ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

مرداب دریوک کلاردشت

شهربازی کلاردشت | کلارپارک

این شهربازی در حال تکمیل است. در سال ۱۴۰۳ هفته دولت (۲ تا ۸ شهریور)  به بهره برداری خواهد رسید.

شهربازی کلاردشت با نام «کلارپارک» [kelarpark] با مساحت ۲۲۰۰۰ مترمربع در ابتدای شهر کلاردشت و در کنار نیروگاه برق واقع شده است. ساخت تنها شهربازی کلاردشت از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و همچنان ادامه دارد. مراحل ساخت این شهربازی خودش ماجرایی است که جالب و گفتنی نیست. به هر حال، با تغییر مکرر پیمانکاران، خبرهای خوشی از شایسته بودن آخرین پیمانکار به گوش می‌خورد که نویدبخش یک مجموعه تفریحی با وسایل بازی نسبتاً مناسب و باکیفیت است. دسترسی به شهربازی کلاردشت بسیار ساده است و امید است که با راه اندازی آن، فضایی فرح بخش و پرنشاط به شهر کلاردشت افزوده شود. در نظر داشته باشید که کلاردشت از نظر فضاهای شهری به منظور «اجتماع پذیری» بسیار فقیر است.

برای شهربازی کلاردشت نام خوبی انتخاب کرده‌اند : کلارپارک. جای خوبی هم انتخاب کرده‌اند. مکان این شهربازی از پانزده سال قبل در طرح جامع شهری به عنوان کاربری شهربازی دیده شده بود. حالا این اولین شهربازی کلاردشت است. که به همت شهرداری در حال احداث است. مکان بسیار مناسبی در ورودی شهر و دور از شلوغی و ترافیک شهر و فضای مناسب پارک. این مجموعه تفریی شامل وسایل مختلف بازی، بوفه، سالن سرپوشیده، سینما هفت بعدی، استخر و رستوران و البته فضاهای فرهنگی نیز است. محوطه نیز فضایی مسطح با چشم انداز کامل و دسترسی بسیار خوب برای خانواده ها و بچه ها و بازی و سرگرمی و نشاط. دقت عملی که در طراحی آن به خرج داده‌اند فراتر از انتظار متداول است و جای تشکر دارد. از سردر آن که به نظر بهخوبی نیز طراحی شده تا احتمالاً فضاهای داخل که به نظر می‌رسد تیم طراحی آن با تجربه بوده و دلسوزانه علم و تجربه خود را در رسیدن به ترکیبی مناسب به کار گرفته‌اند.

شهربازی‌ها مکانی مناسب برای تفریح خانوادگی هستند. در این مکان‌ها، اعضای خانواده می‌توانند در کنار یکدیگر لحظات شاد و خاطره‌انگیزی را تجربه کنند. شهربازی‌ها یادآور خاطرات شیرین دوران کودکی هستند. بسیاری از افراد خاطرات خوشی از بازی در شهربازی‌ها دارند که تا همیشه در ذهنشان باقی می‌ماند. علاوه بر سرگرمی و تفریح، شهربازی‌ها فواید دیگری نیز دارند. این مکان‌ها می‌توانند به تخلیه هیجانات و اضطراب‌ها کمک کنند و باعث افزایش شادی و نشاط شوند. همچنین، شهربازی‌ها می‌توانند به تقویت حس تعادل و جسارت افراد کمک کنند.
ورودی شهربازی

به پلان که نگاه می‌کنیم، باز هم نکات خوبی به چشم می‌خورد. طراحی خانه‌های چوبی و ایوان‌های مناسبی که دید خوبی به محوطه دارند. مساحت متناسبی از محوطه را به آبنما اختصاص داده‌اند که بسیار نیکو است. از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم، احداث شهربازی در کلاردشت امر پسندیده‌ای است و رسیدن از صفر به سرانه دو هکتار فضای شهربازی در شهر، اتفاق صد در صد مبارکی است. 

در هنگام رفتن به شهربازی، باید به نکات ایمنی توجه کرد. استفاده از وسایل بازی به صورت صحیح و رعایت قوانین و مقررات، از بروز هرگونه حادثه‌ای جلوگیری می‌کند. امیدواریم که این شهربازی با یک مدیریت خوب همراه باشد، هنوز که راه نیافتاده و آن اتفاقات عجیب و غریبی که در ساخت آن افتاد، خوشبختانه رفع شد. بنابراین نباید قضاوت کرد. اما با تجربه شهربازی های دیگر، چیزی که می‌بینیم اهمیتی به موضوع نگهداری و بررسی امنیت آن نمی‌کنند و به مرور زمان و مستهلک شدن وسایل، میزان خطرزایی آنها نیز افزایش می‌یابد و در نهایت به چیزی نمی‌رسیم جز تلخی. بنابراین آرزو داریم و امیدواریم که آن اتفاق‌ها در شهربازی کلاردشت رخ ندهد و همانطور که تا اینجا احساس خوبی به این حرکت پسندیده داریم تداوم داشته باشد.

نمای از آسمان شهربازی کلاردشت

شهربازی‌ها مکان‌هایی پر از شور و هیجان هستند که هر کسی را در هر سنی مجذوب خود می‌کنند. از کودکان خردسال تا بزرگسالان، همه می‌توانند در شهربازی‌ها لحظات شاد و خاطره‌انگیزی را تجربه کنند. در شهربازی‌ها، تنوع زیادی در وسایل بازی وجود دارد. از چرخ‌وفلک‌های رنگارنگ و تاب‌های هیجان‌انگیز برای کودکان گرفته تا ترن‌های هوایی وحشتناک و چرخ‌فلک‌های غول‌پیکر برای بزرگسالان، هر سلیقه‌ای را می‌توان در شهربازی‌ها راضی کرد.

مشخصات شهربازی کلاردشت

این شهربازی در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰ مترمربع احداث شده است و در نزدیکی نیروگاه برق و مجموعه مسکونی نهضت ملی مسکن و مجموعه آپارتمانی پارمیس واقع شده است. دسترسی بسیار خوبی به جاده اصلی کلاردشت مرزن آباد دارد واقع است. 

پارک های دیگر کلاردشت

کلاردشت تنها یک شهربازی دارد. اما پارک‌های دیگری هم دارد. پارک شهرداری رودبارک بزرگ‌ترین و پرمراجعه‌کننده‌ترین آنها است. پارک فردوس منطقه نصیری نیز یک نمونه دیگر است. کلاردشت از نظر تعداد پارک، بسیار ضعیف است. و البته این ارتباط چندانی به دستگاه‌ها ندارد. دهیارها و شوراهای روستا می‌توانند با استفاده از مشارکت مردم، زمینی را در هر روستا اجاره کنند و با گذاشتن میز و صندلی و حداقل امکانات بازی مردم را به مشارکت و اجتماع پذیری دعوت کنند. هیچ کار سختی نیست، چه اینکه بعضی از شهرهای همجوار کلاردشت به خوبی این مدل را پیاده کرده‌اند و آثار مفید متعدد آن را جذب کرده‌اند. این امر ممکن است، مقداری انگیزه و صبر می‌خواهد که امیدواریم در ادامه در روستاهای کلاردشت شاهد آن باشیم. در بخش شهری نیز، امید را باید حفظ کنیم که غر زدن هیچ دردی را دوا نمی‌کند. مسلماً جامعه به تناسب مهربان بودن مردمان ش توسعه خواهد یافت و چه خوب است سرمایه داران بزرگ منطقه و سرمایه گذاران خارجی، غیر از درآمد محض از ساخت و سازهای بدشکل و بدقواره مقداری هم به ایجاد چنین فضاهای نشاط بخش نیز فکر کنند و من الله توفیق!

شهربازی کلارپارک کلاردشت هنوز افتتاح نشده و در حال ساخت است. صلاح این بود که فیلم تهیه شده را در این قسمت قرار ندهیم تا زمانی که برای عموم افتتاح شد فیلم مفصلی از بخش‌های مختلف و هرآنچه درباره آن گفتنی است را تهیه کرده و در این قسمت قرار دهیم.

شهربازی کلارپارک کلاردشت هنوز افتتاح نشده است و هر زمان افتتاح شد، به شما قول می‌دهیم در اولین روزها تور مجازی آن را تهیه کرده و در این قسمت قرار دهیم.

در نقشه موقعیت دریاچه دریوک یا همان مرداب دریوک کلاردشت مشخص شده است.

روستای پیمبور کلاردشت
روستای پیمبور

شمالی ترین روستای کلاردشت که مسیر مرداب دریوک از میان آن می‌گذرد.

مشاهده
رودخانه سردآبرود کلاردشت
رودخانه سردآبرود

از پنج رودخانه حفاظت شده ایران که از کوسهتان رودبارک سرچشمه می‌گیرد.

مشاهده
شیرچشمه واحد کلاردشت
شیرچشمه واحد

چشمه آب معدنی آب گرم در منطقه واحد که فضای سبز بزرگی در کنار آن است.

مشاهده
دریاچه ولشت کلاردشت
دریاچه وَلَشت

دریاچه ای با مساحت ۳۰ هکتار که از چشمه‌های زیرزمینی تغذیه می‌کند.

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما