان انتخاب ویلا با بودجه‌های مختلف o معافیت از دردسرهای ساخت و ساز • معایب: o قیمت بالاتر نسبت به زمین o محدودیت در انتخاب طرح و امکانات ویلا o احتمال وجود مشکلات کیفی در ساخت ویلا

فرض کنیم سود بانکی بیست درصد است و تورم چهل درصد. و ما پنج میلیارد پول داریم. اگر این پنج میلیارد را بگذاریم داخل بالش، سال آینده این موقع، باز همان پنج میلیارد را داریم. اگر بگذاریم داخل بانک، سال آینده شش میلیارد داریم. اما اگر قرار بود با تورم رشد کند، بایستی هفت میلیارد پول داشته باشیم. بنابراین در بانک گذاشتن اشتباه است. بایستی سرمایه‌گذاری کنیم. طلا بخریم. سهام بخریم. در کسب و کاری مشارکت کنیم تا سرمایه ما حداقل با تورم رشد کند و حتی اتومبیل بخریم یا ملک. اما راه دیگری هم هست. ساخت و ساز کنیم. به فرض یک ویلا بسازیم. ویلایی که بین اندازه و فرم آن و منطقه‌ای که در آن قرار دارد تناسب منطقی و درستی وجود داشته باشد. خب. به یاد داریم که پنج میلیارد پول داشتیم! آن را صرف ساخت و ساز می‌کنیم. می‌دانیم که دردسرهایی هم دارد. دردسرهایش را بگذاریم کنار. چرا که شاید تیم‌های خوبی مانند ویلا۳۶۰ وجود داشته باشند که دردسر را برای شما به حداقل ممکن برسانند. اما آن پنج میلیارد چه شد؟ آن پنج میلیارد در طول یک سال صرف هزینه ساخت شد. مصالح و دستمزد و امور اداری و غیره. یک سال گذشت. حالا ویلای ما به فرض که هیچ سودی در آن نباشد، هفت و نیم میلیارد می‌ارزد! بعضی می‌گویند ساخت و ساز هیچ سودی ندارد، و یا بیست درصد یا سی درصد و یا چهل درصد سود دارد. اما دقت کنیم. آن پنج میلیارد ما پس از یک سال به فر ض نه میلیارد شده باشد. یک و نیم میلیارد سود آن است و هفت نیم میلیارد قیمت ساخت آن روز آن. بنابراین ما حدود ۲۰ درصد سود کردیم. به خیال برخی ها چیزی در حدود تورم. در حالی که از این غافل‌اند که دو و نیم میلیارد هم برای رشد همزمان با تورم نیز نصیب ما شده. بنابراین، ساخت و ساز در بدترین شرایط با تورم رشد می‌کند. چیزی که این اطمینان را خرید زمین در هر نقطه و با هر کیفیت در کلاردشت نیز به ما می‌داد که البته دیگر اینطور نیست.


: مشارکت در ساخت آپارتمان‌ها و مجتمع‌های تجاری، با هدف فروش یا اجاره، می‌تواند سودآوری قابل توجهی به همراه داشته باشد.

• مزایا: o ساخت ویلای کاملا مطابق با سلیقه و نیاز o اطمینان از کیفیت مصالح و ساخت o پتانسیل سود بیشتر در بلندمدت • معایب: o نیاز به صرف زمان و هزینه زیاد o ریسک وجود مشکلات در مراحل ساخت و ساز o عدم وجود امکان سکونت فوری  

خرید زمین بهتر است یا ساخت ویلا؟ به منظور سرمایه گذاری معمولاً به سمت خرید زمین می‌روند. چون زمین به اصطلاح تاریخ انقضا ندارد، اما ویلا به مرور پیر می‌شود و کاهش قیمت پیدا می‌کند. البته نوع دیگری از سرمایه گذاری این است که ویلاهای نیمه کاره را خریداری کنیم و یا به صورت پیش فروش و یا اینکه ویلاهای پانزده سال ساخت خوش فرم را خریداری و با کشیدن دستی به سر و روی آن چه بسا آن را با پنجاه درصد رشد قیمت به فروش برسانیم. خلاصه اینکه زمین معمولاً‌ در اولویت است، اما می‌توان با بررسی و گرفتن مشاوره‌های درست، به انتخاب صحیح رسید.

کلاردشت تشنه گردشگری است. نه فقط تشنه، بلکه تصور کنید روزها است آب نخورده! پتانسیل خدادادی کلاردشت طوری است که می‌تواند بهترین مقصد طبیعت‌گردی دنیا باشد. پتانسیل‌ش را دارد. شاید بگویید هیچگاه به پارک ملی Yosemite کالیفرنیا و پارک ملی Fiordland نیوزلند نمی‌رسد. قبول. حق با شما است. اما خدا می‌داند که چندان دست کمی هم ندارد. اگر و اگر و اگر...! احتمالاً مردمانی که اتحاد بیشتری داشته باشند و سرمایه‌گذاران خوش‌فکر و دوراندیش.

🏨ساخت هتل

با توجه به سیل عظیم گردشگران به کلاردشت، احداث مراکز اقامتی باکیفیت و متنوع، از جمله هتل، اقامتگاه بوم‌گردی و مجتمع‌های تفریحی، می‌تواند سرمایه‌گذاری پرسودی باشد. در حال حاضر کلاردشت هیچ هتل دو و تک ستاره ندارد. اما چندین هتل سه ستاره دارد که همواره دارای مسافرانی از سراسر ایران و بسیاری نیز از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می‌باشند.

🛖اقامتگاه بوم گردی

بوم گردی از آن دست مواردی است که در این سال‌های اخیر خیلی مورد حمایت قرار گرفته. البته شاید بیشتر در حرف. ولی همین حرف‌ها نیز کافی است که بسیاری به دنبال چنین کارهایی بروند و برخی به خوبی و شیرینی پاسخ‌های خوبی از این شکل سرمایه گذاری گرفته‌اند.

🛎️راه‌اندازی رستوران‌ها و کافه‌ها

ارائه غذاهای محلی باکیفیت، به همراه چشم‌اندازهای زیبا از کوه و جنگل، می‌تواند رونق زیادی به کسب و کار شما بدهد. سبک زندگی تغییر کرده است و اگر نیک نظر کنید پی خواهید برد که در کساد ترین شرایط نیز رستوران ها و کافی‌شاپ ها مشتری خود را دارند. زمینه جالبی است برای آنها که علاقه و تخصص این امر را دارند.

🎢مجتمع های تفریحی و ورزشی

اجاره اسب، دوچرخه‌سواری، آفرود، پاراگلایدر و سایر فعالیت‌های تفریحی و ورزشی در دل طبیعت بکر کلاردشت، طرفداران بسیاری دارد. باشگاه های ورزشی متنوعی در چند سال اخیر شروع به فعالیت کرده‌اند و کامپلکس های ورزشی با استخر های مجهز یا ورزش‌های آبی مسلماً با پاسخ بسیار مطلوبی روبرو خواهد شد. کلاردشت شهر کوچکی است و با ذایقه امروز شهروندان و گردشگران می‌توان این نوید را داد که مجتمع ورزشی در هر نقطه ای از کلاردشت احداث شود، اگر ترافیک نباشد و پارکینگ محیا شود، هیچ تفاوتی نمی‌کند. بنابراین می‌توان به راحتی به سراغ زمین‌های ارزان و وسیع دور از شهر رفت و مجوزهای لازم را گرفت. که به خاطر نیاز شدید به این زمینه‌ها به راحتی همکاری‌های لازم را دریافت خواهید کرد.

کلاردشت تشنه

🏨راه‌اندازی مجتمع‌های تجاری و بازارچه‌های سنتی

با توجه به حجم بالای گردشگران و اهالی منطقه، احداث مجتمع‌های تجاری و بازارچه‌های سنتی برای عرضه انواع کالا، می‌تواند به سرمایه‌گذاری موفقی تبدیل شود.

🛖تأسیس فروشگاه‌های مواد غذایی و سوغاتی

عرضه محصولات تازه لبنی، سوغاتی‌های محلی و صنایع دستی، می‌تواند رونق خوبی داشته باشد. نمونه موفق آن بدون شک «قاسم ۳۵»‌ است.

🛖کسب و کار های مبتنی بر اینترنت

اگر سایت معتبر ویلا۳۶۰ در کلاردشت را استثناء بگیریم، تقریباً هیچ کسب و کار مبتنی بر اینترنتی در کلاردشت وجود ندارد. فروشگاه آنلاین تخصصی برای شهر کلاردشت هنوز وجود ندارد و هیچ اپلیکیشن یا سوپر اپلیکیشن واحدی نیز به اجرا در نیامده. تیم ویلا۳۶۰ در این زمینه اقدامتی کرده و می‌کند. تا در آینده در اختیار شهروندان قرار دهد. البته ایده‌پردازی های ویلا۳۶۰ بسیار وسیع‌تر است و  خوشحال می‌شود طریقه مشارکت و همراهی در این مسیر برای جذب سرمایه را با شما به اشتراک بگذارد. مواردی مانند شبکه ارسال و تحول بازار که می‌تواند بازار سنتی کلاردشت را منقلب کند. اگر مایل به آشنایی و احتمالاً مشارکت در ایده‌های کسب و کار اینچنینی هستند ما مشتاقیم چگونگی این مسیر و شیرینی‌ها و سختی‌های آن را با دقت با شما در میان بگذاریم.

🛖کارخانه ها

کلاردشت شهری نیست که تجربه چندانی در امر کارخانه داشته باشد. وقتی صحبت از کارخانه می‌شود، کارخانه ماسک، کارخانه بتن و همین چیزها. درحالی که می‌تواند کارخانه‌های متعددی داشته باشد و به نظر می‌رسد با کاهش رشد جمعیت و کاهش میل نسبی به خرید و فروش زمین و ساخت ویلا،‌ کشاورزی و دامداری و شاید کارخانه لبنیات بتواند در آینده‌های نه چندان نزدیک دوباره در این شهر زنده شود. همچنین کارخانه ساختمان‌های پیش ساخته چوبی یا LSF و یا حتی اجزای ساختمان مانند پنجره هم بتواند سودهای خوبی داشته باشد. کارگاه‌های تولید فرش و یا قارچ و موارد دیگر در کلاردشت وجود دارند و در ابعاد کوچک همواره به فعالیت خود ادامه داده‌اند. هرچند بازار آینده، بازاری است که فقط هوای قوی‌ها را دارد و ضعیف ها و متوسط ها حذف می‌شوند. بنابراین باید کارگاه‌های کوچک و سرمایه‌گذاری های پراکنده با یکدیگر یکپارچه شده و تعاونی را آموخته و تکنیک‌های برند سازی و ساختار سازمانی را به کار بگیرند.

صنایع تبدیلی از اهم مواردی است که می‌توان نام برد. کلاردشت شهری نیست که تجربه چندانی در امر کارخانه داشته باشد. وقتی صحبت از کارخانه می‌شود، کارخانه ماسک، کارخانه بتن و همین چیزها. درحالی که می‌تواند کارخانه‌های متعددی داشته باشد و به نظر می‌رسد با کاهش رشد جمعیت و کاهش میل نسبی به خرید و فروش زمین و ساخت ویلا،‌ کشاورزی و دامداری و شاید کارخانه لبنیات بتواند در آینده‌های نه چندان نزدیک دوباره در این شهر زنده شود. همچنین کارخانه ساختمان‌های پیش ساخته چوبی یا LSF و یا حتی اجزای ساختمان مانند پنجره هم بتواند سودهای خوبی داشته باشد. کارگاه‌های تولید فرش و یا قارچ و موارد دیگر در کلاردشت وجود دارند و در ابعاد کوچک همواره به فعالیت خود ادامه داده‌اند. هرچند بازار آینده، بازاری است که فقط هوای قوی‌ها را دارد و ضعیف ها و متوسط ها حذف می‌شوند. بنابراین باید کارگاه‌های کوچک و سرمایه‌گذاری های پراکنده با یکدیگر یکپارچه شده و تعاونی را آموخته و تکنیک‌های برند سازی و ساختار سازمانی را به کار بگیرند.

🛖فرآوری محصولات کشاورزی

با توجه به حجم بالای تولید محصولات کشاورزی در کلاردشت، احداث کارخانه‌های فرآوری و بسته‌بندی، می‌تواند ارزش افزوده قابل توجهی به این محصولات بدهد.

صنایع دستی

تشویق و حمایت از هنرمندان صنایع دستی در کلاردشت و ایجاد بازار فروش مناسب برای محصولات آنها، می‌تواند به رونق این حوزه و سودآوری برای سرمایه‌گذاران منجر شود. در کلاردشت امروز  فعالیت‌هایی مانند فرش دستی و مقدار اندکی جاجیم و ساچیم وجود دارد. برای این زمینه‌ها احتمالاً فضای رشد تا بیست برابر هم وجود دارد. عوامل متعددی در این کار موثر است که شکل بازار و بحث فرهنگی است.

در گذشته مواردی داشته‌ایم که سرمایه‌گذاری در حیطه خدمات بوده است. مانند دانشگاه گلدشت یا 

آموزشی

با توجه به رشد جمعیت و نیاز به خدمات آموزشی در کلاردشت، احداث مراکز آموزشی مجهز می‌تواند سرمایه‌گذاری مفیدی باشد. تقریباً‌ کلاردشت امروز فاقد مراکز آموزش حرفه‌ای است که بتوان پس از آن جذب بازار کار شد. نرم‌افزاری تا حرفه‌ها و فن‌های مرتبط با بازار کار. 

درمانی

کلاردشت از نظر خدمات پزشکی ضعیف است. بسیاری از شهروندان خدمات درمانی را از شهرهای اطراف مانند چالوس و تنکابن و یا تهران می‌گیرند. البته در این سال‌های اخیر تا حدودی از نظر دندانپزشکی اوضاع خوب شده. و یا درمانگاه‌های تخصصی به وجود آمده‌اند. با این حال، بیمارستان کلاردشت که جامع نیست. بنابراین فضا برای به وجود آمدن انواع خدمات پزشکی مانند آزمایشگاه‌های مدرن و بسیاری دیگر تقریباً بکر است. 

🛖خدمات حمل و نقل

با توجه به موقعیت گردشگری متل قو، ارائه خدمات حمل و نقل مسافران و بار، از جمله تاکسی، اتوبوس و باربری، می‌تواند رونق خوبی داشته باشد.

🛖کسب و کار های مبتنی بر اینترنت

عرضه محصولات تازه لبنی، سوغاتی‌های محلی و صنایع دستی، می‌تواند رونق خوبی داشته باشد. نمونه موفق آن بدون شک «قاسم ۳۵»‌ است.

ده سالی است که در زمین‌های خارج بافت شهر و خارج بافت روستا اجازه ساخت و ساز نمی‌دهند. شاید بزرگ‌ترین امر عملی که حکومت در این دهه ها در مورد کلاردشت انجام داده است، همین باشد و بس. بنابراین ما با کلی زمین روبرو هستیم که می‌دانیم تا قرن‌ها برای کشاورزی خواهد بود. امروز پس از یک دهه تردید و تامل مردم دیگر پذیرفته‌اند و یقین کرده‌اند که زمین های خارج بافتی که بسیار از شهر و روستا دور هستند، بایستی برای کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. 

امروز تقریباً ۵ درصد از زمین‌های خارج بافت کل دشت کلاردشت به زیر کشت می‌روند. در حالی که این رقم در نود سال قبل نود درصد بود! این یک فاجعه است که هزار عامل دارد. اما به نظر می‌رسد شکل بازار در آینده طوری است که گویا دوباره آن شکل از کشاورزی نه نود درصد، اما به بیست درصد در سال‌های آینده برسد.

کشت محصولات گلخانه ای

با توجه به آب و هوای مساعد کلاردشت، کشت انواع صیفی‌جات، سبزیجات و گل‌های زینتی در گلخانه می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد.با توجه به آب و هوای مساعد کلاردشت، کشت انواع صیفی‌جات، سبزیجات و گل‌های زینتی در گلخانه می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد.

پرورش ماهی

راه‌اندازی مزارع پرورش ماهی قزل‌آلا در آب‌های خنک و زلال کلاردشت، می‌تواند به سرمایه‌گذاری موفقی تبدیل شود. در حال حاضر کلاردشت چندین شیلات دارد که سه تای آنها بزرگ است و البته جا برای کار هنوز خیلی وجود دارد.

دامداری

پرورش دام و طیور در مراتع سرسبز کلاردشت، ضمن تامین نیازهای منطقه، می‌تواند به سوددهی مطلوبی برسد.

🛖کسب و کار های مبتنی بر اینترنت

عرضه محصولات تازه لبنی، سوغاتی‌های محلی و صنایع دستی، می‌تواند رونق خوبی داشته باشد. نمونه موفق آن بدون شک «قاسم ۳۵»‌ است.

ببینیم امروز تجربیات واقعی چه به ما می‌گویند؟ هنوز یک مورد موفق نیست.

ببینیم امروز تجربیات واقعی چه به ما می‌گویند؟ هنوز یک مورد موفق نیست.  

 

راه دسترسی چهار لاینه. تلکابینی در کار نیست. هتل‌های بزرگی در کار نیست. دولت هم با انتخاب مدیران در گذشته معلوم است عقل‌ش به این چیزها قد نمی‌دهد! خوشبختانه مدیران

البته پس از تفوق بر از بردن چاله چوله‌های شهر امیدواریم بتوانند دفتر سرمایه‌گذاری و گردشگری نیاز دارد. با ارایه طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری.. صندق‌های تعاونی. «پول‌های ریز محو می‌شوند.» و اگر پول‌های خرد توسط صندوق‌های بزرگ و اتحاد تجمیع نشوند، همه خرده خواهد شد و نتیجه‌ای جز بدبختی نخواهد داشت. فقط چشم به بیرون نیست. کلاردشت در روز سه میلیارد تومان هزینه غذا می‌خورند. شهر بازی. نگاه به اینکه دولت باید کاری بکند. شورای روستای نالایق.

انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری در کلاردشت به عوامل مختلفی مانند بودجه، سلیقه، نیاز و هدف شما بستگی دارد. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت با پتانسیل رشد بالا هستید، خرید زمین می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما اگر خواهان سکونت فوری هستید و یا تمایل به دردسرهای ساخت و ساز ندارید، خرید ویلا راه‌حل ایده‌آلی خواهد بود. ساخت و ساز نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد و می‌تواند در بلندمدت سودآوری بالایی داشته باشد، اما نیازمند صرف زمان، هزینه و دقت نظر فراوان است. در زمینه های دیگر نیز می‌توان با بررسی‌های کامل به نتایج مطلوب رسید. در هر حال بهتر است این نکات را در نظر داشته باشیم.

💡قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، به طور کامل در مورد منطقه، بازار هدف و نیازهای آن تحقیق کنید.

💡از مشاوران متخصص در زمینه‌های مختلف، مانند گردشگری، تجارت و املاک و مستغلات، کمک بگیرید.

💡طرح توجیهی دقیق و کاملی برای سرمایه‌گذاری خود تهیه کنید.

💡بودجه خود را به طور دقیق مشخص کنید و متناسب با آن برنامه‌ریزی کنید.

💡به تمام جوانب قانونی و حقوقی فعالیت خود توجه کنید.

💡با صبر و حوصله عمل کنید و از تصمیمات عجولانه بپرهیزید.

💡از مشاوران املاک مجرب و معتبر کمک بگیرید.

✅با سرمایه‌گذاری خلاقانه و هدفمند در کلاردشت، می‌توانید ضمن رونق اقتصادی منطقه، از سودآوری قابل توجهی نیز بهره‌مند شوید.

سرمایه گذاری در کلاردشت

به روز رسانی : پاییز ۱۴۰۲

/ سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در کلاردشت احراز مالکیت هفت ماه و هفت ماه کمیسیون و هفت ماه ساخت. حداقل بیست ماه. این هم از موانع تولید! / یک مقاله تحت این عنوان راهنمای سرمایه گذاری در کلاردشت. گردشگری. خرید ملک. زیر یک میلیارد برنمی گردد. بیشتر برای استفاده نهایی و ساخت شده است.

سرمایه گذاری در زمینه ملک. ویلا. گردشگری

آشنایی با کلاردشت

گروه ویلا۳۶۰ کلاردشت

خوشحالیم که سال‌ها است در دو زمینه «مهندسی» و «املاک» صادقانه و حرفه‌ای در کنار شما هستیم.  

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما