ویلا۳۶۰ کلاردشت [مهندسی ساختمانخدمات املاک]

برف کلاردشت

برف و زمستان در کلاردشت

کلاردشت در فصل زمستان - دشت کلاردشت پوشیده از برف و همه جا سرد و سفید

❄️ویدیو زمستان برفی کلاردشت ❄️

⛈️زمستان در کلاردشت

کلاردشت یکی از شهرستان‌های استان مازندران است که در رشته کوه البرز مرکزی قرار دارد. این شهرستان به دلیل آب و هوای معتدل و مناظر زیبای طبیعی مورد توجه گردشگران است. در فصل زمستان، کلاردشت با برف و سرما روبرو می‌شود و دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.  برف‌بازی و سرسره بازی در کلاردشت معمولا از اواخر آذر ماه شروع می‌شود و گاهی تا اوایل فروردین ماه نیز احتمال بارش برف و امکان بازی‌های برفی مهیا است. برخی از روزهای زمستان، بارش برف به حدی شدید می‌شود که جاده‌ها و مسیرهای ارتباطی را مسدود می‌کند. برای اینکه بتوانید از زیبایی برف و کوه‌های کلاردشت لذت ببرید، بهتر است لباس‌های گرم و لوازم لازم برای سفر را همراه داشته باشید. کلاردشت در فصل زمستان یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای علاقه‌مندان به سرما و برف است.

دشت سفید پوش کلاردشت در برف

تصویر دشت پوشیده از برف کلاردشت مشاهده می‌کنید که در صبح روز بعد از بارش تصویربرداری شده است. این میزان از انباشت برف، حاصل بارش شش ساعته غروب روز پیش است. گاهی  پنج روز پیاپی آسمان کلاردشت با بارش برف همراه است. در آن شرایط، اگر از آسمان به زمین نگاه کنیم، هیچ نقطه سیاهی نخواهیم دید! در این یادداشت تصاویر متعددی از مناظر برفی کلاردشت آورده شده است. مناظری که معمولاً در ماه‌های آذر و دی و بهمن و اسفند قابل مشاهده است.

روستای طایبکلا در برف زمستان

تصویر بالا تصویر روستای طایبکلا می‌باشد در ساعت نه صبح. این روستا کاملاً رو به آفتاب است و هنگام ظهر هیچ اثری از برف های درون تصویر باقی نمانده بود. مزیت روستاهای رو به آفتاب همین است. برف در مناطقی مانند نصیری که البته بسیار شهره است، گاهی تا یک ماه باقی ماند و کوچه‌های سرد و یخ زده حاصل این انباشت برف و ندیدن آفتاب در تمام طول روز است. البته جلوه سوزنی برگ‌های آن که از پنجره پشتی ویلاها قابل مشاهده است، چشم نواز ترین صحنه‌هایی است که می‌توان تصور کرد.

می دانیم که دامنه های شمالی که در معرض تابش آفتاب نیستند، برف را برای مدت بیشتری حفظ می کنند و دامنه های جنوبی کوه ها به علت تابش نور خورشید زودتر برف خود را از دست می دهند. برف هایی ذوب شده نیز در جوی ها و کانال ها جاری شده تا در نهایت به روخانه سردآبرود منتهی شده و راهی دریا می شوند. 

چشم انداز کوهستان کلاردشت از منطقه کردیچال

در تصویر بالا قلل علم کوه و یخچال‌های پایین دست آن قابل مشاهده است. می دانیم که یخچال علم کوه یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی جهان است. منظور از یخچال این است که برف های نازل شده از آسمان، پیش از آنکه ذوب شوند، به وسیله برف های تازه تر پوشانده شده و این عمل ارتفاع ده ها متری از برف که دیگر تبدیل به یخ شده است را پدید می آورد. به این حالت، تولید یخچال طبیعی می گویند. از اینرو است که کلاردشت هیچ گاه مشکل بی آبی و یا کم آبی نخواهد داشت. و قلل پوشیده از برف و یخچال طبیعی پای علم کوه، در تمام طول سال رودخانه سردآبرود که در دل دشت کلاردشت می گذرد را تأمین می کند.

کوه منطقه نصیری و گرکپس و لاهو در برف

در تصویر بالا کوه منطقه نصیری و گرکپس و لاهو را مشاهده می‌کنید که عکاس در حوالی منطقه‌ای به نام شهرک نگین ایستاده است. برف زیاد خلاقیت را هم به همراه دارد. مثلا ساختن آدم برفی با شال گردن و هویج و دکمه!

در سال‌های اخیر در سال‌هایی که برف نسبتاً بیشتری باریده است، در کلاردشت جشنواره "آدم برفی" برگزار می شود و شهروندان سعی می کنند بزرگ ترین و زیباترین آدم برفی را خلق کنند. در نهایت، فروشگاه ها و مراکز تجاری حامی برگزاری مسابقه، به بهترین آدم برفی جایزه می دهند. در این بین، پیش آمده است که آدم برفی های بسیاری بزرگی در حاشیه پیاده رو های شهر به دست هنرمندان بومی خلق شده است که پس از انتشار آن تصاویر در فضای اینترنت بازدید کننده های فراوانی از بسیاری از نقاط جهان داشته است.

چشم انداز غرب کلاردشت از دل دشت برفی

گاهی پیش می‌آید که در زمستان جاده‌های کلاردشت به سبب بارش شدید برف بسته می‌شوند. جاده‌های اصلی که به سرعت توسط شهرداری و ستاد مدیریت بحران به سرعت بازگشایی می‌شود. اما گاهی در روستاها جاده بسته می‌شود و برای روستاییان مشکلاتی به همراه دارد. آنجا باید به خورشید پناه برد و البته تعدادی از اهالی که پیش آمده است که به کمک اتومبیل‌های گرانقیمت‌شان توانسته‌اند به دیگران کمک کنند و صحنه‌های قشنگی را خلق کنند.

با این حال تقریبا در تمام طول سال می‌توان به کلاردشت سفر کرد و اقامتگاه اجاره کرد و با به پا کردن چکمه و به دست کردن دستکش و نترسیدن از سرما به دل دشت زد و حسابی کیف کرد. برای رزرو ویلا در کلاردشت به بخش «اجاره شبانه ویلا» مراجعه کنید.  در هنگام خرید زمین به قصد ساخت در کلاردشت نیز بایستی به نکاتی توجه کرد. یکی از این نکات سرعت ذوب شدن برف در آن ناحیه و کوچه ها و سایه کردن ساختمان ها در شیب و پیچ منتهی به ویلا و حتی در طراحی ویلا، نکات بسیاری است که معماران و سازندگان باتجربه بومی می‌توانند حاصل سال‌ها تجربه‌شان را در طرح و هنگام ساخت به مدد بگیرند. می‌توانند به بخش «زمین‌های فروشی کلاردشت» مراجعه کرده و برای گرفتن کامل‌ترین و مفید ترین مشاوره ها با ما تماس بگیرید.

☔ابر و مه در آسمان کلاردشت

تور مجازی و تصویر ۳۶۰ کلاردشت به همراه کوه‌های پوشیده از برف اطراف ناشی از بارش شش ساعته برف. در واقع این یک برف سبک است که دشت را چنین زیبا کرده است. نکته جالب ابرهای سنگین تر نزدیک زمین است و ابرهایی در تراز بسیار بالاتر. دیدن این تصاویر حیرت انگیز برای ساکنان روستاهای قرار گرفته در دامنه، کار سختی نیست. تنها کافی است پرده پنجره را کنار زده و یا به روی ایوان بروند. و برای دیدن حرکت ابرها و لغزیدن آنها بر دشت ها و سر خوردن آنها از سراشیب کوه‌ها هیچ نیازی به پرواز ندارند! برای مثال، برای اهالی روستاهای کلمه، پیشنبور و طویدره در بسیاری از اوقات سال، دیدن این جلوه شگفت‌انگیز طبیعت کار همه روزه‌شان است!

🛷برف در شهر کلاردشت

تصویر ۳۶۰ دشت کلاردشت و کوه‌های اطراف پوشیده از برف. نکته جالب این تصویر وجود لایه ابرهای سنگین نزدیک زمین و ابرهایی در تراز بسیار بالاتر است. نکته جالب دیگر این است که این تصاویر برای ساکنان روستاهای قرار گرفته در دامنه، کار همه روزه است و نیازی به پرواز ندارد. کلاردشت به واقع زیباست.

المان شهری گاری بلوار حسنکیف در برف
یک شاخه فضای سبزی شهر که بر روی آن برف نشسته
صندلی پارک مرکزی شهر کلاردشت در برف
بازار حسنکیف در برف و سرما

دشت کلاردشت هم برفی می‌شود. و منظره کوه ها.

🌨️کلاردشت برف امروز

معمولا سایت‌های خبری تصاویر اولین برف کلاردشت در پاییز یا برف‌های نابهنگام بهار و تابستان را در ارتفاعات کلاردشت پوشش می‌دهند. اما واقعیت این است که طبق تجربه چند سال اخیر شهر کلاردشت و دشت کلاردشت در ماه‌های آذر و دی و بهمن شاهد برف خواهد بود. مخصوصا محله های مجل و رودبارک. برای دیدن تصاویر روز برف در کلاردشت می‌توان به پایگاه های خبری مختلف مراجعه کرد. تعدادی از تصاویر برفی کلاردشت را مشاهده می‌کنید.

برف امروز کلاردشت
ابرهای پایین و بالا در آسمان کلاردشت
شهرک نفت مکارود در برف ۱۴۰۲
قسمتی از اویجدان کلاردشت از بالا و مه صبحگاهی

در ده سال گذشته، سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ برپارش‌ترین و پربرف‌ترین سال و سال ۱۴۰۲ کم‌بارش ترین سال بوده است. در سال ۱۴۰۲ آمدن برف به قدری به تعویق افتاد که در پایان دیماه که چند ساعتی برف بارید، مردم کلاردشت گویا گم گشته خود را یافته باشند. مردمی که در سال‌های دیگر از بارش برف خسته می‌شدند، در این سال آرزو داشتند که «کی می‌شود که برف بیاید؟»/ تصاویر بالا متعلق به دیماه ۱۴۰۲ می‌باشد.

🌦️جنگل‌ های کلاردشت در برف

زیباترین جلوه های طبیعت را می‌توان در جنگل و جاده‌های جنگلی دید. باید لباس خوب و ماشین مناسب داشته باشیم. یا پای خوب و پایه خوب. اگر این ها مهیا باشد، کلاردشت برفی بهشت روی زمین است و بهترین ثانیه ها و دلنشین‌ترین لحظات و عالی ترین خاطرات در تاریخ قلب مان ثبت خواهد شد. در اینجا جنگل کلاردشت را می‌بینید که حسابی از بارش برف سفیدپوش شده است. در تصاویر زیباست، اما اگر آنجا باشید، گاهی ممکن است بگویید که یخ کردم، زودتر برگردیم خانه!

جنگل برفی کلاردشت
راه های برفی جنگلی کلاردشت
راه مسدود شده برفی کلاردشت
افتادن درخت بر سر راه ناشی از برف سنگین

جنگل در زمستان، سکوت محض است. یک سکوت بینهایتی که علاوه بر فیلم‌ها بهتر است با حضورمان در جنگل آن را بار ها و بارها تجربه کنیم.

جاده های بی تردد در برف
برف نشسته بر درختان سوزنی برف و کاج کلاردشت
هنگام بارش برف در جنگل
پیچ و خم برفی جاده های سخت تردد

درختان سوزنی برگ جنگل، شاید بهتر از هر پوشش گیاهی دیگری ما را به یاد سرما می‌اندازند.

⛄گالری تصاویر کلاردشت برفی

تصویر ۳۶۰ دشت کلاردشت و کوه‌های اطراف پوشیده از برف. نکته جالب این تصویر وجود لایه ابرهای سنگین نزدیک زمین و ابرهایی در تراز بسیار بالاتر است. نکته جالب دیگر این است که این تصاویر برای ساکنان روستاهای قرار گرفته در دامنه، کار همه روزه است و نیازی به پرواز ندارد. کلاردشت به واقع زیباست.

مکارود کلاردشت. برف تا ترازی آمده و پایین خشک
دختر کلاردشتی مشغول برف بازی
برگ های پاییزی یخ زدن در برف
جنگل سرد
شاخه که بر روی آن برف نشسته
دامنه کوه در برف بین درختان
جاده های لغزنده فرعی کلاردشت در زمستان
برگ های هنوز سبز پوشیده از برف

⛄سفر به کلاردشت در برف

آیا اوضاع جاده‌های کلاردشت در زمستان آنقدری خراب است که امکان تردد وجود ندارد؟ ابدا اینطور نیست. البته بیست سال قبل یا بهتر بگوییم سی سال قبل اینطور بود. از تصاویر و مستندهای تهیه شده آن زمان می‌بینیم که گاهی ارتفاع برف در برخی مناطق مسکونی کلاردشت به یک متر هم می‌رسید. در حالی که امروز میزان بارش برف در حدی نیست که هیچ راهی بسته شود. اگر هم راهی بسته شود، راه‌های فرعی در ابتدای صبح که با بالا آمدن آفتاب یکی دو ساعت بعد تردد به راحتی ممکن است. جاده ها و خودرو ها بسیار بهتر شده و تقریباً در هیچ زمانی از سال (مگر حداکثر دو یا سه روز) امکان تردد و سفر به شهر کلاردشت و همه روستاهای کاملا میسر است. البته دسترسی به مناطقی مانند ونداربن یا مازیچال که ییلاقات کلاردشت محسوب می‌شوند،‌ در فصل زمستان به راحتی ممکن نیست. و حتی می‌توان گفت در برخی از ماه‌ها خالی از سکنه هستند.

در اینجا یکی از ویلاها و اقامتگاه‌های کلاردشت را می‌بینید که در هیچ شبی از سال خالی از مسافر نیست. بنابراین، نباید تصور کرد که گردشگری کلاردشت در برف تعطیل می‌شود که برعکس، می‌تواند از جاذبه‌ها و نقاط قوت این شهر کوهستانی باشد. برای یافتن و رزرو اقامتگاه در کلاردشت به بخش «اجاره ویلا کلاردشت» مراجعه نمایید.

اقامتگاه کلاردشت در برف
نمای جنوبی ویلای خوش ساخت کلاردشت
تاب و المان محوطه در برف کلاردشت
کار خوب ایوان در برف
ویلای لوکس که در برف اجاره داده می شود
میزان برف زیاد در محوطه ویلا
برف همه جا را پوشانده است

⛷️گردشگری مبتنی بر برف

تماشای برف جاذبه‌ای است که عده‌ای گردشگران و علاقمندان را در فصول سرما به سوی کلاردشت می‌کشد. با این حال، غیر از برف بازی و نشستن و خوابیدن کنار شومینه و چای گرم روی تراس، دیگر هیچ نشانی از استفاده از این موهبت گردشگری وجود ندارد. از اسکی تا جشنواره‌های آدم‌برفی و مجسمه‌های یخی. فعلاً به برف بازی و نشستن در لاستیک و سرسره بازی در سرازیری تپه‌ها اکتفا می‌کنیم تا به مرور زمان رشد کرده و بیشتر قدر این نعمت فرح بخش را بدانیم.

به امید روزی که شاید.. نمی دانم، یکی از جاذبه ها تجربه سورتمه سواری با سگ‌های مخصوص در میان دشت کلاردشت باشد. تجربه دلچسبی خواهد بود، اگر بشود!
برف بازی بچه های کلاردشتی در برف مکارود
ییلاق رویایی مازیچال
ییلاق رویایی مازیچال

بر بالای ابرها بر روی زمین راه بروید! زیبایی وصف ناشدنی لمس طبیعت

مشاهده
آب و هوای کلاردشت
آب و هوای کلاردشت

وضعیت کلاردشت در طول سال و دمای فعلی و پیش بینی هواشناسی ده روز آینده

مشاهده
جاده عباس آباد
جاده عباس آباد

جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد از زیباترین جاده‌های جهان

مشاهده
چمن مکارود کلاردشت
چمن مَکارود

پارک جنگلی مکارود که محل برگزاری دورهمی ها و جشن‌های بسیار است. 

مشاهده

آشنایی با کلاردشت

 ۱۳۸۸ - ۱۴۰۳   |  کلیه حقوق برای ویلا۳۶۰ محفوظ است

⚪ تماس با ما