ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

شیرچشمه واحد

شیرچشمه کلادرشت

چشمه آب گرم جوشان از پای کوه و ایجاد آبگیری کوچک و زیبا در روستای واحد

شیرچشمه کجاست؟
شیرچشمه کلاردشت در ابتدای روستای واحد قرار دارد. چشمه آب نسبتاً گرم که از دل کوه بیرون می‌آید و دریاچه‌ای کوچک در کنار آن و زمین مسطح مناسبی که فضای خوبی برای استراحت و تفریح ایجاد کرده است. این زمین متعلق به دولت است و دسترسی همگان به صورت رایگان به این دریاچه میسر است.
شیرچشمه واحد

یکی از جاذبه های گردشگری کلاردشت و به اصطلاح عموم جاهای دیدنی کلاردشت، تفرجگاه "شیرچشمه" واحد است. نام این تفرجگاه به سبب وجود چشمه آب شرب بسیار خنک و نسبتاً پرآب انتخاب شده است. این چشمه از دل کوه سنگی و بسیار سخت واحد می جوشد و خود این امر نکته ظریف و جالبی است. این تفرجگاه، در کنار جاده اصلی کلاردشت به عباس آباد واقع است. روشن تر بخواهیم بیان کنیم، از مرکز شهر یا همان حسن کیف، اگر به سوی شمال بروید و به سمت عباس آباد، حدود هفت دقیقه فاصله است تا درست از کنار این تفرجگاه گذر کنید. هرچند توصیه بر این است که اندکی یا بیشتر در این فضای سرسبز و زیبا توقف کنید. چه بسا که ویلایی را در اختیار گرفته و حتی زمان بیشتری را در این فضای دل انگیز بگذرانید. پس از آن، تا ابتدای جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد، حدود سه دقیقه فاصله است که آن نیز خود جاذبه ی فوق العاده ای است. این چشمه، پس از جوشش از دل کوه، در دریاچه ای به مساحت حدود 2000 متر مربع دریاچه ای روان را پدید می آورد و از آن پس به سوی انتهای دشت کلاردشت جاری می شد که با پیوستن به رودخانه سردآبرود خود را به دریا برساند. این فضا، برای استراحت، اقامت، میل کردن غذا، بازی هایی مانند والیبال و بدمینتون و غیره و از همه مهم تر، شنای آقایان به میزان زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. از نقاط ضعف این تفرجگاه سرویس بهداشتی نامطلوب، وجود زباله های فراوان در گوشه و کنار این مجموعه است که خوشبختانه به کمک دهیاری و یک مرتبه به همکاری تیم ویلا360 و دوستان فرهیخته دیگر مورد پاکسازی قرار گرفت. امیدواریم در صورت اقامت در کلاردشت، ساعتی را به این فضای سرسبز و چشمه آب خنک که اعتقاد داریم به شدت بیش از این می تواند برای گردشگر جذاب و مهیا باشد، مراجعه کرده و روح خود را از احساس خوب پر نمایید.

مساحت این دریاچه سه هزار مترمربع می‌باشد. محیط دریاچه برابر پانصد متر می باشد. البته هیچ پلی از این سمت به آن سمت دریاچه وجود ندارد و برای جابجا شدن بایستی دریاچه را دور زد. شاید زدن یک پل چوبی زیبا پیشنهاد خوبی است که اگر شورای روستا و دهداری صلاح بدهد بتواند اجرا کند. 

علت ایجاد دریاچه ولشت

از نظر امکانات گردشگری و رفاحی و تفریحی، هیچ گونه امکاناتی هنوز برای این دریاچه در نظر گرفته نشده است. نه سرویس بهداشتی و نه هیچ چیز دیگری. اولین سوپرمارکت به این دریاچه حدود یک دقیقه پیاده روی دارد. بنابراین نزدیک است و احتمالا، این زیبایی طبیعی تنها نیاز به نظافت و یک پل و مقداری سایبان و سرویس بهداشتی داشته باشد. البته می‌توان به صورت فکر شده، غذاخوری و محل نشستن و اجتماع و بازی و موسیقی های هفتگی و غیره، به درآمدزایی روستا کمک کند.

رزرو ویلا در فاصله نزدیک به این تفرجگاه
به منظور اقامت در پیرامون این تفرجگاه ویلاهای متعددی را در قسمت ویلاهای اجاره ای در کلاردشت خواهید یافت. همانطور که در بالا اشاره شد،  جاذبه گردشگری  شیرچشمه کلاردشت در منقطه واحد کلاردشت واقع است. روستاهای پیرامون این منطقه، عبارتند از روستای لشسر، مکارود، طائب کلا، پیشنبور، بازارسر و در نهایت والت. در هر کدام از این مناطق اگر اقامت کنید، فاصله تا این تفرجگاه کمتر از پنج تا هفت دقیقه خواهد بود. می‌توانید به صورت پیاده به این تفرجگاه رفت و بازگشت.
fas fa-map-marker-alt

شیرچشمه در نقشه

نقشه گوگل شیرچشمه کلاردشت را در زیر مشاهده می‌کنید. از هر جایی که هستید با استفاده از دکمه زیر مسیر رسیدن به این دریاچه را به شما نشان می دهد. 

تور مجازی ۳۶۰ درجه «دریاچه ولشت»
با استفاده از این تصاویر می‌توانید با موقعیت دریاچه شیرچشمه واحه آشنا شوید. اینجا در آستانه ورود به روستای واحد یا همان واحه است. جایی زیبا و آرامش بخش. با استفاده از این تصاویر بهتر از هر روش دیگری می‌توان با فضای این جاذبه گردشگری آشنا شوید. زیبایی ابرها این تصویر را جادویی کرده است.
اجاره اقامتگاه در کلاردشت
می‌توانید از بخش «اجاره شبانه ویلا در کلاردشت» بازدید کنید و رزرو ویلای مورد نظرتان را بیابید. 
اقامتگاه اطراف ولشت
زمین فروشی ولشت کلاردشت
بازار خرید و فروش زمین در کلاردشت و خرید و فروش ویلا نیز همواره در کلاردشت گرم و جاری است. می‌توان زمین ها و ویلاهای مختلف را بررسی کرد و چه بسا سرمایه گذاری در کلاردشت یک عمل اقتصادی موفق باشد. 
زمین فروشی اطراف ولشت
روستای واحه
روستای واحد

از آرامش بخش ترین روستاها که مسیر دسترسی دریاچه ولشت از دل آن است

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت
رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
دریوک کلاردشت
مرداب دَریوک

با  عبور از درون جنگل های شمالی کلاردشت به این دریاچه‌ای وهم‌انگیز می‌رسیم.

مشاهده
دریاچه ولشت کلاردشت
دریاچه وَلَشت

دریاچه ای با مساحت ۳۰ هکتار که از چشمه‌های زیرزمینی تغذیه می‌کند.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما