ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

چمن مکارود کلاردشت

چمن مکارود | پارک ملی کلاردشت

وسیع ترین فضای تفریحی کلاردشت با مساحت ۹ هکتار سراسر چمن دل جنگل

«چمن مکارود» محوطه مسطح وسیعی است به مساحت نزدیک به ده هکتار که سراسر آن چمن است. این فضای زیبا که به اشتباه به «پارک ملی کلاردشت» مشهور شده است، همه روزه مخصوصاً تعطیلات پایان هفته ها محل پیکنیک اهالی و گردشگران است. ده‌ها اتومبیل به این دشت کوچک قشنگ می‌آیند و در هرگوشه‌ای اتراق می‌کنند. در تمام ایام سال برای همگان به رایگان امکان حضور در «چمن مکارود» ممکن است تا از این محیط یگانه دلپذیر در دل جنگل حسابی کیف کنند.

تصویر چمن مکارود کلاردشت

در بخش کوچکی از ضلع جنوبی محوطه به بخش نیروهای ارتش اختصاص دارد که می‌توان همواره تعدادی از نیروهای ارتش را در تمام طول سال در آنجا دید. در برخی از ایام سال این زمین هموار که به «چمن مکارود» کلاردشت مشهور است، و یک پارک ملی ثبت شده نیز نمی‌باشد، در روزهایی از سال به تیپ ۶۳ چتربازان تکاور نیروی هوایی ارتش به جهت آموزش‌های رزمی و موارد دیگر اختصاص می‌یابد.

عکس هوایی چمن مکارود کلاردشت

جنگل مکارود از دل این تفرجگاه زیبا قابل دسترسی است. به این طریق که پس از گذشتن از این زمین مسطح چمن، به یک دو راهی می‌رسیم که هر یک از آنها به راه‌های بسیار طویل بیش از ده کیلومتری درون جنگل منتهی می‌شوند که کمتر کسی تا انتهای آن ها رفته است.

جمع مردمی جمع شده در چمن
یافتن تفرجگاه در ابتدای اتراق در چمن مکارود

دسترسی به این تفرجگاه ملی و جاذبه طبیعی بسیار زیبای کلاردشت به راحتی میسر است. در واقع این نقطه تنها پنج دقیقه با روستای مکارود فاصله دارد. از روستای مکارود عبور می‌کنیم و از طریق جاده‌ای سنگی که باید سرعت ماشین را به حداقل رساند، وارد این فضای دلباز می‌شویم و بساط تفریح را پهن می‌کنیم و چادری و آتشی و چشیدن طعم طبیعت. اگر می‌خواهید به درون جنگل بروید،‌ بهتر است ماشین را در همین محوطه پارک کرده و به صورت پیاده به درون جنگل بروید. مسیر پیاده روی بسیار دلچسبی است. مخصوصاً «راه پایین» که مسیر هموارتری است و سربالایی مختصری دارد. 

چمن مکارود از بالا

ورود ابر به دشت کلاردشت، معمولاً از دو طریق است که اصلی‌ترین آنها، عبور ابر از روی پارک ملی مکارود کلاردشت است که با گذر ابر ها از لابه لای درختان منظره‌ای بهشت گونه ایجاد می‌شود که زیباترین جلوه‌های طبیعت است.

دیدی زیبای چمن مکارود کلاردشت
جاده زیبای منتهی به چمن مکارود

اگر می‌خواهید به کلاردشت سفر کنید به نیت کسب حس واقعی جنگل، بهترین گزینه، قدم زدن در همین جنگلی است که ورودی اش چمن مکارود است. در پاییز بسیار زیباست و در بهار هم که دیگر جای خود دارد. جاده‌ای است که اگر دو ساعت پیاده روی کنید، ممکن است یک ماشین هم کنار شما عبور نکند. طعم طبیعت بکر و طبیعت دست نخورده. باید آزمود.

تفریح و فعالیت های مفرح در تفرجگاه چمن مکارود کلاردشت
تفریح و فعالیت های مفرح در تفرجگاه چمن مکارود کلاردشت
از این فضای طبیعی برای برگزاری جشن‌های مردمی و بازی‌ها و مسابقات محلی مانند طناب‌کشی و دیگر استفاده می‌شود. محل دورهمی بسیار مناسبی است که خوشبختانه در اختیار مردم کلاردشت می‌باشد. مخصوصاً با نگهبانی که اداره جنگل‌داری در آنجا قرارداده است، امنیت و مدیریت مطلوبی نیز دارد.
تور مجازی ۳۶۰ درجه «چمن مکارود»
تفرجگاه چمن مکارود که به اصطلاح و به غلط پارک ملی کلاردشت نامیده شده است، را در این تصاویر ۳۶۰ به بهترین شکل ممکن می‌توانید مشاهده کنید.
اجاره اقامتگاه اطراف «چمن مکارود»
می‌توانید از بخش «اجاره شبانه ویلا در کلاردشت» بازدید کنید و رزرو ویلای مورد نظرتان را بیابید. 


اقامتگاه اطراف ولشت
املاک فروشی اطراف «چمن مکارود»
بازار خرید و فروش زمین در کلاردشت و خرید و فروش ویلا نیز همواره در کلاردشت گرم و جاری است. می‌توان زمین ها و ویلاهای مختلف را بررسی کرد و چه بسا سرمایه گذاری در کلاردشت یک عمل اقتصادی موفق باشد. 
زمین فروشی اطراف ولشت
روستای واحه
روستای مکارود

از آرامش بخش ترین روستاها که مسیر دسترسی دریاچه ولشت از دل آن است

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت
رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
دریوک کلاردشت
مرداب دَریوک

با  عبور از درون جنگل های شمالی کلاردشت به این دریاچه‌ای وهم‌انگیز می‌رسیم.

مشاهده
دریاچه ولشت کلاردشت
دریاچه وَلَشت

دریاچه ای با مساحت ۳۰ هکتار که از چشمه‌های زیرزمینی تغذیه می‌کند.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما