ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

برف کلاردشت

جنگل کلاردشت کجاست؟

معرفی کامل جنگل‌های کلاردشت با تمام جزییات آن

🌳جنگل کلاردشت

جنگل‌های کلاردشت از جمله زیباترین و دیدنی‌ترین مناطق طبیعی ایران هستند. این جنگل‌ها در استان مازندران و در نزدیکی شهر کلاردشت قرار دارند و محلی برای گردش، تفریح، استراحت می‌باشند. شکار در جنگل‌های کلاردشت ممنوع می‌باشد. جنگل‌های کلاردشت دارای گونه‌های مختلفی از درختان، گیاهان، حیوانات و پرندگان هستند که برای علاقه‌مندان به طبیعت و دوستداران محیط زیست ارزشمند و جذاب هستند.

برخی از معروف‌ترین جنگل‌های کلاردشت عبارتند از:

🟩جنگل طویدره: این جنگل در بالادست روستای طویدره و در فاصله ۵ کیلومتری مرکز شهر کلاردشت واقع شده است. این جنگل دارای درختان بلند و قدیمی و مسیرهای پیاده‌روی است. نزدیک‌ترین جنگل به مرکز شهر کلاردشت و سفارش‌شده ترین جنگلی که می‌توان به مسافران و گردشگران کلاردشت توصیه کرد، همین جنگل است. این جنگل به عنوان یکی از جنگل‌های هیرکانی شناخته می‌شود که از جنگل‌های باستانی و ارزشمند جهان هستند. 

🟩جنگل مکارود: این جنگل در روستای مکارود و در فاصله ۱۰ کیلومتری حسنکیف کلاردشت قرار دارد. این جنگل دارای درختان بلوط، گردو، انجیر، زردآلو و سیب است. این جنگل نیز از جنگل‌های هیرکانی محسوب می‌شود و محلی برای گردش و تفریح در فصول مختلف سال است. مزیت این جنگل، وجود فضای سبز و مفرح «چمن مکارود» است که بر ورودی جاده جنگلی قرار دارد.

🟩جنگل پیمبور: این جنگل در منطقه شکار ممنوع و در فاصله ۱۵ کیلومتری کلاردشت واقع شده است. این جنگل دارای وسعتی نامحدود است و تا خطه خزری امتداد می‌یابد. این جنگل محل زندگی گونه‌های متنوعی از حیوانات و پرندگان است. این جنگل دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری مانند مرداب دریوک، چشم‌انداز بی‌نظیر واوزه، جنگل‌های هیرکانی و آبشارها و چشمه‌های فراوان است. بسیاری از آبشارها و آبگیرهای آن به راحتی قابل دسترس نیست. با این حال، یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین پیاده‌روی‌های جنگلی می‌تواند پیاده رفتن از کلاردشت به متل‌قو از مسیر جنگل باشد. نقطه آغازین آن واوزه و پایانی آن جنگل فوق‌العاده زیبای جیسا و دانیال و تیله‌کنار می‌باشد. شش ساعت پیاده روی سرپایینی که واقعاً این سوال مطرح می‌شود که شیرین‌تر از این پیاده‌روی در جنگلی بکر دیگر چیست؟!

🟩جنگل مجل: این جنگل در منطقه پیرامون قلل علم‌کوه قرار دارد و مسیر آن از کنار رودبارک و از انتهای محله مجل قابل دسترس است. فاصله چندانی به مرکز شهر ندارد و معمول این است که کوهنوردان و جنگل‌نوردان ابتدای صبح به انتهای محل مجل رسیده و وارد جنگل می‌شوند. از مسیری شیبدار بالا و بالاتر رفته و تا انتها به اوج قله «شاه علم‌دار» می‌رسند. وسیع‌ترین چشم‌انداز تمام این حوالی را در بالای این قله می‌توان تجربه کرد. این مسیر روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. این مسیر در زمستان قابل دسترس نیست. اما شجاعان و عاشقانی بودند که در اوایل زمستان نیز این مقصد را انتخاب کرده‌اند. در تیرماه، اوج سرسبزی و رویش گل‌های رنگارنگ را در مسیر می‌توانید ببینید. طویله‌های بین راه شما را به نوشیدن شیر دعوت می‌کنند و از خرس می‌ترسانند. کنار جوی‌ها و آبگیرها، احتمالاً وجود خرس وجود دارد و ترساندن‌شان شوخی نیست. با این حال، به همراه هم حرکت کنید و حواس‌تان را بیشتر جمع کنید!

🟩جاده جنگلی عباس‌آباد به کلاردشت: این جاده هم که دیگر نیاز به تعریف ندارد. شگفتی طبیعت. جاده‌ای بیست کیلومتری که از دل جنگل عبور می‌کند. هر جا ماشین را پارک کنید و به درون جنگل بروید. هفته‌ها باید طی کنید تا شاید به یک آبادی برسید! جاده‌ای با حدود بیست چای‌خانه و رستوران بین‌راهی که یکی بهتر از دیگری فضای پیرامون خود را با نورهای متعدد آراسته است و آزادی نسبی این جاده شور و شوری به پا می‌کند که مثال‌زدنی است.

جنگل کلاردشت

جنگل‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان به جنگل «چنارستان نصیری»، «پی‌قلعه طبرسو» و «راشک رودبارک» اشاره کرد. بایستی بدانیم که تقریباً دور تا دور کلاردشت را جنگل محصور کرده است و ما به هر سو برویم سرانجام به یکی از جنگل‌ها خواهیم رسید. اما مواردی که در بالا گفته شد، آنهایی هستند که فضای بسیار وسیع تر و دسترسی راحت‌تر دارند و در تعطیلات و تابستان مملوء از گردشگر می‌شوند و بساط شادی و موسیقی و رقص و نشاط در آنجا ها به پا است و البته کباب و آب.

جنگل‌های کلاردشت در هر فصلی از سال زیبایی‌های خاص خود را دارند و برای علاقه‌مندان به طبیعت و گردشگری مکان‌هایی بی‌نظیر و خاطره‌انگیزی به شما می‌آیند. اگر قصد سفر به کلاردشت را دارید، حتما از این جنگل‌های فریبنده دیدن کنید و از آرامش و زیبایی‌های آن لذت ببرید.

🌳جنگل کلاردشت در بهار و تابستان

جنگل‌های کلاردشت از جمله زیباترین و دیدنی‌ترین مناطق طبیعی ایران هستند. این جنگل‌ها در استان مازندران و در نزدیکی شهر کلاردشت قرار دارند و محلی برای گردش، تفریح، استراحت می‌باشند. شکار در جنگل‌های کلاردشت ممنوع می‌باشد. جنگل‌های کلاردشت دارای گونه‌های مختلفی از درختان، گیاهان، حیوانات و پرندگان هستند که برای علاقه‌مندان به طبیعت و دوستداران محیط زیست ارزشمند و جذاب هستند.

جنگل کلاردشت در بهار

بهار،‌ یعنی سرزندگی و نشاط. قدر یکدیگر را بدانیم. و سفر کنیم. و مهر بورزیم. و کباب را فراموش نکنیم!

🍁جنگل کلاردشت در پاییز

کافی است عاشق صدای خش خش برگ زیر پاهای مان باشیم. بر زیر درختی می‌نشینیم. برگ‌های فرو افتاده را می‌شماریم. هر دقیقه حدود سه برگ از هر درخت. تا درختان ه خواب می‌روند. به امید بیداری دوباره بهار.

دشت سفید پوش کلاردشت در برف

زیبایی های پاییز را نمی‌توان دست کم گرفت.

☃️جنگل کلاردشت در زمستان

درختان خوابیده‌اند. بیدارشان نکنیم! با این حال حیف است اگر کلاردشت برفی را تجربه نکنیم.

دشت سفید پوش کلاردشت در برف
عبور و مرور درکلاردشت برفی قدری سخت می‌شود. اما اگر اهل طبیعت باشید راه را پیدا خواهید کرد. 
ییلاق رویایی مازیچال
ییلاق رویایی مازیچال

بر بالای ابرها بر روی زمین راه بروید! زیبایی وصف ناشدنی لمس طبیعت

مشاهده
آب و هوای کلاردشت
آب و هوای کلاردشت

وضعیت کلاردشت در طول سال و دمای فعلی و پیش بینی هواشناسی ده روز آینده

مشاهده
جاده عباس آباد
جاده عباس آباد

جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد از زیباترین جاده‌های جهان

مشاهده
چمن مکارود کلاردشت
چمن مَکارود

پارک جنگلی مکارود که محل برگزاری دورهمی ها و جشن‌های بسیار است. 

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما