ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

پارک فردوس کلاردشت

پارک فردوس کلاردشت

پارکی کوچک و همیشه خلوت در خیابان نصیری که این اواخر رسیدگی شدن و محیط مناسبی است برای خردسالان و پیاده روی عصرگاهی

به روز رسانی : ۱۰ فروردین ۱۴۰۳

پارک فردوس پارک کوچکی است با مساحت ۲۴۰۰ مترمربع که در منطقه نصیری و کنار خیابان قرار گرفته است. عصرها خانواده ها پس از مقداری پیاده روی به این پارک آمده و استراحت می‌کنند و همزمان بچه‌ها به سرسره بازی و تاب مشغول‌اند. وسایل ورزشی متعددی هم وجود دارد که می‌توان مقداری تحرک کرد. جالب اینجاست که این پارک کوچک، که مساحت‌ش از محوطه برخی ویلاهای منطقه نصیری هم کمتر است، یکی از دو پارک کلاردشت است. این پارک در واقع قستمی از زمین شهرداری است که از گذشته مانده و از سر خوش‌شانسی هنوز واگذار نشده! سرانه پارک در کلاردشت، مانند خیلی از جاهای دیگر، تقریباً صفر است!

این پارک در منطقه نصیری کلاردشت واقع است. پس از دو دبیرستان که در کنار هم قرار دارند، پارک نسبتاً کوچکی وجود دارد که متعلق به شهرداری است و سال‌ها رها شده بود. تا در سال ۱۳۸۸ مورد توجه قرار گرفت و پس از مقداری مرمت و دستی به سر روی آن کشیدن، قابل بهره‌برداری شد. پس از آن نیز چند مرتبه برای بهتر شدن آن اقداماتی صورت گرفت و می‌توان گفت اکنون برای پیاده روی عصرگاهی اهالی خیابان نصیری و حومه بهانه خوبی است که چند دقیقه‌ای را با تاب و سرسره و وسایل ورزش عموی که تعدادشان بیش از بیست عدد است مقداری حرکات ورزشی و کششی انجام داد.

پارک فردوس کلاردشت

این پارک فاقد سرویش بهداشتی است و فضایی برای نشستن و یا پهن کردن بساط غذا و غیره ندارد. در گذشته، پس از غروب آفتاب و رفتن مادران و کودکان‌شان و خالی شدن پارک، این پارک به تصرف دوستان اراذل و اوباش در می‌آمد که خوشبختانه با افزایش روشنایی و ایجاد احساس امنیت بیشتر، می‌توان تا قدری از تاریکی هوا نیز در آن ماند.

پارک فردوس کلاردشت

به هر حال، پارک خلوتی است و در تاریکی شب بهتر است بر روی آن حسابی باز نکنید. در طول روز و عصرها معمولا شلوغ می‌شود، آن هم در شهری مانند کلاردشت که تقریباً خالی از پارک است، چنین فضای نقلی را هم باید قدر دانست!

پارک فردوس کلاردشت

تور مجازی ۳۶۰ درجه پارک فردوس کلاردشت را مشاهده می‌کنید. این تصاویر در زمستان ۱۴۰۲ برداشت شده است. در بهار سرسبزتر و زیباتر است.

موقعیت پارک جنگلی رودبارک یا همان پارک تفریحی چمن شهرداری در نقشه مشخص شده است.

پارک جنگلی شهرداری رودبارک

پارک جنگلی رودبارک

این تفرجگاه به پارک جنگلی شهرداری و نیز باغ تفریحی و یا «باغ چمن» نیز معروف است.

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت

رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
پل معلق رودبارک

پل معلق رودبارک

پل معلق کوتاه به طول هفتاد متر و ارتفاع ۱۲ متر که شاید کوتاه باشد، اما زیبا است.

مشاهده
شهربازی کلاردشت

شهربازی کلاردشت

این شهربازی در حال تکمیل است. در تابستان ۱۴۰۳ به بهره برداری خواهد رسید.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما