ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

قلعه سنکی پیمبور کلاردشت

قلعه سنگی کلاردشت در جاده پیمبور

قلعه سنگی بر بلندترین نقطه شمالی کلاردشت قرار داشته با چشم‌انداز بسیار وسیع دشت و دریا به صورت کامل.

قلعه سنگی از جاهای دیدنی کلاردشت و به نوعی بام کلاردشت در شمال منطقه پیشنبور و بالادست پارک جنگلی پیشنبور و جاده پیمبور قرار دارد. قلعه سنگی درواقع تپه‌ای سنگی است که گویا زمانی مکان قرارگیری قلعه‌ای سنگی در بیش از دو هزار سال قبل بوده است. از فراز این تپه، مناظر طبیعی دشت کلاردشت، قستمی از روستای کردیچال و کلمه دیده می‌شود.

قلعه سنگی پیمبور

بسیار پیش می‌آید که در هوای ابری، ابرها از زیر پای ما در این محدوده عبور می‌کنند. هیچ گونه امکانات رفاهی در این محل وجود ندارد و بهتره است قبل از غروب آفتاب به اقامتگاه اولیه خودتان برگردید.

قلعه سنگی پیمبور

دسترسی به تپه قلعه سنگی کلاردشت بسیار آسان است. کافی است باخودروی سواری معمولی به کنار تپه رفته و حدود پنجاه به صورت پیاده قدم تا نوک تپه خواهید رسید. 

قلعه سنگی پیمبور
قلعه سنگی پیمبور
فیلم قلعه سنگی کلاردشت در منطقه پیمبور. در این فیلم تپه قلعه سنگی را مشاهده می‌کنید که از یک سو به پرتگاه «چکت» و از سوی دیگر به راه ارتباطی پیشنبور به پیمبور مرتبط است.
در این تپه آثار کندن های متعدد به جهت یافتن گنج مشخص است. این تپه ثبت ملی نیست. این تپه پتانسیل تبدیل شدن به یک جایگاه گردشگری معتبر را دارد. نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد. امیدواریم در آینده این اتفاق بیافتد و آن زمین های متعلق به اشخاص تبدیل به ویلاهای زشت نشود، در عوض هتل‌های با طراحی خاص بسیار برای این نقطه پیشنهاد می‌شود.
fas fa-map-marker-alt

قلعه سنگی کلاردشت در نقشه

نقشه گوگل شیرچشمه کلاردشت را در زیر مشاهده می‌کنید. از هر جایی که هستید با استفاده از دکمه زیر مسیر رسیدن به این دریاچه را به شما نشان می دهد. 

روستای سنار
روستای پیمبور

روستایی بسیار دنج در شمالی ترین نقطه شهرستان کلاردشت

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت
رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
دریوک کلاردشت
مرداب دَریوک

با  عبور از درون جنگل های شمالی کلاردشت به این دریاچه‌ای وهم‌انگیز می‌رسیم.

مشاهده
شیرچشمه واحد کلاردشت
شیرچشمه واحد

چشمه آب معدنی آب گرم در منطقه واحد که فضای سبز بزرگی در کنار آن است.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما