ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

جنگل طویدره کلاردشت

جنگل طویدره

جنگل واقعی در کلاردشت با سریع ترین و زیباترین دسترسی، عبور جاده مازیچال از دل این جنگل

[گروه مهندسی و املاک ویلا۳۶۰ کلاردشت]

به روز رسانی : ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ 

در سفر به کلاردشت یکی از پنج نقطه ای را که باید تجربه کرد، مسلما جنگل است. و بهترین شان جنگل طویدره. بهتر از این نظر که دسترسی اش راحت تر است و جاده خوبی دارد و در انتها نیز به ییلاق مازیچال وآن چشم انداز رویایی خواهید رسید. هر نقطه از این مسیر زیباست و فضای بسیار بزرگی برای استراحت هزاران نفر دارد. آتشی بر پا کردن و کبابی و صحبتی و پیاده روی و درک یک جنگل واقعی. جنگل طویدره در بالادست روستای طویدره واقع است. از مرکز شهر فاصله حدود نیم ساعته دارد و اگر این مسیر را چهل دقیقه دیگر ادامه دهیم به ییلاق مازیچال خواهیم رسید.

هفتاد درصد پیرامون دشت کلاردشت جنگل است. خیلی از این جنگل‌ها اصلاً اسم ندارند. از نقطه‌ای می‌توان وارد یکی از جنگل‌ها شد و همینطور پیش رفت و اگر خدای نکرده گم شوید، ممکن است روز ها راه بروید و غیر از درخت هیچ چیزی نبینید، حتی جنگل! جدا از شوخی، بله، کلاردشت جنگل دارد، جنگل‌های واقعی و انبوه و خوف‌انگیز نیز دارد. کافی پنج شش درخت اول را پشت سر بگذارید، ناگهان هرچه می بینید درخت است و طبیعت زیبا.
جنگل طویدره
اما جنگل طویدره. جنگلی که در اولویت بازدید است. اگر قصد سفر به کلاردشت کردید و اگر قصد دارید در طول سفر تجربه حضور در جنگل را به شکل تام دریافت کنید، پیشنهاد ما همین جنگل طویدره است. در واقع، مسیر دسترسی به ییلاق مازیچال از درون این جنگل می‌گذرد و این همان جنگلی است که در بالادست روستای طویدره واقع است و به همین خاطر به آن جنگل طویدره می‌گویند. در تعطیلات، هزاران نفر به دل این جنگل می‌روند و جالب است که باز هم جای خالی و دنج پیدا می‌شود، از بس که بزرگ و فراخ است.
جنگل طویدره
یکی از بهترین و اولویت‌های بازدید در سفر به کلاردشت جنگل طویدره است.

واضح تر از هر چیزی همین تورهای ۳۶۰ است که می‌تواند ما را به سریع ترین شکل ممکن با فضای زیبای جنگل طویدره آشنا کند. این تور مجازی از آسمان بالای جنگل است و می توان خطه ساحل را دید. البته در این تصویر ابر گرفته است..

احساس درون جنگل را با تور مجازی پایین تجربه می‌کنید.

در نقشه موقعیت جنگل طویدره کلاردشت را مشاهده می‌کنید.

مسیر دسترسی به جنگل طویدره از مرکز شهر (حسن کیف) حدود پنجاه دقیقه است. البته جاده خاکی است و با ماشین سواری معمولی بایستی آرام حرکت کرد و از فضا لذت برد. در بالادست جاده، درخت ها کنار می‌روند و می‌توانیم جنگل را ببینیم.

توجه!!
دقت کنید که مطابق مسیر زیر بروید. نقشه ها گاهی از مسیر دیگری راهنمایی می کنند که غلط است. به مسیر زیر و اینکه از دل روستای طویدره می‌گذرد دقت کنید.
چمن مکارود کلاردشت
چمن مَکارود

پارک جنگلی مکارود که محل برگزاری دورهمی ها و جشن‌های بسیار است. 

مشاهده
جاده عباس آباد
جاده عباس آباد

جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد از زیباترین جاده‌های جهان

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت
رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
آبشار اکاپل رودبارک کلاردشت
آبشار اکاپل

آبشار اَکِد (اَکِت)‌ در منطقه اَکاپُل رودبارک نزدیک روستای کوچک وَنداربُن کلاردشت.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما