ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

پل معلق رودبارک

پل معلق رودبارک کلاردشت

پلی با طول ۷۰ متر از جاذبه‌های گردشگری کلاردشت قرار گرفته بر روی رودخانه سردآبرود در منطقه رودبارک 

[گروه مهندسی و املاک ویلا۳۶۰ کلاردشت]

به روز رسانی : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

پل معلق رودبارک در انتهای غریب‌ترین نقطه دره رودبارک کلاردشت و در امتداد رودخانه و بر روی رودخانه سردآبرود واقع شده است. این پل معلق کابلی در سال ۱۳۹۶ به همت شهرداری کلاردشت احداث شد و ۷۰ متر طول و ۱۱ متر ارتفاع دارد و از فلز و چوب ساخته شده است. این پل به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب کلاردشت شناخته می‌شود. پیاده‌روی روی پل، عکاسی، و لذت بردن از طبیعت اطراف از جمله تفریحات رایج در این مکان هستند. فضای وسیع برای نشستن و استراحت وجود دارد بعلاوه آلاچیق‌های متعدد و پله‌های که به بالای کوه می‌رود و می‌توانید چشم‌انداز را از آنجا نگاه کنید.

یکی از معدود کارهای قشنگی که شهرداری کلاردشت به جهت توسعه صنعت گردشگری تدبیر کرده است، همین احداث پل معلق رودبارک است. پلی که گردشگران فراوانی را به سوی خود جذب می‌کند. دره رودبارک به خودی خود جذاب است و این پله بهانه‌ای است که به انتهای دره رودبارک رفته و ماشین را در فضای وسیعی که وجود دارد پارک کرده و برای لذت بردن از طبیعت و پیاده روی و عکاسی همه چیز فراهم است.

پل رودبارک و گردشگران در اطراف پل

مسیر دسترسی به قله علم کوه از کنار همین پل می‌گذرد.

کل طول پر بر روی رودخانه

پل معلق رودبارک حدود هفتاد متر (دقیق‌تر، ۶۸ متر) طول دارد. و توصیه اکید این است که هنگام عبور از آن، به آرامی عبور کرد و حرکات خطرناک و موج‌های سینوسی گاهاً تشدید شونده و از این حرکات ناجور نبایستی از خود صادر کرد.

گردشگران در حال عبور از پل در پاییز

قدری بالاتر چای‌خانه‌ای هست که آماده پذیرایی است. و چشمه‌ای که همواره آب پارک و خنک دارد. همه با طبیعت مهربان باشیم.

گردشگران در حال عبور از پل در پاییز
گردشگران در حال عبور از پل در پاییز

کلاراسکای (kelarsky)

این پل معلق یکی از شش پازلی است که قرار است مجموعه تفریحی کلاراسکای را ایجاد کنند. پیمانکار خصوصی قرار است این کار را انجام دهد. برخی از گردشگران شکایت کردند و به گوش ما هم رسیده است که پیمانکار چرا بر عبور از پل هزینه تعیین کرده. می‌گویند قرار بود فقط از غیربومی ها گرفته شود و حالا از همه می‌شود. البته این حرف درست نیست که خدمات شهری بایستی رایگان باشد. به هر حال توسعه و حفظ و نگهداری هر مجموعه تفریحی نیاز به هزینه دارد. اما پیمانکار خصوصی آنطور که ادعا می‌کنند هنوز سنگی بر سنگی ننهاده و گرفتن هزینه را شروع کرده! نه سرویس بهداشتی و نه اتفاقی که گفته شود به خاطر دادن این خدمات هزینه دریافت می‌کنند. ادعا کرده‌اند به پله‌ها که نزدیک می‌شوی شخصی کارت‌خوان به دست جلو می‌آید و به گردشگر مسرور از رسیدن به مقصد لبخند می‌زند! 
آیا واقعاً باید این جاذبه گردشگری کلاردشت را از نزدیک دید؟ به نظر من که بله. حال، اگر از پل عبور نکردید ایرادی ندارد، ولی به هر حال منطقه زیبایی است و با وجود جاده بسیار خراب، ارزش یک بار دیدن را دارد.
آیا نام کلاراسکای بر این مجموعه تفریحی زیباست؟ به نظر نمی‌رسد چندان مناسب باشد. که یک نام انگلیسی است و مگر در زبان فارسی قحطی واژه رخ داده که نام انگلیسی برگزیده‌ایم، این بماند، اما اگر منظور از اسکای این است که در این نقطه از کلاردشت، که دره‌ای تنگ است، فقط آسمان را می‌توان دید، بله، نام بسیار خوبی انتخاب شده است! 

پل معلق در زمستان و خزان

بایستی با گردشگر با کمال احترام برخورد کرد، نه مانند آقای خرچنگ در کارتون باب اسفنجی گردشگران عزیز را و یا هر مراجعه کننده‌ای را پول‌های متحرک دید. این ارتباطی به این پروژه ندارد، بلکه یک گزاره کاملاً درست است که در سراسر پروژه های جهان صدق می‌کند.

پل معلق کلاردشت افتتاح شده، اما قرار است کلی اتفاقات خوب پیرامون پل بیافتد که این فضا دلپذیر تر و جذاب تر باشد. به محض بهبود فضای گردشگری این حوالی، فیلم و تصاویر آن را در اینجا قرار می‌دهیم. فعلاً به همین فیلم کوتاه از پل معلق رودبارک کلاردشت بسنده می‌کنیم.

تور مجازی ۳۶۰ درجه پل معلق کوتاه رودبارک کلاردشت را مشاهده می‌کنید. این تصاویر در بهار برداشت شده است.

تور مجازی ۳۶۰ درجه پل معلق کوتاه رودبارک کلاردشت را مشاهده می‌کنید. این تصاویر در زمستان برداشت شده است.

چشم انداز پل از نقاطی دیگر. اجرای پله سنگی به واقع زیبا و خوب کار شده. در جلوتر هم تلاشی برای ایجاد آبشار انجام شده که پس از تکمیل اینجا منعکس خواهد شد.

در نقشه موقعیت دریاچه دریوک یا همان مرداب دریوک کلاردشت مشخص شده است.

محله رودبارک کلاردشت
محله رودبارک

از خوشنام ترین محله های کلاردشت قرار گرفته در غربی ترین نقطه کلاردشت

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت
رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
آبشار اکاپل رودبارک کلاردشت
آبشار اکاپل

آبشار اَکِد (اَکِت)‌ در منطقه اَکاپُل رودبارک نزدیک روستای کوچک وَنداربُن کلاردشت.

مشاهده
شیرچشمه واحد کلاردشت
شیرچشمه واحد

چشمه آب معدنی آب گرم در منطقه واحد که فضای سبز بزرگی در کنار آن است.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما